Bony podarunkowe na Święta

Przemysława Jarosz-Chobot Ebooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    PromocjaNowość
    okładka Diabetologia wieku rozwojowego, Ebook | Małgorzata Myśliwiec, Przemysława Jarosz-Chobot, Agnieszka Szadkowska

    Nowy wydanie podręcznika Diabetologia Wieku Rozwojowego, stanowi kompletne źródło wiedzy dla lekarzy specjalizujących się w dziedzinie endokrynologii i diabetologii dziecięcej, pediatrów i studentów medycyny. Książkę przygotowali najznamienitsi polscy eksperci, z ogromnym doświadczeniem praktycznym i naukową pasją. Publikacja porusza wszelkie aspekty związane z etiopatogenezą, objawami klinicznymi, diagnostyką oraz postępowaniem w poszczególnych typach cukr...

    Promocja
    okładka Cukrzyca typu 1, Ebook | Przemysława Jarosz-Chobot, Karolina Klewaniec-Wypychacz

    Na rynku wydawniczym jest wiele książek poruszających temat cukrzycy. Nie ma jednak takiej pozycji, która pokazywałaby problemy i potrzeby rodzin cukrzycowych, obrazowała chorobę przewlekłą, która może, ale wcale nie musi, stać się przeszkodą w codziennym funkcjonowaniu. Coraz częściej u dzieci diagnozuje się stan przedcukrzycowy (prediabetes), który dzięki odpowiednim badaniom można wychwycić bardzo wcześnie. Edukować powinno się nie tylko rodziców, lecz tak...

    Promocja
    okładka Diabetologia wieku rozwojowego, Ebook | Małgorzata Myśliwiec, Przemysława Jarosz-Chobot

    Powszechność i społeczny charakter cukrzycy powodują, że jest ona uznawana za jedną z najczęstszych chorób przewlekłych u dzieci i młodzieży. Opieka nad dzieckiem chorym na cukrzycę wymaga ogromnej wytrwałości. Jest to długofalowa ścisła współpraca zespołu diabetologicznego, pacjenta i jego opiekunów, których łączą wspólne doświadczenia, emocje, zwycięstwa i porażki oraz ciągłe wyzwania i dążenie do jak najlepszych efektów terapeutycznych. W 2015 roku endo...

Czym są ebooki?

Ebooki to książki, których treść została zapisana w formie elektronicznej. Są nazywane również e-książkami, publikacjami elektronicznymi czy książkami elektronicznymi. Ebooki można odczytywać na komputerach i laptopach, ale są one przeznaczone głównie do czytania na urządzeniach przenośnych takich jak smartfony, tablety i przede wszystkim czytniki książek elektronicznych. Ebooki posiadające swoje pierwowzory w formie papierowej są jej odwzorowaniem. Posiadają wszystkie elementy obecne w „tradycyjnej” wersji, takie jak okładkę, ilustracje, spis treści, przypisy itp.

Niepodważalną zaletą ebooków jest to, że w odróżnieniu od drukowanej książki można w nich zmieniać rodzaj oraz wielkość czcionki, formatować tekst, a w zależności od posiadanego czytnika istnieje też możliwość wyszukiwania pojedynczych słów w tekście, dodawania zakładek i robienia notatek.

Formaty ebooków

Ebooki są dostępne w wielu formatach. Najpopularniejsze z nich, będące standardem dla publikacji elektronicznych, to EPUB, MOBI i PDF.

Epub

To nowoczesny format będący standardem publikacji ebooków. Format EPUB umożliwia zmienianie wielkości fontu, co pomaga dopasować jego rozmiar do ekranu. Ebooki w tym formacie najlepiej odczytywać na urządzeniach posiadających ekran eINK (elektroniczny papier), chociaż można je odczytać także na smartfonie czy tablecie. Format EPUB jest możliwy do odczytania na komputerze, jednak do tego celu konieczne jest zainstalowanie właściwego oprogramowania.

Mobi

Jest formatem ebooków wykorzystywanym przez czytniki firmy Amazon – Kindle (oraz na innych urządzeniach i programach dostępnych na rynku). Publikacje MOBI są zapisane w formacie Mobipocket, można więc pobrać je na dowolny sprzęt elektroniczny posiadający oprogramowanie umożliwiające odczytanie plików MOBI. Format ten jest oparty na języku HTML, dlatego jego wyświetlanie jest możliwe na urządzeniach mobilnych.

PDF

To format zapewniający taki sam wygląd strony jak w wersji papierowej – w tym formacie podział na strony jest sztywny. PDF służy do długoterminowego archiwizowania elektronicznych danych i może być odczytywany na większości komputerów, laptopów, smartfonów, czytników czy tabletów.