WiosenneZaczytanie

Sven Elvestad Ebooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    okładka W szponach demona, Ebook | Sven Elvestad

    Norweski pisarz Sven Elvestad znany jest przede wszystkim z powieści detektywistycznych, których opublikował około stu. Wydane zostały pod jego prawdziwym nazwiskiem, a także pod pseudonimami: Kristian F. Biller, Knut Gribb, Asbjørn Krag oraz głównie Stein Riverton. W przedwojennej Polsce ukazało się tylko 15 jego powieści, w tym jedna z najpopularniejszych – „Żelazny wóz”. W Norwegii od 1972 roku przyznawana jest nagroda jego imienia – Nagroda Rivertona – dla najlepszego p...

    okładka Die geheimnisvollen Zimmer, Ebook | Sven Elvestad

    An einem Winterabend vor etwa drei Jahren saß der norwegische Ex-Polizist und nun erfolgreicher Detektiv Asbjörn Krag in seinem Arbeitszimmer am Kamin und blätterte in einem dicken Dokumentenstoß, den er soeben von einem seiner Klienten erhalten hatte. Als Asbjörn Krag eines Abends Besuch von einem befreundeten Arzt bekommt wird er schnell hellhörig. Was stimmt nicht auf Gut Kvamberg? Dort gab es mysteriöse Todesfälle und der Eigentümer verhält sich mehr als merkwürdig......

    okładka Tajemnica torpedy, Ebook | Sven Elvestad

    „Tajemnica torpedy” Svena Elvestada to znakomita dawka kryminalnych emocji. Niezależny detektyw Asbjørn Krag otrzymuje pozornie niezobowiązujące zaproszenie od starego przyjaciela. Rusza do willi za miastem, aby przekonać się, że spokój przyjaciela zakłócają dziwne wydarzenia w sąsiedztwie. Co kryje się za tajemniczym krzykiem w domu starego dziwaka, paraliżującym okolicę?

    okładka Pokój zmarłego, Ebook | Sven Elvestad

    Powieść kryminalna, którą cechuje stopniowo i precyzyjnie budowane napięcie. W powieści można zaobserwować luźne nawiązanie do teorii Freuda, która fascynowała autora. Na uwagę zasługuje konstrukcja fabuły i portretów psychologicznych postaci.

Czym są ebooki?

Ebooki to książki, których treść została zapisana w formie elektronicznej. Są nazywane również e-książkami, publikacjami elektronicznymi czy książkami elektronicznymi. Ebooki można odczytywać na komputerach i laptopach, ale są one przeznaczone głównie do czytania na urządzeniach przenośnych takich jak smartfony, tablety i przede wszystkim czytniki książek elektronicznych. Ebooki posiadające swoje pierwowzory w formie papierowej są jej odwzorowaniem. Posiadają wszystkie elementy obecne w „tradycyjnej” wersji, takie jak okładkę, ilustracje, spis treści, przypisy itp.

Niepodważalną zaletą ebooków jest to, że w odróżnieniu od drukowanej książki można w nich zmieniać rodzaj oraz wielkość czcionki, formatować tekst, a w zależności od posiadanego czytnika istnieje też możliwość wyszukiwania pojedynczych słów w tekście, dodawania zakładek i robienia notatek.

Formaty ebooków

Ebooki są dostępne w wielu formatach. Najpopularniejsze z nich, będące standardem dla publikacji elektronicznych, to EPUB, MOBI i PDF.

Epub

To nowoczesny format będący standardem publikacji ebooków. Format EPUB umożliwia zmienianie wielkości fontu, co pomaga dopasować jego rozmiar do ekranu. Ebooki w tym formacie najlepiej odczytywać na urządzeniach posiadających ekran eINK (elektroniczny papier), chociaż można je odczytać także na smartfonie czy tablecie. Format EPUB jest możliwy do odczytania na komputerze, jednak do tego celu konieczne jest zainstalowanie właściwego oprogramowania.

Mobi

Jest formatem ebooków wykorzystywanym przez czytniki firmy Amazon – Kindle (oraz na innych urządzeniach i programach dostępnych na rynku). Publikacje MOBI są zapisane w formacie Mobipocket, można więc pobrać je na dowolny sprzęt elektroniczny posiadający oprogramowanie umożliwiające odczytanie plików MOBI. Format ten jest oparty na języku HTML, dlatego jego wyświetlanie jest możliwe na urządzeniach mobilnych.

PDF

To format zapewniający taki sam wygląd strony jak w wersji papierowej – w tym formacie podział na strony jest sztywny. PDF służy do długoterminowego archiwizowania elektronicznych danych i może być odczytywany na większości komputerów, laptopów, smartfonów, czytników czy tabletów.