Piotr Semka Ebooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Piątka U Semki, Ebook | Piotr Semka, Jan Hlebowicz

    Wywiad-rzeka z Piotrem Semką, znanym publicystą i autorem Piotr Semka, znany dziennikarz i autor, w rozmowie z Janem Hlebowiczem opowiada o swoim dzieciństwie w Gdańsku, o pierwszych krokach reportera i kolejnych wyborach życiowych. Jego oczyma oglądamy niedawne wydarzenia historii Polski. Ciekawie i niebanalnie.

    Promocja
    okładka My, reakcja – historia emocji antykomunistów w latach 1944-1956, Ebook | Piotr Semka

    Opowieść o świecie ludzi, którzy odrzucili powojenny komunizm. To książka skierowana do czytelnika, który chciałby zrozumieć, przed jakimi dylematami stali Polacy wierni idei niepodległości, utożsamiający się z Kościołem katolickim i przeciwstawiający się dominacji przywiezionego z Moskwy marksizmu. To książka dla tych, którzy podjęli kult „żołnierzy wyklętych”. Piotr Semka prezentuje jednak znacznie szerszą panoramę społecznego oporu niż tylko oddziały zbrojne. Oprócz ...

Piotr Semka Ebooki

Piotr Semka to polski historyk, publicysta oraz dziennikarz. Aktywny uczestnik antyrządowych protestów w latach 80. XX wieku, a także publicysta podziemnej wersji czasopisma „Solidarność”. Jest autorem wielu książek, w tym „Lewego czerwcowego” (wraz z Jackiem Kurskim) czy „My, reakcja. Historia emocji antykomunistów 1994-1956”.

Kariera Piotra Semki

Piotr Kazimierz Semka urodził się 28 października 1965 roku w Gdańsku. Jest absolwentem tamtejszego III Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Westerplatte, gdzie uczył się z Jackiem Kurskim. Semka ukończył studia historyczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w 1991 roku. Jeszcze w liceum współpracował z Ruchem Młodej Polski, a od 1980 roku czynnie uczestniczył w antyrządowych protestach młodzieży. Publicystą podziemnej edycji czasopisma „Solidarność” Regionu Gdańsk został w 1985 roku. Na studiach działał w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów, był zatrzymywany i aresztowany.

Podczas wyborów w 1989 roku Piotr Semka uczestniczył w kampanii wyborczej Konfederacji Polski Niepodległej. W tym samym czasie rozpoczął także współpracę z „Tygodnikiem Gdańskim”. Dziennikarzem Telewizji Polskiej był w latach 1991-1992. Semka prowadził wraz z Jackiem Kurskim program „Refleks”, a później był także wydawcą „Pulsu Dnia”. Z „Tygodnikiem Solidarność” dziennikarz współpracował do 1991 do 1995 roku. Później prowadził program „Piątka u Semki” w TV Puls, był współautorem programu „Warto rozmawiać” w Telewizji Polskiej, a także publicystą czasopisma „Rzeczpospolita”. Piotr Semka współpracował także między innymi z „Dziennikiem”, „Gazetą Polską”, „Przewodnikiem katolickim”, „Wprost”, kwartalnikiem „Christianitas” oraz „Uważam Rze”, „W sieci” i „Do Rzeczy”. Dziennikarz został także członkiem Rady przy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Książki Piotra Semki w księgarni internetowej Woblink

Na Woblinku znajdziecie książki autorstwa Piotra Semki, w tym takie tytuły jak: „Recydywa Po 24 latach mówią: Kaczyński, Macierewicz, Olszewski, Parys, Glapiński, Kostrzewa-Zorbas”, „My, reakcja. Historia emocji antykomunistów 1944-1956” czy „Piątka u Semki”. Wraz z innymi książkami związanymi z najnowszą historią Polski czekają na Was jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Czym są ebooki?

Ebooki to książki, których treść została zapisana w formie elektronicznej. Są nazywane również e-książkami, publikacjami elektronicznymi czy książkami elektronicznymi. Ebooki można odczytywać na komputerach i laptopach, ale są one przeznaczone głównie do czytania na urządzeniach przenośnych takich jak smartfony, tablety i przede wszystkim czytniki książek elektronicznych. Ebooki posiadające swoje pierwowzory w formie papierowej są jej odwzorowaniem. Posiadają wszystkie elementy obecne w „tradycyjnej” wersji, takie jak okładkę, ilustracje, spis treści, przypisy itp.

Niepodważalną zaletą ebooków jest to, że w odróżnieniu od drukowanej książki można w nich zmieniać rodzaj oraz wielkość czcionki, formatować tekst, a w zależności od posiadanego czytnika istnieje też możliwość wyszukiwania pojedynczych słów w tekście, dodawania zakładek i robienia notatek.

Formaty ebooków

Ebooki są dostępne w wielu formatach. Najpopularniejsze z nich, będące standardem dla publikacji elektronicznych, to EPUB, MOBI i PDF.

Epub

To nowoczesny format będący standardem publikacji ebooków. Format EPUB umożliwia zmienianie wielkości fontu, co pomaga dopasować jego rozmiar do ekranu. Ebooki w tym formacie najlepiej odczytywać na urządzeniach posiadających ekran eINK (elektroniczny papier), chociaż można je odczytać także na smartfonie czy tablecie. Format EPUB jest możliwy do odczytania na komputerze, jednak do tego celu konieczne jest zainstalowanie właściwego oprogramowania.

Mobi

Jest formatem ebooków wykorzystywanym przez czytniki firmy Amazon – Kindle (oraz na innych urządzeniach i programach dostępnych na rynku). Publikacje MOBI są zapisane w formacie Mobipocket, można więc pobrać je na dowolny sprzęt elektroniczny posiadający oprogramowanie umożliwiające odczytanie plików MOBI. Format ten jest oparty na języku HTML, dlatego jego wyświetlanie jest możliwe na urządzeniach mobilnych.

PDF

To format zapewniający taki sam wygląd strony jak w wersji papierowej – w tym formacie podział na strony jest sztywny. PDF służy do długoterminowego archiwizowania elektronicznych danych i może być odczytywany na większości komputerów, laptopów, smartfonów, czytników czy tabletów.