Bony podarunkowe na Święta

Paweł Skutecki Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Stutthof. Eksperymenty pseudomedyczne w relacjach więźniów, Książka | Paweł Skutecki

    W tej książce przedstawiam historię wielu więźniów, ofiar zbrodniczych eksperymentów pseudomedycznych prowadzonych w obozie koncentracyjnym Stutthof przez jednego, szalonego człowieka: Ottona Heidla. Oczywiście miał on pomocników, takich jak choćby Otto Knott. Choć z wielu względów powinno ich spotkać zapomnienie, wstydliwe wymazanie nazwisk z historii świata, moim zdaniem przedstawienie tej opowieści w całości jest konieczne, żeby zobaczyć jak nisko upadł człowiek, który st...

    Promocja
    okładka Kręgi piekieł i inne zapiski, Książka | Paweł Skutecki

    „Kręgi Piekieł" to wyjątkowy zbiór tekstów, który prowokuje do zadumy nad kondycją człowieka od czasów nazistowskiego, niemieckiego szaleństwa do dzisiaj - Aleksander Wiśniewski.

    Co mają wspólnego maskotka Huggy Wuggy, rosyjska agresja na Ukrainę, pandemia chorób i zaburzeń psychicznych wśród Polaków, niemieckie obozy koncentracyjne i prowadzone za ich drutami na zlecenie wielkich koncernów farmaceutycznych zbrodnicze eksperymenty pseudomedyczne?

    Promocja
    okładka Ostatni taki rok, Książka | Paweł Skutecki

    „Ostatni taki rok” to zbiór felietonów dokumentujących to, co się działo w 2020 roku. Teksty pierwotnie były publikowane bądź w papierowej wersji dwutygodnika Wolna Droga, bądź w portalu NaszaPolska.pl. Autor jest dziennikarzem, byłym posłem na Sejm VIII kadencji, gdzie zasłynął przede wszystkim jako twórca zespołu zajmującego się bezpieczeństwem szczepień. Wtedy właśnie został okrzyknięty „jeźdźcem proepidemicznej apokalipsy” przez ludzi, którzy dzisiaj szafują zdrowiem Pol...

    Promocja
    okładka Ostatni taki rok (suplement XXI), Książka | Paweł Skutecki

    Najlepsze, najczęściej czytane i... najbardziej cenzorowane przez media społecznościowe felietony Pawła Skuteckiego pochodzące z dwutygodnika Wolna Droga i portalu NaszaPolska.pl.

    Teorie spiskowe, obozy koncentracyjne, doświadczenia pseudomedyczne, alienacja rodzicielska - autor śmiało porusza tematy, które media głównego nurtu chciałyby zamilczeć.

    Promocja
    okładka Funkcjonariusze piekła. Potulice 1941-1950, Książka | Paweł Skutecki

    „Funkcjonariusze piekła. Potulice 1941-1950" opowiadają o obozie, który nieopodal Bydgoszczy prowadzili najpierw Niemcy, później władze komunistyczne. O ile o niemieckim obozie istnieje kilka opracowań, to powojenny obóz jest praktycznie białą plamą na rynku wydawniczym. Moja praca ma na celu nie tylko opisanie obozów pod względem historycznym, ale przede wszystkim jest próbą zrozumienia, co sprawiło, że zwykli ludzie w określonych warunkach zmieniali się w bestie.

    Promocja
    okładka Trzecia Rzesza i koncerny farmaceutyczne, Książka | Paweł Skutecki

    Zbrodnie popełniane na zlecenie koncernów farmaceutycznych nie zostały nigdy rozliczone. Przeszedłem długą drogę od mglistych wspomnień świadków do twardych dowodów niemieckich zbrodni popełnianych na więźniach obozów koncentracyjnych za wiedzą i na polecenie niemieckich koncernów farmaceutycznych, które do dzisiaj są wiodącymi podmiotami na rynku. Prześledziłem losy ofiar, przypomniałem sądowe procesy, sprawdziłem, jakie konsekwencje ponieśli ci, którzy traktowali więźniów...

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.