Wyrusz w podróż pociągiem życia i odkryj niezwykły świat dziecięcej wyobraźni. Lektura bajek i innych opowiadań Tomasza Sakiewicza niesie ze sobą wiele mądrości życiowej i pogody ducha. Znajdziemy w niej bardzo różnorodne postaci. Oprócz magicznych stworów, dobrych i złych ludzi spotkamy też wielu małych bohaterów, którym przyszło się zmierzyć z różnymi problemami. Autor nie boi się podjąć ważne dla rozwoju każdego młodego człowieka tematy. Wprowadza dziecięcego czytelnika w ...
PARTYZANT WOLNEGO SŁOWA - to książka prezentująca poglądy Autora nt. polityki, ludzi i wydarzeń. Warto ją ,,poznać ze stu powodów, ale najciekawszy jest ten, kto i za jakie grzechy ciąga Sakiewicza po sądach. Jego grzechy to patriotyzm, odwaga intelektualna, nieustępliwość w dążeniu do prawdy… W obecnej Polsce to są cechy karalne” - Jan Pietrzak.
Czy to możliwe, aby Tomasz Sakiewicz znany dziennikarz i publicysta, odkrywał razem z dziećmi zaczarowany świat bajek? Niemożliwe? A jednak niemożliwe stało się możliwe! Zapraszamy do krainy niezwykłych historii, dzielnych bohaterów i niesamowitych przygód. Krasnoludek Urwipiał, Osiołek szczęścia, Paryżanka z Chin, O Puszku, co gonił balonik, Cztery misie i jeden słonik, czy Misio z Marszałkowskiej, to tylko niektóre z proponowanych bajek przeznaczonych do czytania razem z...
Najnowsza książka Tomasza Sakiewicza ukazuje ideę niezależnego od Rosji Państwa Polskiego, którą chciał wprowadzić w życie zmarły tragicznie w 2010 roku śp. Prezydent Lech Kaczyński. Autor przedstawia go jako kontynuatora tradycji I i II Reczypospolitej. Testament I Rzeczypospolitej. Kulisy śmierci Lecha Kaczyńskiego, najnowsza książka Tomasza Sakiewicza, ukazuje ideę państwa polskiego, nad którą pracował i którą chciał wprowadzić w życie zmarły tragicznie w 2010 roku Prezyd...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.