Wirtualne Targi

Stephane Betbeder Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Bunkier Tom 2 Punkt Zero, Książka | Stephane Betbeder, Christophe Bec

    Zagubieni na środku pustyni, bez kompasu ani prowiantu, żołnierz Aleksiej Stasik i jego towarzysze broni maszerują, aby przetrwać.
    Każdy krok pozwala im zachować nadzieję. Zatrzymać się - znaczy umrzeć...

    Promocja
    okładka Bunkier Tom 5 Choroba górska, Książka | Christophe Bec, Stephane Betbeder

    Ostatni, piąty tom historii Aleksieja Stasika i Anity Borodin i konfliktu obu mocarstw na bliźniaczo do Ziemi podobnej planecie. Dla wszystkich fanów serii - finałowe 64 strony z hiperrealistycznymi rysunkami wg scenariusza Christophe'a Beca (Sanktuarium).

    Promocja
    okładka Bunkier Tom 4 Jatki, Książka | Christophe Bec, Stephane Betbeder

    Czwarty tom serii Bunkier. Aleksi Stassik, jako pierwszy obywatel Vielikegostoku udaje się, w celu odkrycia swego pochodzenia, do państwa Jeretyków. Jego miłość - Anika Borodin po rozmowie z Imparatorem opuszcza stolicę i ucieka w kierunku tajnej bazy w celu usunięcia implantu. Tymczasem tajemne siły wychodzą z cienia rozpoczynając batalię o planetę i ludzkość... Na pustyni trwa oblężenie twierdzy pustynnych koczowników a w górach... Mistrzowskie tłumaczenie Wojciecha Birka,...

    Promocja
    okładka Bunkier Tom 3 Wspomnienia, Książka | Christophe Bec, Stephane Betbeder

    Anika Borodina, siostrzenica Imparatora, prowadzi Aleksija Stassika do punktu zero, epicentrum straszliwego kataklizmu, który piętnaście lat wcześniej spustoszył okolicę Azbuski.

    W ruinach sierocińca, w którym młody Aleksij spędził część swego życia, odnajdzie on odpowiedzi dotyczące jego pochodzenia i burzliwej przeszłości.

    Promocja
    okładka Bunkier Tom 1 Zakazane granice, Książka | Stephane Betbeder, Christophe Bec

    W górskiej lodowej pustce wznosi się samotny bunkier. To część umocnień granicznych Velikistoku. Mocarstwa, które jako żywo przypomina inne ziemskie mocarstwa. Jego żołnierze noszą nawet dziwnie znajome słowiańskie imiona i nazwiska. Mają na sobie podobne do niemieckich mundury, i używają, dziwnie zbliżonej do amerykańskiej, techniki wojskowej. W bunkrze nr.37 nie ma bohaterów. Są zwykli żołnierze, oderwani od rodzin i bliskich, motywowani tylko chęcią przeżycia i powrotu do...

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.