Jak wyznaczyć kierunki świata? Co oznaczają kolory szlaków? Gdzie można rozpalić ognisko? Co robić, gdy zgubimy się w lesie? Jak rozpoznać nadciągającą burzę? Co jeść na szlaku? Na te pytania, a także wiele innych odpowiada Poradnik wędrowca, który pomaga zaplanować idealną wyprawę z mnóstwem ciekawych przygód na szlaku. Kolorowe ilustracje wprowadzają w fascynujący świat przyrody, uczą jak ją odkrywać i szanować. Książka zawiera wiele niezbędnych informacji, na przykład jak...
Polska na kolejowych szlakach. Architektura, historia, nowoczesnośćWsiądź do wehikułu czasu, wyrusz z nami w nietypową podróż, od wieku pary aż po czasy współczesne. Odkryj architekturę XIX- i XX-wiecznych i współczesnych dworców kolejowych, a także popatrz w przyszłość. Zapraszamy Cię w podróż przez czas i style architektoniczne. Przez budownictwo z cegły, betonu, a nawet drewna. Przez wnętrza niewielkich, historycznych dworców, takich jak podkarpackie Radymno, ale również d...
Polska na weekend 52 weekendy • 365 tras • mapy regionów • atlas drogowy #odetchnijnaturą #dotknijhistorii #przeżyjtowmieście #zwiedzajaktywnie Odkrywaj Polskę cały rok! W naszym jubileuszowym wydaniu Polski na weekend przygotowaliśmy dla ciebie propozycje gotowych wycieczek po Polsce. Na każdą porę roku, na każdy weekend i na każdy nastrój. Polska wiosną perły architektury • zabytki sakralne • pałace i dwory • spacery • wycieczki rowerowe Polska latem plaże i kuro...
Ten przewodnik to ponad 500 podpowiedzi, jak wspólnie z najbliższymi spędzić czas niezależnie od pogody i pory roku. Można w nim znaleźć atrakcje, które wspierają dziecięcą kreatywność, pobudzają młodzieńczą ciekawość świata, inspirują, a nawet odkrywają nowe oblicze leniuchowania. Niektóre z nich pozwolą rodzicowi włączyć się w dobrą zabawę, inne – obdarują zasłużoną kawą w zaciszu kawiarenki lub spacerem po ścieżkach obiektu. Popołudnie w wielkim mieście, weeken...
Polskie wybrzeże Bałtyku. Atlas turystyczny to kompendium wiedzy na temat najciekawszych miejsc na polskim Wybrzeżu. Informacje o malowniczych zakątkach oraz interesujących atrakcjach zaprezentowano w wygodnym i przejrzystym układzie alfabetycznym. Cennym uzupełnieniem są zwięzłe informacje o regionie, jego historii, tradycjach i mieszkańcach, a także praktyczne wskazówki, propozycje tras, przydatne mapy i piękne fotografie.
Polskie wybrzeże Bałtyku. Atlas turystyczny to kompendium wiedzy na temat najciekawszych miejsc na polskim Wybrzeżu. Informacje o malowniczych zakątkach oraz interesujących atrakcjach zaprezentowano w wygodnym i przejrzystym układzie alfabetycznym. Cennym uzupełnieniem są zwięzłe informacje o regionie, jego historii, tradycjach i mieszkańcach, a także praktyczne wskazówki, propozycje tras, przydatne mapy i piękne fotografie.
Jak znaleźć kierunek bez użycia kompasu? Co zabrać ze sobą na wyprawę w góry, a co nad wodę? Gdzie się schronić podczas burzy? Z czego zbudować prowizoryczny nocleg? Jak zmierzyć odległość, używając kciuka? Poradnik wędrowca pomoże ci zaplanować idealną wyprawę i przeżyć na szlaku mnóstwo przygód! Książka adresowana jest do młodych wędrowców i zawiera wiele niezbędnych informacji podanych w postaci łatwych do zapamiętania infografik.
MIEJSCA, PASJE, LUDZIE Poczucie wspólnoty na festiwalu, radość z pierwszego narysowanego budynku #urbansketching, zachwyt ciszą na pustym polu namiotowym po sezonie czy błogi spokój na wyjazdowych warsztatach jogi – to najcenniejsza część wspomnień z wyjazdu. Polska jest pełna wrażeń i warto wyruszać na ich poszukiwanie jak najczęściej, nie zważając na pogodę i porę roku. Wyjedź do miejsc mniej i bardziej znanych, poznaj ludzi, którzy zarażają pasją, uruchom wyobraźnię, a...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.