Wirtualne Targi

Paweł Huczko Ebooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Jednolity Plik Kontrolny – Ewidencja VAT od 1 stycznia 2017, Ebook | Adam Kuchta, Paweł Huczko, Joanna Dmowska, Radosław Kowalski

    Jednolity Plik Kontrolny (JPK) to nowe, rewolucyjne rozwiązanie, zobowiązujące wszystkie firmy oraz podatników, którzy nie są przedsiębiorcami do zmian ich systemów finansowo-księgowych. W znaczący sposób zwiększa to ich obowiązki wobec fiskusa. Podatnicy muszą wprowadzić w swoich systemach FK ściśle wskazane rozwiązania informatyczne, które zwiększą ingerencję organów podatkowych w rozliczanie transakcji podatkowych, ułatwiając im kontrolę. Już od 1 lipca 2016 r. obowią...

    Promocja
    okładka Jednolity Plik Kontrolny – praktyczny poradnik, Ebook | Paweł Huczko, Joanna Dmowska, Radosław Kowalski

    Jednolity Plik Kontrolny (JPK) to nowe, rewolucyjne rozwiązanie, zobowiązujące wszystkie firmy do zmian ich systemów finansowo-księgowych. W znaczący sposób zmiany zwiększą obowiązki firm wobec fiskusa. Już od 1 lipca 2016 r. obowiązek będzie dotyczył dużych firm. Małe średnie firmy zostaną nim objęte od 1 stycznia 2017 r. – w zakresie ewidencji VAT. Zmiany polegają na konieczności wprowadzenia w systemach FK każdej firmy ściśle wskazanych przez fiskusa rozwiązań informatyczn...

    Promocja
    okładka PODATEK OD SPADKÓW I DAROWIZN 2015  - PDF, Ebook | Paweł Huczko

    Podatek od spadku, to problem, z którym nie musimy się mierzyć często, bo też nie często otrzymujemy coś w spadku po naszych bliskich. Dlatego też nie jesteśmy z podatkiem od spadku tak zaznajomieni, jak np. z corocznymi PIT-ami. Tym bardziej warto wiedzieć, co zrobić, by w zgodzie z przepisami ale i z naszym interesem wypełnić obowiązki związane z tym podatkiem. Wyjaśnijmy też na wstępie, że o ile formalnie mamy do czynienia z jednym podatkiem (podatek od spadków i darowi...

Czym są ebooki?

Ebooki to książki, których treść została zapisana w formie elektronicznej. Są nazywane również e-książkami, publikacjami elektronicznymi czy książkami elektronicznymi. Ebooki można odczytywać na komputerach i laptopach, ale są one przeznaczone głównie do czytania na urządzeniach przenośnych takich jak smartfony, tablety i przede wszystkim czytniki książek elektronicznych. Ebooki posiadające swoje pierwowzory w formie papierowej są jej odwzorowaniem. Posiadają wszystkie elementy obecne w „tradycyjnej” wersji, takie jak okładkę, ilustracje, spis treści, przypisy itp.

Niepodważalną zaletą ebooków jest to, że w odróżnieniu od drukowanej książki można w nich zmieniać rodzaj oraz wielkość czcionki, formatować tekst, a w zależności od posiadanego czytnika istnieje też możliwość wyszukiwania pojedynczych słów w tekście, dodawania zakładek i robienia notatek.

Formaty ebooków

Ebooki są dostępne w wielu formatach. Najpopularniejsze z nich, będące standardem dla publikacji elektronicznych, to EPUB, MOBI i PDF.

Epub

To nowoczesny format będący standardem publikacji ebooków. Format EPUB umożliwia zmienianie wielkości fontu, co pomaga dopasować jego rozmiar do ekranu. Ebooki w tym formacie najlepiej odczytywać na urządzeniach posiadających ekran eINK (elektroniczny papier), chociaż można je odczytać także na smartfonie czy tablecie. Format EPUB jest możliwy do odczytania na komputerze, jednak do tego celu konieczne jest zainstalowanie właściwego oprogramowania.

Mobi

Jest formatem ebooków wykorzystywanym przez czytniki firmy Amazon – Kindle (oraz na innych urządzeniach i programach dostępnych na rynku). Publikacje MOBI są zapisane w formacie Mobipocket, można więc pobrać je na dowolny sprzęt elektroniczny posiadający oprogramowanie umożliwiające odczytanie plików MOBI. Format ten jest oparty na języku HTML, dlatego jego wyświetlanie jest możliwe na urządzeniach mobilnych.

PDF

To format zapewniający taki sam wygląd strony jak w wersji papierowej – w tym formacie podział na strony jest sztywny. PDF służy do długoterminowego archiwizowania elektronicznych danych i może być odczytywany na większości komputerów, laptopów, smartfonów, czytników czy tabletów.