Majówkowy Maraton Czytelniczy

Remigiusz Mróz Reportaż - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Remigiusz Mróz Reportaż - książki, ebooki i audiobooki

Remigiusz Mróz to jeden z najpopularniejszych oraz najpłodniejszych współczesnych polskich pisarzy. Obecnie ma w swoim dorobku prawie 60 książek i nie planuje na nich poprzestać! Tess Gerritsen, autorka poczytnych thrillerów medycznych, porównała młodego pisarza do takich twórców jak Stieg Larsson czy Jo Nesbø. Remigiusz Mróz z wykształcenia jest prawnikiem. Ukończył z wyróżnieniem studia na warszawskiej Akademii Leona Koźmińskiego, a następnie uzyskał doktorat z nauk prawnych. Oprócz powieści pisze także artykuły naukowe oraz publicystyczny cykl „Kurs pisania”. Jest ambasadorem kampanii „Kocham. Szanuję” przeciwko przemocy wobec kobiet, a także prowadzi bloga, na którym opowiada o swoich pasjach. Dotychczas stworzył aż osiem serii powieściowych, z czego najważniejsze są cykle z Joanną Chyłką oraz Wiktorem Forstem. W 2017 roku Remigiusz Mróz ujawnił się jako autor kryminalnej trylogii z Wysp Owczych, Ove Løgmansbø. Na powyższą serię składają się następujące powieści: „Enklawa” (2016), „Połów” (2016) oraz „Prom” (2017). Całą trylogię z Wysp Owczych znajdziecie u nas w formie ebooków, audiobooków i książek papierowych.

Bestsellerowe książki Remigiusza Mroza

Jest pisarzem wszechstronnym, który sięga po różne odmiany gatunkowe ‒ powieść historyczną, obyczajową, kryminał, thriller (zarówno „klasyczny”, jak i prawniczy) czy science fiction. Każda książka Remigiusza Mroza pełna jest dynamicznej akcji, suspensów, napięcia i zaskakujących zwrotów akcji. Dzięki temu raz rozpoczętej powieści nie sposób odłożyć. Autor bardzo często porusza w swoich książkach emocjonujące i ważne problemy społeczne, jak na przykład przemoc domowa czy problemy uchodźców oraz mniejszości narodowych.

Najpopularniejsze serie polskiego mistrza suspensu

Najpopularniejszą serią autorstwa Remigiusza Mroza jest ta z Joanną Chyłką w roli głównej. Otwiera ją powieść „Kasacja”, w której syn poważnego biznesmena zostaje oskarżony o zamordowanie dwojga ludzi. Na pierwszy rzut oka sprawa wydaje się oczywista, gdyż potencjalny morderca spędził 10 dni zamknięty w mieszkaniu ze zwłokami ofiar. Mężczyzna nie zaprzecza, że dokonał zbrodni, ale nie przyznaje się także do winy. Sprawę prowadzi bezwzględna prawniczka Joanna Chyłka, która za wszelką cenę postara się wygrać batalię na sali sądowej. Kolejnymi tomami tej serii są „Zaginięcie” (2015), „Rewizja” (2016), „Immunitet” (2016), „Inwigilacja” (2017), „Oskarżenie” (2017), „Testament” (2018), „Kontratyp” (2018), „Umorzenie” (2019), „Wyrok” (2019), „Ekstradycja”, „Precedens¨, „Afekt”, „Egzekucja” i „Skazanie”.

Kolejną niezwykle popularną serią Remigiusza Mroza jest cykl z komisarzem Wiktorem Forstem, którego akcja w dużej części rozgrywa się w Tarach. Składa się na niego siedem tytułów: „Ekspozycja” (2015), „Przewieszenie” (2016), „Trawers” (2016), „Deniwelacja” (2017), „Zerwa” (2018), „Halny” (2020) oraz „Przepaść” (2021). W najnowszym tomie w Tatrach Zachodnich dochodzi do zaginięcia dziewczyny z Warszawy. Ostatnim razem była widziana w rejonie Trzydniowiańskiego Wierchu. Sprawę prowadzi komisarz Forst. Mężczyzna odtwarza trasę zaginionej, nie trafia jednak na żaden ślad po dziewczynie. Odkrywa jednak coś, co rzuca zupełnie nowe światło na sprawę sprzed wielu lat. Z pozostałych cykli autora warto wyróżnić kryminalną serię z Damianem Wernerem ‒ „Nieodnaleziona” (2018), „Nieodgadniona” (2019), cykl z byłym prokuratorem Gerardem Edlingiem ‒ „Behawiorysta” (2016), „Iluzjonista” (2019) i „Ekstremista” (2021), oraz serię z patomorfologiem Sewerynem Zaorskim w roli głównej ‒ „Listy zza grobu” (2019), „Głosy z zaświatów” (2020), „Szepty spoza nicości” (2021) oraz „Obrazy z przeszłości” (2022). Warto zwrócić uwagę także na postać Iny Kobryn, która jest główną bohaterką powieści „Wybaczam ci” (2021) oraz „Nie ufaj mu” (2022).

Wszystkie powyższe tytuły są u nas dostępne nie tylko w formie książek papierowych, ale także ebooków i audiobooków.

Oprócz serii powieści Remigiusz Mróz ma w swoim dorobku także kilka osobnych tytułów: „Świt, który nie nadejdzie”, „Turkusowe szale”, „Czarna Madonna”, „Wieża milczenia”, „Hashtag”, „Lot 202”, „Osiedle RZNiW”, „W cieniu prawa” oraz „Wybaczam ci”. Ostatni z nich to klimatyczny thriller psychologiczny o małżeńskich tajemnicach, mrocznych sekretach i grze pozorów.

Jedną z najnowszych książek Remigiusza Mroza, która nie należy do żadnej z serii, jest „Projekt Riese”. Powieść ukazała się w styczniu 2022 roku. To pełna napięcia historia grupy turystów zwiedzających największy projekt nazistowskich Niemiec będący obecnie atrakcją turystyczną w Górach Sowich. Podczas eksploracji tuneli dochodzi do trzęsienia ziemi – stropy ulegają zawaleniu, a turyści zostają odcięci od świata. Nie wiedzą jeszcze, że najgorsze dopiero przed nimi...

Remigiusz Mróz – nagrody i wyróżnienia

Pisarz jest laureatem Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru 2016 roku za powieść „Kasacja”. Był pierwszym polskim pisarzem, który otrzymał w 2016 roku podwójną nominację do Nagrody Wielkiego Kalibru za powieści „Kasacja” i „Zaginięcie”. Za „Wotum nieufności” otrzymał Nagrodę Publiczności 2017 Złoty Pocisk. W 2018 roku badanie Biblioteki Narodowej wykazało, że jest najpopularniejszym współczesnym polskim autorem. W tym samym roku został uhonorowany Nagrodą Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego ‒ otrzymał nagrodę czytelników za „Czarną Madonnę”. W zeszłorocznym badaniu Nielsen Book Scan Mróz ponownie okazał się najpopularniejszym polskim pisarzem, a według tygodnika „Wprost” w 2019 roku był najlepiej zarabiającym autorem w Polsce. Książki Remigiusza Mroza zostały przetłumaczone między innymi na język niemiecki, węgierski, japoński i czeski.

Mróz na srebrnym ekranie

Pod koniec 2018 roku na platformie player.pl należącej do grupy TVN wyemitowano kilka pierwszych odcinków serialu „Chyłka: Zaginięcie” zrealizowanego w oparciu o powieść „Zaginięcie”. Serial został wyreżyserowany przez Łukasza Palkowskiego, a tytułową postać zagrała Magdalena Cielecka. Drugi sezon produkcji zatytułowany „Chyłka: Kasacja” został wyemitowany w 2019 roku. Serial doczekał się jeszcze trzech sezonów - „Chyłka: Rewizja”, „Chyłka: Inwigilacja” oraz „Chyłka: Oskarżenie”. W 2022 roku, także na platformie player.pl, ukazał się pierwszy sezon „Behawiorysty”, w którym w rolę Gerarda Edlinga wciela się Robert Więckiewicz. Twórcy tych seriali są zainteresowani także innymi seriami autorstwa Remigiusza Mroza – prawa do cyklu z komisarzem Forstem, Sewerynem Zaorskim czy z Damianem Wernerem zostały już kupione, podobnie jak do cyklu „W kręgach władzy”. Na ekran przeniesione zostaną również takie powieści jak „Wybaczam ci”, „Echo z otchłani” i „Chór zapomnianych głosów”. Na zlecenie Netflixa powstaje serial „Detektyw Forst”, gdzie główną rolę zagrać ma Borys Szyc (premiera planowana jest na 2023 rok). Z kolei dla Polsatu wyprodukowany został serial „Wotum nieufności”, w którym główne role zagrali Antoni Pawlicki i Katarzyna Dąbrowska.

Szukasz ebooków, audiobooków lub książek papierowych Remigiusza Mroza? Znajdziesz je na Woblinku!

Co znajdziesz w kategorii: Reportaż

Czym są reportaże literackie?

Książkowe reportaże mieszczą w sobie zarówno pasjonujące relacje z podróży po całym świecie (jak na przykład “Biała gorączka” Jacka Hugo-Badera), opowieści o Polsce (jak “Nie zdążę” Olgi Gitkiewicz), miejscach, do których z reguły osoby postronne nie mają wstępu (jak “Klerycy. Życie w polskich seminariach” Mariusza Sepioło) czy oparte na faktach i mrożące krew w żyłach historie sprzed lat (jak “Tragedia na Przełęczy Diatłowa. Historia bez końca” Alice Lugen).

Oparte na faktach, z reguły bez znaczących ubarwień fabularnych - takie reportaże czytane są najchętniej. Dzięki ich autorom i autorkom możemy wejść w nieznane nam dotychczas światy polityki, kultury, zamkniętych społeczności, odwiedzić miejsca targane konfliktami, ale także głębiej poznać to, co wydaje się być na wyciągnięcie ręki. Reportażyści dokumentują i opisują otaczającą nas wszystkich rzeczywistość, opierając swoje publikacje na własnych doświadczeniach, wywiadach, dokumentach i podróżach. Ich książki dotyczą także często zagadek i teorii spiskowych, zapomnianych miejsc lub wydarzeń, czy spraw społecznych.

Na Woblink wśród ebooków z kategorii reportaż znajdziecie wiele dzieł znakomitych i uznanych reportażystów, zarówno z Polski, jak i ze świata. W formacie epub, mobi lub pdf czekają na Was książki autorstwa między innymi Hanny Krall, Ryszarda Kapuścińskiego, Wojciecha Jagielskiego, Pawła Smoleńskiego czy Mariusza Szczygła. Warto sięgnąć także po wyróżnioną Nagrodą Literacką Nike książkę “Żeby nie było śladów” Cezarego Łazarewicza.

Zagraniczni twórcy reportaży

Wśród zagranicznych twórców reportaży znajdziecie Orianę Fallaci, Liao Yiwu, Craiga Taylora, Amosa Oza, Davida Attenborough czy Swietłanę Aleksijewicz. Ta ostatnia autorka jest również laureatką Literackiej Nagrody Nobla - jej reportaże “Wojna nie ma w sobie nic z kobiety”, “Czasy secondhand”, “Czarnobylska modlitwa” czy “Cynkowi chłopcy” dostępne są na Woblink między innymi jako ebooki.

Od czego zacząć czytać reportaże?

Dotychczas czuliście opory przed tym, żeby przeczytać jakiś reportaż albo nie wiecie za bardzo, po co sięgnąć w pierwszej kolejności? Spieszymy z pomocą! Czytanie reportaży pozwala otworzyć oczy na rzeczywistości i doświadczenia, które dotychczas nie były nam dostępne albo nie zdawaliśmy sobie w ogóle sprawy z ich istnienia. Udowadniają one także, jak wiele zupełnie niespodziewanych, a nawet niewidocznych rzeczy dzieje się często bardzo blisko nas. Dzięki temu nie tylko ciągle dowiadujemy się więcej o świecie, ale także uwrażliwiamy na ludzkie historie. Od czego jednak zacząć? Propozycji jest wiele. W naszym kraju mamy pewien przywilej - zwłaszcza w XX i XXI wieku rozwinęła się znakomita tzw. polska szkoła reportażu, której dzieła doceniane są nie tylko w Polsce, ale także i na świecie. Dobrym początkiem zapoznawania się z nią jest sięgnięcie po zbiór najważniejszych tekstów - trzytomową “ Antologię polskiego reportażu”, prezentującą historię najlepszych twórców. Tą wydaną przez Wydawnictwo Czarne pod redakcją Mariusza Szczygła monumentalną kolekcję znajdziecie na Woblink jako książkę papierową oraz ebook. 

Chcielibyście zabrać coś ze sobą w drogę jakąś krótszą historię? Nic prostszego! Na początek polecamy zwłaszcza “ Z miłości? To współczuję!”, historię współczesnego Omanu autorstwa Agaty Romaniuk.

A może chcecie podróżować dalej? Sięgnijcie po “Indie. Kraj miliarda marzeń” Weroniki Rokickiej albo “ Izrael już nie frunie” Pawła Smoleńskiego. Interesuje Was miejsce kobiet w innych kulturach i społecznościach? “ Kwiaty w pudełku. Japonia oczami kobiet” Karoliny Bednarz będą dobrym pomysłem.

Azja to trochę zbyt daleko? Nie ma problemu, wybierzcie się wraz z Mariuszem Szczygłem śladami jego “ Osobistego przewodnika po Pradze”.

Chcielibyście zacząć od klasycznych pozycji reportażu? “ Imperium”, “ Szachinszach” lub “ Cesarz” Ryszarda Kapuścińskiego czekają na Was w formatach epub, mobi lub pdf.

Jakie reportaże warto przeczytać?

Może jest tak, że przeczytaliście już trochę reportaży w swoim życiu, ale gdy patrzycie na długą listę pozycji ukazujących się nakładem Wydawnictwa Czarne, Wydawnictwa Otwartego, Wydawnictwa Szczeliny, Wydawnictwa Literackiego albo Wydawnictwa Znak od nadmiaru dobra zaczyna się Wam kręcić w głowie i już nie wiecie, co wybrać następnego? Spróbujemy pomóc!

Miłośnikom reportaży podróżniczych oraz osobistych historii związanych z dalekimi krajami polecamy ebook “Ulica wiecznej szczęśliwości. O czym marzy Szanghaj” Roba Schmitza. Autor spędził w tym mieście wiele lat i poznał je od podszewki, a przy tym zachował dystans właściwy outsiderowi. Dzięki temu z dużą życzliwością, a przy tym spostrzegawczością opisuje współczesny Szanghaj z perspektywy jego mieszkańców - własnych sąsiadów.

Na Woblink mamy też wiele reportaży podróżniczych dla osób, których fascynuje Korea Południowa i jej kultura, historia oraz społeczeństwo. Wśród nich “Kraj niespokojnego poranka. Pamięć i bunt w Korei Południowej” Romana Husarskiego, “Cool po koreańsku” Euny Hong, “Przesłonięty uśmiech. O kobietach w Korei Południowej” Anny Sawickiej, “7736 km. Pomiędzy Koreą Południową a Polską” Mijin Mok czy “Mądre matki, dobre żony” Małgorzaty Sidz, które znajdziecie tutaj między innymi w formatach epub, mobi lub pdf. Z kolei Craigiem Taylorem możecie poznać mieszkańców Londynu w jego popularnej książce “Londyńczycy. Miasto i ludzie” oraz Nowego Jorku w “Nowojorczycy. Miasto i ludzie”. 

Wędrując przez Polskę

Wolicie reportaże o Polsce? Polecamy zatem “ Miedziankę” Filipa Springera, opowieść o niewielkim miasteczku znajdującym się w pobliżu Jeleniej Góry, którego (już) nie ma. Springer długo szukał odpowiedzi na pytanie, dlaczego posiadająca siedmiowiekową historię Miedzianka zniknęła z powierzchni ziemi, odkrywając po drodze wiele innych tajemnic z przeszłości.  “ Łowcy skór. Tajemnice zbrodni w łódzkim pogotowiu” Tomasza Patory zmrożą krew w żyłach wynikami śledztwa w sprawie jednej z największych afer w historii III Rzeczpospolitej. Z kolei brytyjczyk Bernard Newman wyruszył na jedną ze swoich wypraw rowerowych właśnie do Polski. Jedna z jego podróży odbywała się w okresie międzywojennym - relację z niej znajdziecie w “ Rowerem przez II RP. Niezwykła podróż po kraju, którego już nie ma”. Z kolei jego ówczesne obserwacje i próby przewidzenia przyszłości z czasów II wojny światowej znajdziecie w “ Rowerem przez Polskę w ruinie”.

Reportaże sądowe i true crime

Interesują Was reportaże true crime? Sięgnijcie po dzieło Cezarego Łazarewicza “ Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej”, bohaterki jednego z najbardziej znaczących procesów dwudziestolecia międzywojennego i jednej z najgłośniejszych spraw w historii polskiego sądownictwa. Z Katarzyną Bondą możecie odwiedzić “ Polskie morderczynie”, odsiadujące wyroki kobiety skazane za morderstwa, z którymi rozmawia polska autorka kryminałów. Chcielibyście poszerzyć swoją wiedzę? Reportaże popularnonaukowe to coś dla Was! Jako ebooki znajdziecie na Woblink wiele z nich - na przykład “ Śpiące królewny. Tajemnicze przypadki ze świata neurologii” Suzanne O’Sullivan. True crime oraz pozycje popularnonaukowe łączy chociażby w swojej książce “ Zbrodnie odczytane z kości. Tajemnice antropologii sądowej” Monika Głąbińska, wprowadzając nas w świat jednego z najbardziej fascynujących, a przy tym dość elitarnych zawodów antropologa sądowego. Te i wiele innych ebooków reportaży czeka na Was na Woblink!