Opracowanie zbiorowe Ebooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
  Nowość
  okładka W drodze 06/2024, Ebook | Opracowanie zbiorowe

  Czerwcowy numer miesięcznika „W drodze”, a w nim: o nudnych kazaniach, o tym, czy trzeba być radykalnym, o nadziei na zbawienie oraz o pomocy dla dorosłych, skrzywdzonych w Kościele. 144 strony – warto czytać! Żywe słowo i lanie wodyChyba każdy z nas to przeżył: siedzimy w kościele; kazanie się dłuży, jest nudne, spoglądamy niecierpliwie na zegarek albo przysypiamy. Czasami o przysypianiu nie ma mowy, bo to, co słyszymy, nas irytuje, ksiądz gada głupoty, mamy ochotę wyjś...

  okładka W drodze 06/2024, Ebook | Opracowanie zbiorowe

  Majowy miesięcznik „W drodze” o tym, dlaczego młodzi ludzie nie chcą brać ślubu, o relacjach matki – córki, o dorastaniu do bycia tatą i o rodzicielstwie naznaczonym chorobą dziecka. A także o tym, jak sobie poradzić, gdy dorosłe dzieci porzucają wiarę i Kościół. Ślubu nie będzieMaj otwiera sezon ślubny. Niestety ślubów jest coraz mniej, bo młodzi ludzie, chociaż marzą o prawdziwej miłości i tęsknią za tym, by mieć na świecie bliskiego człowieka, to niekoniecznie zamierz...

  okładka Psy, koty, szympansy. Mądrość zwierząt, Ebook | Opracowanie zbiorowe

  Psy, koty i szympanse. Mądrość zwierząt Mądrość zwierząt to wszystko to, czego my ludzie możemy się od zwierząt nauczyć. Zarówno od naszych czworonożnych domowych przyjaciół – psów i kotów, jak i szympansów możemy przecież czerpać życiowe lekcje pełne ciepła i wrażliwości. Mądrość zwierząt to także umiejętność spojrzenia poza własne jednostkowe doświadczenie, po to, by zobaczyć, jak czują i widzą świat ci, którzy często głosu nie mają, a są tuż obok nas. Dzięki temu dost...

  okładka W drodze 04/2024, Ebook | Opracowanie zbiorowe

  Prawo i sumienie – to tytuł kwietniowego miesięcznika „W drodze”. W tym numerze m.in.: aborcja, in vitro, tabletka „dzień po”; czy bycie perfekcjonistą jest złe?; co się działo po zmartwychwstaniu?; czy istnieje „dobra modlitwa”? Nie przegap! Czytaj…  Prawo i sumienieTak się niestety stało, że trudne dyskusje dotyczące moralności, bioetyki, życia i śmierci stały się w Polsce dyskusjami politycznymi. Wciąż im daleko do merytorycznej, spokojnej debaty, która niekoniecznie ...

  okładka Polsko Niemiecki Słownik Tematyczny Podstawy, Ebook | Opracowanie zbiorowe

  BOOKSMANIAK.EU przedstawia:„Polsko Niemiecki Słownik Tematyczny Podstawy”.
  Słownik ten zawiera prawie 1100 podstawowych słówek i zwrotów ułożonych tematycznie.Jest to świetna pozycja dla wszystkich którzy chcą uporządkować bądź rozszerzyć swoje słownictwo języka niemieckiego.

  okładka Polsko Norweski Słownik Tematyczny Podstawy, Ebook | Opracowanie zbiorowe

  BOOKSMANIAK.EU przedstawia:„Polsko Norweski Słownik Tematyczny Podstawy”.
  Słownik ten zawiera prawie 1100 podstawowych słówek i zwrotów ułożonych tematycznie.Jest to świetna pozycja dla wszystkich którzy chcą uporządkować bądź rozszerzyć swoje słownictwo języka norweskiego.

  okładka Polsko Angielski Słownik Tematyczny Podstawy, Ebook | Opracowanie zbiorowe

  BOOKSMANIAK.EU przedstawia:„Polsko Angielski Słownik Tematyczny Podstawy”.
  Słownik ten zawiera prawie 1100 podstawowych słówek i zwrotów ułożonych tematycznie.Jest to świetna pozycja dla wszystkich którzy chcą uporządkować bądź rozszerzyć swoje słownictwo języka angielskiego.

  okładka Polsko Niderlandzki Słownik Tematyczny Podstawy, Ebook | Opracowanie zbiorowe

  BOOKSMANIAK.EU przedstawia:„Polsko Niderlandzki Słownik Tematyczny Podstawy”.
  Słownik ten zawiera prawie 1100 podstawowych słówek i zwrotów ułożonych tematycznie.Jest to świetna pozycja dla wszystkich którzy chcą uporządkować bądź rozszerzyć swoje słownictwo języka niderlandzkiego.

  Promocja
  okładka Tygodnik Powszechny - Wydanie Specjalne Historie ludowe. , Ebook | Opracowanie zbiorowe

  Maszynopis ma 26 ponumerowanych stron, do których – jakby rozochocony autor nie miał ochoty stawiać kropki – dodano kolejne trzy. Tytuł nie brzmi zachęcająco: „Na przełomie czasów. Dzieje kościoła na 50-lecie parafii w Łysej Górze. Wspomnienia. Refleksje”. I jeszcze nazwisko, miejsce i data, rok 1972. W środku: wspomnienia organisty, teoretycznie spisywane przy okazji jubileuszu, ale już na pierwszej stronie autor umieszcza wiadomość, ze za czasów pańszczyzny, „jak nam opowia...

  okładka W drodze 03/2024, Ebook | Opracowanie zbiorowe

  Marcowy miesięcznik „W drodze” a w nim: Czy wystarczy, że w Wielkim Poście odmówię sobie słodyczy, kawy, alkoholu? Czy naprawdę cierpienie uszlachetnia? Jak pogodzić się z samobójczą śmiercią bliskiej osoby? Co nam zabiera ufność w Bożą opatrzność? Jak to jest być szczęśliwym człowiekiem?  Co cię boli?Ból dotyka każdego z nas, ale dla niektórych jest codziennością: nic nie pomaga, nie mogą z bólu wytrzymać, marzą o jednym dniu bez bólu. O tym, czy jest to możliwe, i o ty...

  okładka W drodze W drodze 02/2024, Ebook | Opracowanie zbiorowe

  Lutowy miesięcznik „W drodze”: o pieniądzach w Kościele, o szczerości i otwartości na drugiego człowieka, czyli o pomocy Ukraińcom i uciekinierom na białoruskiej granicy, oraz o kontrowersjach wokół papieskiego dokumentu dotyczącego błogosławieństwa dla osób żyjących w związkach nieregularnych. Kto jest moim bliźnim?Natalia i Michał Nowaccy pojechali jako wolontariusze na granicę polsko-białoruską, by pomóc potrzebującym. Sumienie im podpowiadało, że tak trzeba, że jako ...

  okładka Tygodnik Powszechny - Wydanie Specjalne Kim jest Jezus. , Ebook | Opracowanie zbiorowe

  Jezus z Nazaretu, syn cieśli, uzdrowiciel i nauczyciel, mistyk, prorok, reformator? Jezus Chrystus, Mesjasz, Syn Boży, Odkupiciel, Pan i Zbawca? Odwieczny, boski Logos, przez który wszystko zostało stworzone, w którym wszystko istnieje i ku któremu wszystko zmierza?Założył Kościół, nadając mu hierarchiczna strukturę i siedem sakramentów świętych i oddał swoje życie na ofiarę przebłagalną za grzechy świata? Czy raczej pomylił się, oczekując rychłego nadejścia Królestwa Bożego,...

  okładka Polsko Szwedzki Słownik Tematyczny Podstawy, Ebook | Opracowanie zbiorowe

  BOOKSMANIAK.EU przedstawia:„Polsko Szwedzki Słownik Tematyczny Podstawy”.
  Słownik ten zawiera prawie 1100 podstawowych słówek i zwrotów ułożonych tematycznie.Jest to świetna pozycja dla wszystkich którzy chcą uporządkować bądź rozszerzyć swoje słownictwo języka szwedzkiego.

  okładka Polsko Czeski Słownik Tematyczny Podstawy, Ebook | Opracowanie zbiorowe

  BOOKSMANIAK.EU przedstawia:„Polsko Czeski Słownik Tematyczny Podstawy”.
  Słownik ten zawiera prawie 1100 podstawowych słówek i zwrotów ułożonych tematycznie.Jest to świetna pozycja dla wszystkich którzy chcą uporządkować bądź rozszerzyć swoje słownictwo języka czeskiego.

  okładka Polsko Fiński Słownik Tematyczny Podstawy, Ebook | Opracowanie zbiorowe

  BOOKSMANIAK.EU przedstawia:„Polsko Fiński Słownik Tematyczny Podstawy”.
  Słownik ten zawiera prawie 1100 podstawowych słówek i zwrotów ułożonych tematycznie.Jest to świetna pozycja dla wszystkich którzy chcą uporządkować bądź rozszerzyć swoje słownictwo języka fińskiego.

  okładka Polsko Węgierski Słownik Tematyczny Podstawy, Ebook | Opracowanie zbiorowe

  BOOKSMANIAK.EU przedstawia:„Polsko Węgierski Słownik Tematyczny Podstawy”.
  Słownik ten zawiera prawie 1100 podstawowych słówek i zwrotów ułożonych tematycznie.Jest to świetna pozycja dla wszystkich którzy chcą uporządkować bądź rozszerzyć swoje słownictwo języka węgierskiego.

  okładka Polsko Hiszpański Słownik Tematyczny Podstawy, Ebook | Opracowanie zbiorowe

  BOOKSMANIAK.EU przedstawia:„Polsko Hiszpański Słownik Tematyczny Podstawy”.
  Słownik ten zawiera prawie 1100 podstawowych słówek i zwrotów ułożonych tematycznie.Jest to świetna pozycja dla wszystkich którzy chcą uporządkować bądź rozszerzyć swoje słownictwo języka hiszpańskiego.

  okładka Polsko Duński Słownik Tematyczny Podstawy, Ebook | Opracowanie zbiorowe

  BOOKSMANIAK.EU przedstawia:„Polsko Duński Słownik Tematyczny Podstawy”.
  Słownik ten zawiera prawie 1100 podstawowych słówek i zwrotów ułożonych tematycznie.Jest to świetna pozycja dla wszystkich którzy chcą uporządkować bądź rozszerzyć swoje słownictwo języka duńskiego.

  okładka Polsko Francuski Słownik Tematyczny Podstawy, Ebook | Opracowanie zbiorowe

  BOOKSMANIAK.EU przedstawia:„Polsko Francuski Słownik Tematyczny Podstawy”.
  Słownik ten zawiera prawie 1100 podstawowych słówek i zwrotów ułożonych tematycznie.Jest to świetna pozycja dla wszystkich którzy chcą uporządkować bądź rozszerzyć swoje słownictwo języka francuskiego.

  okładka Polsko Rumuński Słownik Tematyczny Podstawy, Ebook | Opracowanie zbiorowe

  BOOKSMANIAK.EU przedstawia:„Polsko Rumuński Słownik Tematyczny Podstawy”.
  Słownik ten zawiera prawie 1100 podstawowych słówek i zwrotów ułożonych tematycznie.Jest to świetna pozycja dla wszystkich którzy chcą uporządkować bądź rozszerzyć swoje słownictwo języka rumuńskiego.

  okładka Polsko Portugalski Słownik Tematyczny Podstawy, Ebook | Opracowanie zbiorowe

  BOOKSMANIAK.EU przedstawia:„Polsko Portugalski Słownik Tematyczny Podstawy”.
  Słownik ten zawiera prawie 1100 podstawowych słówek i zwrotów ułożonych tematycznie.Jest to świetna pozycja dla wszystkich którzy chcą uporządkować bądź rozszerzyć swoje słownictwo języka portugalskiego.

  okładka Polsko Włoski Słownik Tematyczny Podstawy, Ebook | Opracowanie zbiorowe

  BOOKSMANIAK.EU przedstawia:„Polsko Włoski Słownik Tematyczny Podstawy”.
  Słownik ten zawiera prawie 1100 podstawowych słówek i zwrotów ułożonych tematycznie.Jest to świetna pozycja dla wszystkich którzy chcą uporządkować bądź rozszerzyć swoje słownictwo języka włoskiego.

  okładka Jak walczyć z przebodźcowaniem, Ebook | Opracowanie zbiorowe

  Jak walczyć z przebodźcowaniemObcięcie powiek było jedną z bardziej wyrafinowanych i okrutnych starożytnych tortur. Skazaniec z otwartymi oczami był narażony na nieprzerwany odbiór sygnałów ze świata. W konsekwencji szybko zaczynał chorować i umierał. Wielu naukowców właśnie w tej figurze widzi metaforę współczesnego człowieka. Według badaczy z uniwersytetu w San Diego za pośrednictwem usług cyfrowych i innych mediów zalewani jesteśmy potokiem informacji o wielkości ponad 10 ...

  okładka Odporność psychiczna, Ebook | Opracowanie zbiorowe

  Odporność psychicznaOdporność psychiczna to umiejętność powrotu do równowagi po trudnych doświadczeniach lub stresie. Przypomina tarczę obronną, która pozwala nam chronić się przed problemami, z którymi w większym lub mniejszym stopniu każdy z nas boryka się na co dzień. Składają się na nią poczucie wpływu, zdolność do działania, właściwe podejście do wyzwań oraz pewność siebie. Nie jest ona czymś danym raz na zawsze, możemy ją kształtować i wzmacniać.Dbanie o nią jest absolu...

Czym są ebooki?

Ebooki to książki, których treść została zapisana w formie elektronicznej. Są nazywane również e-książkami, publikacjami elektronicznymi czy książkami elektronicznymi. Ebooki można odczytywać na komputerach i laptopach, ale są one przeznaczone głównie do czytania na urządzeniach przenośnych takich jak smartfony, tablety i przede wszystkim czytniki książek elektronicznych. Ebooki posiadające swoje pierwowzory w formie papierowej są jej odwzorowaniem. Posiadają wszystkie elementy obecne w „tradycyjnej” wersji, takie jak okładkę, ilustracje, spis treści, przypisy itp.

Niepodważalną zaletą ebooków jest to, że w odróżnieniu od drukowanej książki można w nich zmieniać rodzaj oraz wielkość czcionki, formatować tekst, a w zależności od posiadanego czytnika istnieje też możliwość wyszukiwania pojedynczych słów w tekście, dodawania zakładek i robienia notatek.

Formaty ebooków

Ebooki są dostępne w wielu formatach. Najpopularniejsze z nich, będące standardem dla publikacji elektronicznych, to EPUB, MOBI i PDF.

Epub

To nowoczesny format będący standardem publikacji ebooków. Format EPUB umożliwia zmienianie wielkości fontu, co pomaga dopasować jego rozmiar do ekranu. Ebooki w tym formacie najlepiej odczytywać na urządzeniach posiadających ekran eINK (elektroniczny papier), chociaż można je odczytać także na smartfonie czy tablecie. Format EPUB jest możliwy do odczytania na komputerze, jednak do tego celu konieczne jest zainstalowanie właściwego oprogramowania.

Mobi

Jest formatem ebooków wykorzystywanym przez czytniki firmy Amazon – Kindle (oraz na innych urządzeniach i programach dostępnych na rynku). Publikacje MOBI są zapisane w formacie Mobipocket, można więc pobrać je na dowolny sprzęt elektroniczny posiadający oprogramowanie umożliwiające odczytanie plików MOBI. Format ten jest oparty na języku HTML, dlatego jego wyświetlanie jest możliwe na urządzeniach mobilnych.

PDF

To format zapewniający taki sam wygląd strony jak w wersji papierowej – w tym formacie podział na strony jest sztywny. PDF służy do długoterminowego archiwizowania elektronicznych danych i może być odczytywany na większości komputerów, laptopów, smartfonów, czytników czy tabletów.