Opracowania Zbiorowe Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Trafność wyszukiwania
  Promocja
  okładka Teraz moja kolej na dąsy. Żarty małżeńskie, Książka | Opracowania Zbiorowe

  Sposób, w jaki kobiety reagują na mężczyzn – i odwrotnie – jest czasami tak zwariowany i zaskakujący, że trudno nie płakać albo… parsknąć śmiechem. Teraz moja kolej na dąsy! Pokazuje różne oblicza małżeńskiego życia – śmiejmy się do łez!

  Promocja
  okładka Cudowny jeleń. Baśnie węgierskie, Książka | Opracowania Zbiorowe

  Kolejny zbiór baśni ludowych w serii Baśnie Świata. Baśnie węgierskie wyrastają zarówno z kultury i historii naszych południowych sąsiadów (opowieści o słynnych władcach, np. o królu Macieju Korwinie), jak i z ludowych przekazów o mądrych zwierzętach, dzielnych młodzieńcach, sprytnych chłopach, świniarczykach, pasterzach, smokach, wróżkach i królewnach. Są uniwersalne, a jednocześnie pełne barwnych szczegółów i lokalnego kolorytu.

  Promocja
  okładka Różaniec. Dar Maryi, Książka | Opracowania Zbiorowe

  Promocja
  okładka Lego Duplo Spotkanie w lesie, Książka | Opracowania Zbiorowe

  Hania wraz z mamą wyrusza na poszukiwania rodziców małego jelonka. Podczas tej wyprawy spotyka wiele sympatycznych zwierzątek…

  Kolorowe i lubiane przez dzieci postaci ze świata LEGO®DUPLO® oraz prosty tekst sprawią, że historia na pewno zainteresuje najmłodszych wielbicieli książek. Czas spędzony przy wspólnej lekturze to cenne chwile i dla dziecka, i dla rodzica!

  Promocja
  okładka Lego Ninjago Ninja kontra duchy LNR-10, Książka | Opracowania Zbiorowe

  Przerażające duchy z innego wymiaru zaatakowały Ninjago! Ich przywódca, Morro, chce podbijać cały świat. Drużyna ninja jest gotowa stawić czoło mrocznym gościom, ale jak zamierza walczyć z duchami – zwłaszcza jeśli jeden z ninja został opętany?

  Promocja
  okładka Palace Pets Magiczna przystań Torebka projektantki, Książka | Opracowania Zbiorowe

  Kreatywnie spędzaj czas w towarzystwie uroczych zwierzaków Palace Pets. W książce znajdziesz mnóstwo inspiracji do twórczej zabawy.

  Promocja
  okładka My Little Pony Euestria girls Igrzyska przyjaźni, Książka | Opracowania Zbiorowe

  Przed Tobą fascynująca przygoda w Equestrii. Przyjaciółki z Canterlot High przygotowują się do międzyszkolnej rywalizacji z Crystal Prep. Rozwiąż zadania, by dowiedzieć się, jak zakończą się zawody i przekonaj się, jak Twilight Sparkle, Rainbow Dash oraz pozostałe dziewczyny poradzą sobie z nowym wyzwaniem. W zabawie wykorzystaj fantastyczne naklejki, które znajdziesz w książce.

  Promocja
  okładka My Little Pony Equestria girls Zadanie naklejanie LAS-2003, Książka | Opracowania Zbiorowe

  Witaj w Equestrii!

  Dołącz do swoich ulubionych bohaterek i baw się razem z nimi! Rozwiąż zadania, by się dowiedzieć, jak Twilight Sparkle, Rainbow Dash oraz pozostałe dziewczyny poradzą sobie w międzyszkolnej rywalizacji z Crystal Prep. W zabawie wykorzystaj fantastyczne naklejki, które znajdziesz w książce.

  Promocja
  okładka My Little Pony Fabryka zabawy, Książka | Opracowania Zbiorowe

  Książka serii My Little Pony. Ten niezwykły blok wprawi Cię w zachwyt. Rozwiązuj zadania, koloruj obrazki i przyklejaj naklejki. Czekają Cię godziny fantastycznej zabawy.

  Promocja
  okładka Zabawy misia + pacynka, Książka | Opracowania Zbiorowe

  Promocja
  okładka Mój pierwszy atlas wszechświata z naklejkami, Książka | Opracowania Zbiorowe

  Promocja
  okładka Liczby. Zabawa w dżungli, Książka | Opracowania Zbiorowe

  Promocja
  okładka Niezwykłe Labirynty. Zeszyt 2, Książka | Opracowania Zbiorowe

  Promocja
  okładka Suicide Squad Zła krew, Książka | Opracowania Zbiorowe

  Niezwodny i niezwykle utalentowany scenarzysta Tom Taylor („DCeased”, „Injustice”) ponownie łączy siły z rysownikami serii „Injustice” – Brunem Redondo i Danielem Sampere. Tym razem zabiera nas w szaloną podróż w towarzystwie najbardziej śmiercionośnej i najbardziej dysfunkcyjnej drużyny uniwersum DC. Kiedy Oddział Samobójców dostaje zadanie zneutralizowania grupy międzynarodowych superterrorystów znanych jako Rewolucjoniści, nikt się nie spodziewa, że pojmani złoczyńcy doł...

  Promocja
  okładka Mały Książę uczy literek, Książka | Opracowania Zbiorowe

  Mały Książę w kilku prostych, ale mądrych wskazówkach uczy najmłodsze dzieci alfabetu. Poręczny format i kolorowe ilustracje sprawią, że nauka szybko stanie się zabawą.

  Promocja
  okładka Podwórkowe przygody Mikołajka, Książka | Opracowania Zbiorowe

  Przygoda trwa w najlepsze.

  Nie ma to jak zabawa na podwórku z kumplami. Można pograć w piłkę, pobiegać, a nawet… znaleźć prawdziwą żabę! Nieważne, deszcz czy plucha, tylko pupilki siedzą w domu!

  Zbiórka na placu po podwieczorku!

  Promocja
  okładka Na jedwabnym szlaku gestu, Książka | Opracowania Zbiorowe

  Na jedwabnym szlaku gestu to kolejny tom serii Estetyki porównawczej pod red. Wiesny Mond-Kozłowskiej, wydany po wcześniejszym Rytmy i kroki Afryki (Akademia Ignatianum, WAM, Kraków 2011). Poświęcony studiom z dziedziny antropologii i estetyki tańca Azji, zawiera artykuły wybitnych znawców zagadnień estetycznych, filozoficznych, antropologicznych i kulturoznawczych. Z konieczności selektywny, jest pierwszą w Polsce próbą rzetelnego ujęcia zagadnienia tańca jako przejawu kultu...

  Promocja
  okładka Zaproszeni przez Boga 4. Zeszyt ucznia. Szkoła podstawowa, Książka | Opracowania Zbiorowe

  Pomoc uzupełniająca do podręcznika nr AZ-21-01/10-KR-2/12 zgodnego z programem nauczania "Poznaję Boga i w Niego wierzę - nr AZ-2-01/10 autorstwa Komisji Wychowania Katolickiego KEP z dnia 9.06.2010 r. Zeszyt ucznia łączy w sobie formę ćwiczeń oraz notatnika. Zadania do wykonania zostały zaproponowane jako uzupełnianie schematów, łączenie wyrażeń o podobnym znaczeniu, wpisywanie brakujących wyrazów itp. W książce znajdują się również wolne miejsca na wykonanie prac plastyczn...

  Promocja
  okładka Wielka Enc. Jana Pawła II - Ostatnie dni J.P. II, Książka | Opracowania Zbiorowe

  Promocja
  okładka Sekretne życie zwierzaków domowych. Książeczka z naklejkami, Książka | Opracowania Zbiorowe

  Zastanawiasz się czasem, co porabia twój zwierzak , gdy nie ma cię w domu?
  W tej książeczce znajdziesz mnóstwo układanek, gier i zagadek z naklejkami!

  Promocja
  okładka Spotlight. Zdrada, Książka | Opracowania Zbiorowe

  Wstrząsające śledztwo dziennikarskie nagrodzone Pulitzerem Inspiracja dla nagrodzonego Oskarami filmu „Spotlight” Ta książka zawiera odkrycia zespołu reporterskiego Spotlight, pracującego dla „Boston Globe” – twarde fakty i bolesne doświadczenia ofiar molestowania, księży i prawników, ukrywane przez dziesiątki lat. Połączone w całość stanowią wstrząsającą historię przemilczeń i głębokiego zepsucia, opowiadają o skandalu, który rozegrał się w samym sercu bostońskiej archidiec...

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.