Pawel Szarlota Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Jonka, Jonek i Kleks Tom 7 Złoto Alaski, Książka | Pawel Szarlota

    Siódmy tomik z serii Jonka, Jonek i Kleks to zaproszenie do podróży w czasie i przestrzeni. Mogą ją przeżyć zarówno dorośli fani twórczości Szarloty Pawel, wspominając swoje dzieciństwo w PRL-u, jak i nowi czytelnicy, czerpiąc czystą przyjemność z lektury. Tytułowi bohaterowie wraz z ukochaną Kleksa, księżniczką Plum, w magiczny sposób przenoszą się na Alaskę w czasy poszukiwaczy złota. Biorą udział w wyścigu psich zaprzęgów i oczywiście poszukują cennych samorodków. Lecz, ja...

    Promocja
    okładka Jonka, Jonek i Kleks W krainie zbuntowanych luster, Książka | Pawel Szarlota

    Kolejny tomik przygód niezapomnianych bohaterów Szarloty Pawel. Kleks spędza deszczowe lato w mieście. Pewnego razu, kiedy przymierza w sklepie pelerynę przeciwdeszczową, poznaje Skelka, swoje lustrzane odbicie. Kleks sobowtór jest znudzony, ponieważ nie znalazł w dotychczasowych przygodach naszego Kleksa żadnej uciechy. By się zabawić, postanawiają wspólnie wymyślić czarodziejską krainę, o której każdy marzył w dzieciństwie. Okazuje się, że ta baśniowa rzeczywistość ma swoje...

    Promocja
    okładka Jonka Jonek i Kleks Tom 9 Odwiedziny smoka, Książka | Pawel Szarlota

    Odwiedziny smoka to dziewiąty tom o trojgu przyjaciół – Jonce, Jonku i Kleksie. Przygody legendarnych bohaterów polskiego komiksu dziecięcego autorstwa Szarloty Pawel ukazywały się od lat 70. do 90. XX wieku na łamach czasopisma „Świat Młodych”. Jonka i Jonek to dwoje nastolatków, którzy dzięki Kleksowi – niezwykłemu duszkowi atramentowemu – wkraczają w świat marzeń i fantazji. Granice tej krainy wyznacza tylko ich wyobraźnia. Kleks nie potrafi usiedzieć w miejscu. Uczy się f...

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.