Piotr Semka Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Semka się gotuje, Książka | Piotr Semka

    Pamięć smaków. O jedzeniu, życiu i podróżach Piotr Semka, znany publicysta i dziennikarz, tym razem w nowej roli uczestnika książkowej wyprawy dookoła globu śladem aromatów, smaków i tradycji kulinarnych. Przygotujcie się na pełną wdzięku opowieść o marokańskich tażinach, amerykańskiej miłości do rumu, wspaniałej meksykańskiej fajicie i daniach przyrządzanych przez alzackie praczki. A wszystko to okraszone przepisami i bezcennymi wskazówkami Autora, jakich pułapek unikać podc...

    Promocja
    okładka Piątka U Semki, Książka | Piotr Semka, Jan Hlebowicz

    Wywiad-rzeka z Piotrem Semką, znanym publicystą i autorem
    Piotr Semka, znany dziennikarz i autor, w rozmowie z Janem Hlebowiczem opowiada o swoim dzieciństwie w Gdańsku, o pierwszych krokach reportera i kolejnych wyborach życiowych. Jego oczyma oglądamy niedawne wydarzenia historii Polski.
    Ciekawie i niebanalnie.

    Promocja
    okładka Recydywa Po 24 latach mówią: Kaczyński, Macierewicz, Olszewski, Parys, Glapiński, Kostrzewa-Zorbas, Książka | Piotr Semka

    „Lewy czerwcowy” – prawie ćwierć wieku po obaleniu rządu Jana Olszewskiego, książka bestseller Jacka Kurskiego i Piotra Semki odnosząca się do tamtych wydarzeń znów trafia do księgarń pod nowym tytułem „Recydywa?". Pierwsze wydanie książki stało się punktem wyjścia dla głośnego filmu „Nocna zmiana”, i której specjalną piosenkę poświęcił Kazik Staszewski. Nowa edycja, pod znamiennym tytułem „Recydywa?”, nawiązuje do tego, co dziś dzieje się w Polsce, gdy wiele pytań, postawi...

    Promocja
    okładka Za a nawet przeciw Zagadka Lecha Wałęsy, Książka | Piotr Semka

    Książka JESTEM ZA A NAWET PRZECIW napisana przez Piotra Semkę jest biografią obejmującą okres od sierpnia 1980 r. aż do czasu politycznej emerytury byłego Prezydenta RP. Nie jest ona syntezą historyczną lat 1980-2013, choć prezentując życiorys Wałęsy, siłą rzeczy, ukazuje ważny rozdział historii Polski. Tekst jest próbą odtworzenia politycznych wyborów lidera Solidarności. Ukazuje szanse i polityczne perspektywy ówczesnej Polski, a także błędy i zaniechania. niż drobiazgowe ...

    Promocja
    okładka My, reakcja. Historia emocji antykomunistów w latach 1944-1956, Książka | Piotr Semka

    Opowieść o świecie ludzi, którzy odrzucili powojenny komunizm. To książka skierowana do czytelnika, który chciałby zrozumieć, przed jakimi dylematami stali Polacy wierni idei niepodległości, utożsamiający się z Kościołem katolickim i przeciwstawiający się dominacji przywiezionego z Moskwy marksizmu. To książka dla tych, którzy podjęli kult „żołnierzy wyklętych”. Piotr Semka prezentuje jednak znacznie szerszą panoramę społecznego oporu niż tylko oddziały zbrojne. Oprócz konspi...

Piotr Semka Książki

Piotr Semka to polski historyk, publicysta oraz dziennikarz. Aktywny uczestnik antyrządowych protestów w latach 80. XX wieku, a także publicysta podziemnej wersji czasopisma „Solidarność”. Jest autorem wielu książek, w tym „Lewego czerwcowego” (wraz z Jackiem Kurskim) czy „My, reakcja. Historia emocji antykomunistów 1994-1956”.

Kariera Piotra Semki

Piotr Kazimierz Semka urodził się 28 października 1965 roku w Gdańsku. Jest absolwentem tamtejszego III Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Westerplatte, gdzie uczył się z Jackiem Kurskim. Semka ukończył studia historyczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w 1991 roku. Jeszcze w liceum współpracował z Ruchem Młodej Polski, a od 1980 roku czynnie uczestniczył w antyrządowych protestach młodzieży. Publicystą podziemnej edycji czasopisma „Solidarność” Regionu Gdańsk został w 1985 roku. Na studiach działał w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów, był zatrzymywany i aresztowany.

Podczas wyborów w 1989 roku Piotr Semka uczestniczył w kampanii wyborczej Konfederacji Polski Niepodległej. W tym samym czasie rozpoczął także współpracę z „Tygodnikiem Gdańskim”. Dziennikarzem Telewizji Polskiej był w latach 1991-1992. Semka prowadził wraz z Jackiem Kurskim program „Refleks”, a później był także wydawcą „Pulsu Dnia”. Z „Tygodnikiem Solidarność” dziennikarz współpracował do 1991 do 1995 roku. Później prowadził program „Piątka u Semki” w TV Puls, był współautorem programu „Warto rozmawiać” w Telewizji Polskiej, a także publicystą czasopisma „Rzeczpospolita”. Piotr Semka współpracował także między innymi z „Dziennikiem”, „Gazetą Polską”, „Przewodnikiem katolickim”, „Wprost”, kwartalnikiem „Christianitas” oraz „Uważam Rze”, „W sieci” i „Do Rzeczy”. Dziennikarz został także członkiem Rady przy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Książki Piotra Semki w księgarni internetowej Woblink

Na Woblinku znajdziecie książki autorstwa Piotra Semki, w tym takie tytuły jak: „Recydywa Po 24 latach mówią: Kaczyński, Macierewicz, Olszewski, Parys, Glapiński, Kostrzewa-Zorbas”, „My, reakcja. Historia emocji antykomunistów 1944-1956” czy „Piątka u Semki”. Wraz z innymi książkami związanymi z najnowszą historią Polski czekają na Was jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.