Książka "Inny był wtedy ten świat" to wywiad rzeka z płk. Czesławem Lewandowskim, żołnierzem Szarych Szeregów, Powstańcem Warszawskim, a po zakończeniu działań wojennych oficerem Ludowego Wojska Polskiego. Książka w barwny i przystępny sposób przedstawia czasy okupacji niemieckiej, Powstania Warszawskiego oraz złożoną powojenną rzeczywistość Polski z lat 50. i 60. XX wieku. Wspomnienia płk. Lewandowskiego, chociaż prezentują subiektywną ocenę wydarzeń, to w bardzo wielu kwest...
W 2014 roku na rynku wydawniczym ukazała sie pierwsza część przygód legendarnego maga Jana Twardowskiego – jednej z najbardziej tajemniczych postaci w historii Polski. Tom pierwszy pt. Zwierciadło Mistrza wprowadza czytelnika w klimat odwiecznej walki dobra ze złem, jaka ciągle toczy się na ziemi. Czarownik Twardowski – człowiek, który za życia zawarł pakt z diabłem, pokutuje, żyjąc przez wieki jako sługa Szatana. Strzygi, czarty, łowcy czarownic żyjący współcześnie toczą ze ...
RAFAŁ LASOTA – pisarz, dziennikarz, publicysta, członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. "Przyszła do mnie wojna" to dla mnie książka bardzo ważna. Pracę nad nią rozpocząłem wiosną 2016 roku. Wtedy poznałem czworo weteranów II wojny światowej. Mówię czworo, ponieważ było to trzech dziarskich "młodzianów" ledwie po dziewięćdziesiątce i ona jedna, ale kobiecie wieku się nie wypomina. Zgodzili się opowiedzieć mi fragment historii swojego życia, kiedy to do każdego z nich, przys...
Pląsaki – sama nazwa jest już tajemnicą i dla każdego czytelnika Pląsak będzie czym innym i o to chodzi! Wakacje, lipiec – letnia beztroska w hamaku, w oddali morze… Czego chcieć więcej? Dobrego wiersza. I już po pierwszej zwrotce wiemy, że właśnie go dostaliśmy. Utwory Rafała Lasoty są sprawnie napisane, śmieszą, dają przyjemność w lekturze. Ich czytanie nie jest wysiłkiem, ale gratką! Autor pisze lekko, widać, że z łatwością operuje różnymi środkami wyrazu. Mam przeczucie, ...
"Jest rzeczą ogólnie znaną, że w "czasie deszczu dzieci się nudzą..."! Zapewniam Was, iż dzięki "Śmieszkom i Zachwytkom" nasi milusińscy nie będą się nudzić ani w deszczu, ani w słońcum ani w czasie burzy śnieżnej!
Przekonajcie się o tym sami!"
Anna Nehrebecka
Patronat medialny: Radio Kolor, WierszykiDlaDzieci.pl, czasdzieci.pl, miastodzieci.pl
"W Zwierciadle teraźniejszość przenika przeszłość, świat ludzi - duchy i demony, historię - fantazja. Odnajdujemy tu postacie historyczne, ale nie płaskie, znane z portretów, a żywych ludzi, którymi kierują emocje, namiętności, poczucie winy za nieodpokutowane grzechy... Sploty zdarzeń i zbiegów okoliczności łączą ich losy. Ta błyskotliwa gra autora z czytelnikiem wciąga z głębię Zwierciadła..."
Justyna Skalska-Stadejek
"Co jest po drugiej stronie drzwi? To bardzo intrygujące pytanie. Z gatunku tych, którymi "zamęczają" dzieci dorosłych. Próbuje nam to wyjaśnić Autor tej książki. Dlatego zachęcam do lektury opowieści pełnych fantazji, humoru i wyobraźni. A odpowiedź... znajdzie się sama. Miłej lektury!"
Stanisław Grabowski
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.