Wakacyjne Wietrzenie Serwerów! Ponad 5000 tytułów do -65%!

Rozbicki Wiesław Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Anegdoty i ploty o generałach, Książka | Rozbicki Wiesław

    Wiesław Rozbicki - autor, wieloletni dziennikarz wojskowej prasy i radia, szef Wytwórni Filmowej "Czołówka", rzecznik prasowy ministra obrony narodowej, ukazał sylwetki pomad 180 generałów (i marszałków) WP, których znał dobrze lub z którymi zetknął się służbowo.
    Nie wszyscy będą zadowoleni ze swoich wizerunków...

    Promocja
    okładka Mam was wszystkich w..., Książka | Rozbicki Wiesław

    "Mam was wszystkich w..." to zaskakująca oryginalnością spojrzenia na polską rzeczywistość historia młodego urzędnika, który postanowił pewnego dnia uwolnić się od garnituru, szacownej instytucji, w której pracował, a nawet rodziny i grona znajomych, i rozpocząć nowe życie.
    Czy jego nadzieje i oczekiwania się spełniły? Czy znalazł to, czego w życiu szukał? Czy znikając z normalnego świata odkrył inne życie?

    Promocja
    okładka Anegdoty i ploty o generałach, Książka | Rozbicki Wiesław

    Książka Wiesława Rozbickiego przypomina sylwetki 190 marszałków Polski, generałów i admirałów, z których wielu zapisało chlubne karty w dziejach Wojska Polskiego. Są wśród nich tacy, którzy w historii Polski zapisali się czarnymi zgłoskami i są symbolami wiernopoddańczego wypełniania poleceń płynących przez lata z Moskwy. Ale Auto nie zajmuje się wielką polityką lecz ukazuje cechy charakteru, sposób myślenia i zachowania swoich bohaterów w sytuacjach, które nie są znane zwykł...

    Promocja
    okładka Ferajna z Placu Przegranych za kulisami Dziennika Telewizyjnego TVP 1976-1984, Książka | Rozbicki Wiesław

    "Ferajna z Placu Przegranych" (czyli Placu Powstańców Warszawy, przy którym mieszczą się redakcje programów informacyjnych Telewizji Polskiej) to tylko z pozoru książka o kulisach Dziennika Telewizyjnego TVP w latach 1976-1984. Był to okres - dziś coraz bardziej zapomniany, w którym nastąpił przełom w życiu Polski i Polaków. Autor przy okazji pisania o telewizji uchwycił wiele ważnych momentów naszej historii. Jednak moim zdaniem to przede wszystkim opowieść o manipulowaniu i...

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.