Wirtualne Targi

Stephen Clarke Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka 1000 lat wkurzania francuzów, Książka | Stephen Clarke

    Z okazji jubileuszu 25-lecia Wydawnictwa W.A.B. zaproponowano kolekcjonerską, limitowaną serię utworzoną z wybranych książek W.A.B., tych które zdobyły szczególne zainteresowanie czytelników, wywołały ożywione dyskusje i zachwyciły uniwersalnymi walorami literackimi. „Francuzi nienawidzili nas, nienawidzą i już zawsze będą nienawidzić.” - powiedział Arthur Wellesley, pierwszy książę Wellington. Te słowa stały się mottem książki „1000 lat wkurzania Francuzów” Stephena Clarke’a...

    Promocja
    okładka Merde w Europie, Książka | Stephen Clarke

    Jeden Brytyjczyk w Brukseli. Dwie przebiegłe Francuzki. I całe mnóstwo merde! Czy Bruksela naprawdę chce zdelegalizować dudy, bingo i wędzony boczek? Czy eurokraci próbują regulować rozmiar i krzywiznę europejskich ogórków? I czy naprawdę wierzą, że ślimak to ryba? No i czy atrament w banknotach euro rzeczywiście powoduje u mężczyzn impotencję? Nie. To znaczy, niezupełnie. Ale prawdą jest, że Unia Europejska to poważnie spaczona instytucja. Na własnej skórze doświadcza tego A...

    Promocja
    okładka Merde! W rzeczy samej, Książka | Stephen Clarke

    Brytyjczyk Paul West jest coraz bliżej rozwiązania zagadki dotyczącej istoty życia w kraju serów i haute couture. Nadal jednak nie zna odpowiedzi na wiele podstawowych pytań. Po co Francuzi wpisują choroby przenoszone drogą płciową do swoich CV? Dlaczego w pobliżu plaży nudystów brakuje znaków ostrzegawczych? Czy wypada sypiać z kochanką własnego szefa? I jak poradzić sobie z plagą cukinii? "W rzeczy samej" to kontynuacja poprzedniej książki Stephena Clarke'a - światowego bes...

    Promocja
    okładka M jak Merde!, Książka | Stephen Clarke

    Paul West właśnie otrzymał ofertę nie do odrzucenia: dwa tygodnie słonecznych wakacji z piękną Glorią Monday. M, jak lubi być nazywana nowa znajoma, śledzi na francuskim wybrzeżu przemytników kawioru pozyskiwanego z jesiotrów. Niebawem okaże się jednak, że zamierza zapolować na znacznie grubszą rybę. Tymczasem serdeczna przyjaciółka Paula, Elodie, szykuje się do ślubu z francuskim arystokratą. Paul ma urządzić jej przyjęcie. Sam pomysł, żeby Anglik gotował Francuzom, jest doś...

    Promocja
    okładka Merde! chodzi po ludziach, Książka | Stephen Clarke

    Kolejny bestseller Stephena Clarke’a o zabawnych przygodach Brytyjczyka wśród cudzoziemców. Tym razem Paul West, pragnąc wydostać się z finansowego dołka, zmuszony jest opuścić na jakiś czas kraj żabojadów i przyjąć ofertę pracy w USA. Udaje się tam wraz ze swoją dziewczyną Aleksą i przyjacielem Jakiem, by promować Wielką Brytanię jako cel podróży turystycznych. Co może się zdarzyć, gdy jeden samochód dzieli Brytyjczyk, Amerykanin i Francuzka? Czy uda się wycieczka krajoznawc...

    Promocja
    okładka Merde! Pakiet 4 książek, Książka | Stephen Clarke

    Paul West, typowy Brytyjczyk - Hugh Grant połączony z Davidem Beckhamem - przyjeżdża do Paryża, by pomóc w otwarciu sieci angielskich herbaciarni. Spędza tam dziewięć miesięcy, podczas których na własnej skórze odczuwa wady i zalety bycia cudzoziemcem we Francji - kraju, gdzie rok zaczyna się we wrześniu, najczęściej uprawianą dziedziną sportu są strajki, a z powodu psich odchodów zostawianych na ulicach do szpitala trafia ponad sześciuset paryżan rocznie.

    Promocja
    okładka Merde faktor, Książka | Stephen Clarke

    Paul znów jest w Paryżu, bez pieniędzy, bez pracy i bez mieszkania. Jean-Marie, jego dawny szef, próbuje wyłudzić od niego udziały w angielskiej herbaciarni. Alexa, jego była dziewczyna wydaje się go śledzić, a jego amerykański przyjaciel Jake wciąż recytuje grafomańskie wiersze własnego autorstwa. Paul postanowi uczynić swoje życie bardziej stabilnym i decyduje się przyjąć posadę urzędnika państwowego. To pozwoliłoby mu zaliczyć się do grona tych obywateli Francji, którzy ma...

Stephen Clarke Książki

Stephen Clarke urodził się w 1959 roku. To brytyjski pisarz i dziennikarz. Stephen Clarke najbardziej znany jest z napisania serii książek „Merde!”. To cykl sześciu żartobliwych powieści, których bohaterem jest Paul West. Clarke opisuje w krzywym zwierciadle perypetie Westa we Francji. W skład cyklu wchodzą powieści: „Merde! Rok w Paryżu”, „Merde! W rzeczy samej”, „Merde! chodzi po ludziach”, „M jak Merde”, „Merde Faktor” i „Merde w Europie”.

Życiorys Stephena Clarke'a

Clarke jest absolwentem Uniwersytetu Oksfordzkiego. Po ukończeniu studiów pracował w Glasgow jako leksykograf dla wydawnictwa HarperCollins. Zanim Clarke stał się popularny dzięki serii książek z Paulem Westem w roli głównej, pisał szkice komediowe do słuchowisk i audycji BBC Radio 4. Ponadto zajmował się pisaniem opowiadań komiksowych dla amerykańskiego rysownika Gilberta Sheltona.

Pierwotnie Clarke wydał książkę „Merde! Rok w Paryżu“ w 2004 roku pod pseudonimem Paul West. Dopiero po tym, jak książka zyskała status bestsellera w Wielkiej Brytanii i Francji, autor ujawnił swoją tożsamość. Prawa do książki zostały sprzedane do kilkudziesięciu krajów świata, a treść została przetłumaczona na blisko 20 języków.

Pierwszoosobowym narratorem jest Paul West, 27-letni Anglik-samotnik. Pewnego dnia mężczyzna zostaje zwerbowany przez francuskiego przedsiębiorcę do zaplanowania i otwarcia sieci herbaciarni w stolicy Francji. West otrzymuje roczny kontrakt w Paryżu. Na miejscu nie tylko musi przyswoić lokalną kulturę, ale również orientuje się, że najbliższe miesiące spędzi w środowisku bandy nierozgarniętych współpracowników. Na dodatek jego pracę nadzorować będzie dwulicowy szef, a jego współpracowniczkami będą piękne, lecz nieprzewidywalne kobiety. W swojej serii Clarke uwypukla różnice kulturowe, mentalne i obyczajowe między Brytyjczykami a Francuzami.

Na fali popularności pierwszej części, w 2005 roku ukazała się druga część serii pt. „Merde! W rzeczy samej”. To kontynuacja przygód Paula Westa w Paryżu. Brytyjczyk jeszcze bardziej zagłębia się w temacie różnic kulturowych. Bohater mierzy się z żandarmami, dziwnymi zapisami w CV, francuskimi nudystami oraz plagą cukinii. W serii Clarke’a mamy do czynienia z mężczyzną, który jako cudzoziemiec próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości. „Merde! W rzeczy samej” to nie tylko bardzo śmieszna powieść przygodowa, ale również kopalnia wiedzy o współczesnej Francji.

W 2007 roku ukazał się trzeci tom serii pt. „Merde! Chodzi po ludziach”. Tym razem Paul West zmuszony jest opuścić Francję. W poszukiwaniu rozwiązania na wydostanie się z finansowego dołka West przyjmuje pracę w Stanach Zjednoczonych. Do Ameryki Północnej udaje się wraz ze swoją narzeczoną Aleksą i przyjacielem Jakiem.

W 2008 roku ukazał się czwarty tom serii pt. „M jak merde!”. West staje przed kolejną propozycją nie do odrzucenia. Tym razem bohater dostaje szansę spędzenia dwóch tygodni w towarzystwie Glorii Monady, niezwykle pięknej pani oceanograf. Kobieta chce przemierzyć południe Francji, by spisać raport o handlu kawiorem. Niestety zaangażowanie się w projekt sprowadzi na Paula Westa same nieszczęścia. Zostanie nawet oskarżony o udział w spisku mającym na celu zamach na nowo wybranego prezydenta Francji.

Na następną odsłonę przygód Paula Westa trzeba było czekać do 2012 roku. W piątej odsłonie serii bohater wraca do Paryża. Niestety jest bez pieniędzy, bez pracy i bez mieszkania. Na dodatek jego dawny szef próbuje wyłudzić od Paula udziały w angielskiej herbaciarni. Żeby ustabilizować swoje życie, Paul postanawia przyjąć posadę urzędnika państwowego.

Najnowszą książką z serii „Merde!” jest „Merde w Europie”. To kontrowersyjna książka, w której Clarke podejmuje temat absurdów panujących w samym sercu Unii Europejskiej – Brukseli. Paul West wyjeżdża do Belgii, by tam pracować dla francuskiej eurodeputowanej. Bohater na własnej skórze doświadcza, czym jest Parlament Europejski.

Oprócz powieści Stephen Clarke pisze książki non-fiction, głównie na temat Francji i relacji francusko-brytyjskich. W 2006 roku ukazała się książka „Jak rozmawiać ze ślimakiem”, czyli ironiczny przewodnik po francuskim stylu życia. W 2010 roku odbyła się premiera jednej z najgłośniejszych książek Clarke'a, czyli „1000 lat wkurzania Francuzów”. To rozciągnięta na całe milenium opowieść o tym, jak kształtowały się i przebiegały relacje kulturalno-polityczne na linii Francja-Wielka Brytania. Rok później swoją premierę miała książka „Paryż na widelcu. Sekretne życie miasta”, w której autor zaserwował zakulisowe spojrzenie na życie stolicy Francji. Pozostałe książki Clarke'a to biografia króla Edwarda VII („Dirty Bertie. An English King Made in France”) i opowieść o bitwie pod Waterloo („Jak Francuzi wygrali pod Waterloo [a przynajmniej tak im się wydaje]”).

Książki Stephena Clarke'a na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Stephena Clarke'a w formie ebooka i papierowej.

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.