Madison Westcott ma duszę buntowniczki. Nie chce wychodzić za mąż, marzy o studiach malarskich. Kiedy na balu debiutantek celowo wywołuje wielki skandal, rodzina postanawia ją odesłać do posiadłości na Jamajce. W podróży ma jej towarzyszyć protegowany ciotki, Jefford Harris. Ten tajemniczy mężczyzna od początku intryguje Madison. Chętnie poznałaby go lepiej, lecz Jefford nie jest skłonny do zwierzeń. Chce po prostu dobrze i szybko wykonać poleconą mu misję. Nie spodziewa się,...
Porywająca akcja, miłość i intryga w Anglii i Rosji na początku XIX wieku! Bracia bliźniacy, podobni do siebie jak dwie krople wody, różnią się temperamentem. Życie księcia Stefana jest zagrożone, więc jego brat awanturnik Edmond wraca z Petersburga, by go chronić. Chce wykorzystać podobieństwo i zastawić pułapkę na zamachowców. Jest przekonany, że nikt go nie zdemaskuje. Jednak młodziutka piękność, Brianna Quinn, szybko odkrywa mistyfikację. Sytuacja skomplikuje się, gdy pr...
Josiah Wimbourne pewnej nocy wraca ranny do domu. Wyznaje swej córce Raine zaskakującą prawdę: to on jest osławionym Łotrem z Knightsbridge, który napada na bogatych podróżnych, by rozdawać pieniądze biednym. Jego dni na wolności są policzone. Sędzia już podąża jego tropem. Raine postanawia pomóc ojcu. Jest odważna i pełna fantazji, zawsze marzyła o przygodach. Aby zmylić sędziego, przebiera się w męski strój i kontynuuje dzieło Łotra z Knightsbridge. Szczęście jej sprzyja a...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.