Philip G. Zimbardo Audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Gdzie ci mężczyźni?, Audiobook | Philip G. Zimbardo, Nikita S. Coulombe

    Czy mianem „słabej płci” na pewno powinniśmy określać dziś kobiety? System edukacji promuje uczennice, kryzys rodziny i psychiczna nieobecność ojców pozbawia chłopców ważnego wzorca. Wirtualna rzeczywistość jest dla młodych mężczyzn substytutem relacji, pornografia nieudolnie zastępuje edukację seksualną. Czy kobiety, coraz śmielej realizujące swoje cele i osiągające sukcesy w wielu sferach życia, znajdują w dzisiejszych mężczyznach godnych siebie partnerów? Czy matki, ojcowi...

    Promocja
    okładka Efekt Lucyfera. Dlaczego dobrzy ludzie czynią zło?, Audiobook | Philip G. Zimbardo

    Jedna z najważniejszych prac nurtu psychologii dobra i zła. Autor interesująco prezentuje analizę eksperymentu stanfordzkiego i wykazuje ścisły związek z tym, co później wydarzyło się w więzieniu w Abu Ghraib. Przedstawia mechanizmy i czynniki, które czynią ze zwykłego człowieka oprawcę i ofiarę systemu. Udowadnia możliwość zmiany lub zapobiegania niechcianym zachowaniom jednostki lub grupy, dzięki zrozumieniu, jakie siły, wartości i skłonności przez nie przejawiane są wnoszo...

Philip G. Zimbardo Audiobooki

Philip George Zimbardo urodził się w 1933 roku. To amerykański pisarz włoskiego pochodzenia, publicysta, autor wielu książek naukowych i popularnonaukowych, wykładowca akademicki. Od 1968 roku sprawuje funkcję profesora Uniwersytetu Stanforda. Znany jest przede wszystkim z przeprowadzenia eksperymentu więziennego. Zimbardo jest jednym z najbardziej znanych na świecie popularyzatorów wiedzy o psychologii i zachowaniach człowieka. W trakcie swojej kariery badał zjawiska dobra i zła, nieśmiałości, agresji oraz zachowań ludzkich pod wpływem stresujących sytuacji. Jest autorem takich książek, jak jak „Efekt Lucyfera”, „Nieśmiałość” czy „Paradoks czasu”. W Polsce działa Polskie Centrum Zimbardo, które znajduje się w na Nikiszowcu w Katowicach. To miejsce edukacji i spotkań młodzieży.

Zimbardo ukończył Brooklyn College, następnie uzyskał tytuł magistra na Uniwersytecie Yale. Tam też obronił doktorat w 1959 roku. Później pracował na Uniwersytecie Yale, Uniwersytecie Columbia, Kolegium Barnarda oraz Uniwersytecie Nowojorskim.

W 1971 roku Zimbardo, wraz ze swoimi współpracownikami, przeprowadził jeden z najbardziej znanych i kontrowersyjnych eksperymentów w historii psychologii. W piwnicach Wydziału Psychologii Uniwersytetu Stanforda stworzono inscenizację więzienia. Zamknięto w nim 24 studentów, u których nie stwierdzono żadnych zaburzeń psychicznych. Uczestników eksperymentu podzielono – jedna część miała wcielić się w postaci więźniów, druga w role strażników więziennych. Niedługo po rozpoczęciu projektu „strażnicy” zaczęli zachowywać się sadystycznie i brutalnie w stosunku do więźniów, zaczęły pojawiać się patologiczne zachowania. W nocy z piątego na szóstego dnia więźniowie postanowili się zbuntować. Po tym zdarzeniu prowadzący zdecydowali się zakończyć eksperyment, który pierwotnie miał trwać czternaście dni. Eksperyment był rejestrowany na kamerach, czego efektem jest film „Cicha furia”. Po wielu latach doszło do replikacji badań, w wyniku których okazało się, że rezultaty badania są inne, niż te które opisał Zimbardo.

Nieśmiałość

Jedną z najbardziej znanych książek Zimbardo jest „Nieśmiałość. Co to jest? Jak sobie z nią radzić?”. Książka ukazała się w 1990 roku. To efekt wielu lat pracy psychologa, które poświęcił na badanie zjawiska nieśmiałości. Zimbardo zauważył, że przezwyciężając tytułową nieśmiałość, ludzie są w stanie osiągnąć zdecydowanie więcej nie tylko na polu zawodowym, ale również prywatnym. Badacz w swojej książce wyjaśnia czym jest nieśmiałość, jakie są jej przyczyny i rodzaje. Ponadto tłumaczy, jak nieśmiałość wpływa na rozwój i hamowanie relacji międzyludzkich. „Nieśmiałość” rozeszła się na całym świecie w liczbie kilkuset tysięcy egzemplarzy.

Efekt Lucyfera

W 2007 roku ukazała się kolejna książka Zimbardo – „Efekt Lucyfera”. To jedna z najważniejszych współczesnych pozycji poświęconych zgłębianiu tematyki psychologii dobra i zła. Autor analizuje swoje dotychczasowe badania, zastanawiając się, jakie mechanizmy i czynniki tworzą ze zwykłego człowieka ofiarę i kata, zwierzynę i łowcę, poddanego i hegemona. Badacz udowadnia, że możliwe są zmiany ludzkiej natury. Dzięki różnego rodzaju terapiom ludzie są w stanie wyeliminować ze swojego zachowania oraz z zachowania grupy przejawy agresji, dominacji. Zimbardo w „Efekcie Lucyfera” opowiada o wpływie środowiska i okoliczności na motywacje działania jednostek. „Efekt Lucyfera” to, obok „Nieśmiałości”, najchętniej kupowana, czytana i omawiana książka Philipa G. Zimbardo.

Książki Philipa G. Zimbardo w Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Philipa G. Zimbardo we wszystkich formatach (ebook, audiobook, papierowa). W sklepie znajdziecie nie tylko indywidualne książki Zimbardo, ale również antologie i zbiory naukowych opracowań, w których znalazły się jego teksty. Są to między innymi wydane przez PWN książki „Psychologia. Kluczowe koncepcje”, „Paradoks czasu” (napisany wspólnie z Johnem Boydem), „Gdzie ci mężczyźni” (wraz z Nikitą S. Coulombe).

Czym są audiobooki?

Audiobooki, znane także jako książki mówione, to nagrania dźwiękowe, które zawierają tekst książkowej publikacji odczytywany przez lektora, zawodowego aktora bądź syntezator mowy. Audiobooki są zapisywane na nośniku danych, współcześnie przeważnie w postaci cyfrowej (najczęściej jako płyty Audio CD lub pliki MP3). Wcześniej były nagrywane także na płytach gramofonowych czy na kasetach magnetofonowych.

Słuchanie audiobooków jest możliwe zarówno na domowym sprzęcie audio-wideo, komputerach i laptopach w programach umożliwiających odtwarzanie dźwięku, telefonach komórkowych (przede wszystkim smartfonach), odtwarzaczach MP3, jak i na zestawie audio czy nawigacji znajdujących się w samochodzie.

Książki mówione są przeznaczone do słuchania. Umożliwiają odbiór literatury małym dzieciom oraz osobom niewidomym bądź niedowidzącym, dla których audiobooki są jedną z nielicznych możliwości kontaktu ze słowem pisanym.

Dużą zaletą audiobooków jest fakt, że można ich słuchać w każdej sytuacji, także podczas wykonywania innych czynności jak na przykład podróż samochodem, uprawianie sportu czy wykonywanie domowych obowiązków.

Format MP3

MP3 to najpopularniejszy format skompresowanych plików audio. Pełna nazwa formatu MP3 to MPEG-1, Layer 3. Należy on do standardów ISO. MP3 jest algorytmem kompresji stratnej dźwięku, który został wcześniej przetworzony na sygnał dźwiękowy. Dźwięki zapisane w standardzie MP3 są poddawane stratnej konwersji w celu redukcji rozmiaru pliku.

Współcześnie jest to nadal jeden z najpopularniejszych formatów audio, przede wszystkim dzięki małemu rozmiarowi plików. Do rozpowszechnienia plików w tym formacie przyczyniła się również ich kompatybilność z różnymi urządzeniami odtwarzającymi pliki audio – MP3 jest dla nich standardowym formatem.