Urocza kartonowa książeczka z pomysłowymi wycięciami zaprasza dzieci do fascynującego świata drzew. Dzięki jej barwnym i pełnym humoru stronom dzieci poznają wiele zielonych jak listki ciekawostek i poczują się, jakby zaglądały pomiędzy konary drzewa. Och! Ale drzewa! Ale zabawa! Bajecznie kolorowe strony książeczki zaciekawią dzieci otaczającym je światem i pięknem przyrody i zapewnią im rozwijającą i bezpieczną rozrywkę. Do zobaczenia w zielonym królestwie drzew....
Urocza kartonowa książeczka z pomysłowymi wycięciami zaprasza dzieci do fascynującego świata pszczół. Dzięki jej barwnym i pełnym humoru stronom dzieci poznają wiele słodkich jak miód ciekawostek i poczują się, jakby zaglądały do wnętrza ula. Bzz, bzz! Ale ule! Ale zabawa! Bajecznie kolorowe strony książeczki zaciekawią dzieci otaczającym je światem i pięknem przyrody i zapewnią im rozwijającą i bezpieczną rozrywkę. Do zobaczenia w słodkim królestwie pszczół…
Urocza kartonowa książeczka z pomysłowymi wycięciami zaprasza dzieci do fascynującego świata mrówek. Dzięki jej barwnym i pełnym humoru stronom dzieci poznają wiele frapujących ciekawostek i poczują się, jakby zaglądały do wnętrza mrowiska. Och! Ale mrówki! Ale zabawa! Bajecznie kolorowe strony książeczki zaciekawią dzieci otaczającym je światem i pięknem przyrody i zapewnią im rozwijającą i bezpieczną rozrywkę. Do zobaczenia w królestwie pracowitych mrówek…
Urocza kartonowa książeczka z pomysłowymi wycięciami zaprasza dzieci do fascynującego świata drzew. Dzięki jej barwnym i pełnym humoru stronom dzieci poznają wiele zielonych jak listki ciekawostek i poczują się, jakby zaglądały pomiędzy konary drzewa. Och! Ale drzewa! Ale zabawa! Bajecznie kolorowe strony książeczki zaciekawią dzieci otaczającym je światem i pięknem przyrody i zapewnią im rozwijającą i bezpieczną rozrywkę. Do zobaczenia w zielonym królestwie drzew…
Jak myślisz, czym się żywi dziwaczny dziobak? Z pewnością nie pochłania tyle pokarmu co słoń, który jednego dnia może zjeść nawet do 300 kilogramów roślin. A co wiesz o upodobaniach żywieniowych malutkiego koliberka? Zwierzęce zwyczaje zaskakują i fascynują.
Dzięki tej niesamowitej ilustrowanej książeczce dowiesz się, co i jak jedzą rozmaite zwierzęta!
Małe i delikatne owady łatwo przeoczyć, gdy krzątają się w ogrodzie…
A szkoda! Ich życie jest naprawdę fascynujące. Jak to możliwe, że ważka unosi się w powietrzu, skoro prawie nie macha skrzydłami? Dlaczego inne robaczki nie lubią pryszczela lekarskiego? Jak długo śpią mrówki?
Odwiedź Hotel dla owadów, by znaleźć odpowiedzi na te pytania i poznać bliżej jego sześcionogich gości. W książce znajdziesz frapujące ciekawostki i mnóstwo zabawnych ilustracji.
Gdzie zimują ważki? Czy osy mieszkają w hotelach? Kiedy kwitną tulipany i narcyzy? Zobacz, jak zmienia się przyroda przez cały rok – wiosną, latem, jesienią i zimą. Dowiedz się, jak wygląda domek kreta, gdzie trzmiele zakładają swoje gniazda i co robi dżdżownica głęboko pod ziemią. Zbierz pyszne owoce, upiecz ciasto truskawkowe i sprawdź, co się dzieje pod grządką z różami. Na co czekasz? Chodź do ogrodu na poszukiwanie przygód!...
Dlaczego węże wysuwają język? Czy zwierzęta mogą świecić? Kto przesypia zimę? Zobacz, jak się zmienia przyroda przez cały rok – wiosną, latem, jesienią i zimą. Dowiedz się, co rośnie i kwitnie, jak zachowują się zwierzęta, co robią po zmroku i gdzie szukają pożywienia. Zajrzyj do dziupli w drzewach i nor ukrytych głęboko pod ziemią. Naucz się rozróżniać ślady zwierząt i liście drzew. Na co czekasz? Chodź do lasu na poszukiwanie przygody!...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.