Publikacja zawiera:Kodeks spółek handlowych,Kodeks cywilny - wyciąg,Ustawę o Krajowym Rejestrze Sądowym,Prawo upadłościowe,Prawo restrukturyzacyjne,Prawo przedsiębiorców,Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo przedsiębiorców oraz inne ustawy dotyczące działalności gospodarczej,Ustawę o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji,Ustawę o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych,Ustawę o europejskim zgrupowaniu interesów gospodarczych i spółce europejskiej,oraz ...
Stan prawny: 2 maja 2024 r.Zbiór uwzględnia zmiany wchodzące w życie:Kodeks spółek handlowych:Nowy tekst jednolity z dnia 7 grudnia 2023 r. (Dz.U. z 2024 r. poz. 18),26.1.2024 r. – Wyrok Trybunału Konstytucyjnego z dnia 18 stycznia 2024 r. (sygn. K 29/23; Dz.U. z 2024 r. poz. 96).Ustawa o Krajowym Rejestrze Sądowym:1.10.2023 r. – Ustawa o zmianie ustawy o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi, ustawy o obligacjach, ustawy o Bankowym ...
Publikacja to kompleksowe opracowanie do nauki i powtórki przed egzaminem. W książce zostały zawarte najważniejsze zagadnienia z zakresu prawa gospodarczego + testy online.Opracowanie zostało podzielone na 3 działy tematyczne, w których znajdziesz 12 części omawiających m.in:Zasady podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej,Spółdzielnie, stowarzyszenia i fundacje,Przedsiębiorstwa państwowe,Prawo konkurencji,Pomoc publiczną,Prawo zamówień publicznych,Partnerstwo publ...
Stan prawny: 5 października 2023 r. Publikacja obejmuje zmiany wchodzące w życie: Ustawa o gospodarce nieruchomościami: Nowy tekst jednolity z dnia 11 stycznia 2023 r. (Dz.U. z 2023 r. poz. 344), 30.6.2023 r. – Ustawa o przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie elektrowni szczytowo-pompowych oraz inwestycji towarzyszących z dnia 14 kwietnia 2023 r. (Dz.U. z 2023 r. poz. 1113), 31.8.2023 r. – Ustawa o zmianie ustawy o samorządzie gminnym, ustawy o społecznych formach ro...
Kawaii to wszystko to, co słodkie i miłe oku. Bo czy cukrowo drzemiący różowy lizak, roześmiana łyżeczka lub ziewająca kostka lodu nie są po prostu urocze?
Weź do ręki pisak, kredki, flamastry i ćwicz słodkie rysowanie, rozwiązuj zagadki i szukaj wyjścia z labiryntów. Bawiąc się, wkrocz do świata japońskiego kawaii.
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.