Sylwia Czubkowska Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Chińczycy trzymają nas mocno. Pierwsze śledztwo o tym, jak Chiny kolonizują Europę, w tym Polskę
, Książka | Sylwia Czubkowska

    Wabią pieniędzmi, perspektywą ogromnego rynku zbytu i tanimi rozwiązaniami technologicznymi. Wykorzystują niezależność samorządów i uczelni, a także szkół wojskowych do nawiązywania niekontrolowanej przez nikogo współpracy i zdobywania technologicznego know-how. Przejmują fabryki, legendarne marki motoryzacyjne, media. Pozyskują informacje o naszym życiu z mediów społecznościowych, telefonów, komputerów, a nawet odkurzaczy i oczyszczaczy powietrza. Korumpują władze na wsz...

    Promocja
    okładka Majsterki ZRÓB TO SAM. 30 projektów dla każdego., Książka | Sylwia Czubkowska, Alicja Rzeczkowska, Barbara Sowa

    Majsterkować może każdy, bez względu na wiek, płeć czy wykształcenie W czasach, kiedy wszystko można kupić, Majsterki uczą, że samemu da się zrobić coś bardziej oryginalnego. A dzięki temu zaoszczędzić, dać przedmiotom drugie życie i otoczyć się niebanalnymi rzeczami. 30 projektów DIY mebli i praktycznych elementów wyposażenia mieszkania, które można wykonać samodzielnie, krok po kroku: od drewnianej gwiazdy idealnej na Boże Narodzenie i fotela z palet, przez skrzynię przerob...

Sylwia Czubkowska Książki

Sylwia Czubkowska jest polską dziennikarką ekonomiczną i technologiczną specjalizującą się w tematach ,cyfryzacji, nowych technologii, innowacji i edukacji, choć ukończyła nauki polityczne na Uniwersytecie Warszawskim. Przez wiele lat tworzyła dla takich czasopism jak “Przekrój” (2004-2007), “Polska the Times” (2007-2008), “Dziennik Gazeta Prawna” (2009-2018) oraz “Gazeta Wyborcza” (2018-2020). Teksty Czubkowskiej ukazywały się także na łamach pism “Newsweek”, “Wprost”, “Press” czy “Sukces”. Obecnie jest redaktorką prowadzącą Magazynu Spider’s Web+, który rozpoczął swoją działalność w 2020 roku i zajmuje się technologią jako częścią życia społecznego, politycznego i biznesowego. Sylwia Czubkowska była dwukrotnie nominowana do Grand Press w kategorii dziennikarstwo specjalistyczne, jest także trzykrotną laureatką konkursu Prezesa Urzędu Patentowego na informację prasową o patentach i ich roli w gospodarce. Wraz z Barbarą Sową i Alicją Rzeczkowską tworzy blog “Majsterki.pl, zajmujący się działaniami z nurtu zrób to sam w zakresie remontowania i wyposażenia wnętrz. Książkowy efekt ich działalności, “Majsterki. Zrób to sam. 30 projektów dla każdego”, znajdziecie na Woblink.

“Chińczycy trzymają nas mocno” Sylwii Czubkowskiej

W 2022 roku nakładem Wydawnictwa Znak Literanova ukazała się książka autorstwa Sylwii Czubkowskiej zatytułowana “Chińczycy trzymają nas mocno”. Jest to swoiste reporterskie śledztwo dotyczące skali chińskich wpływów poza granicami Chińskiej Republiki Ludowej. Czubkowska sprawdza, jak Chiny niepostrzeżenie przejmują kolejne części świata, a przy tym analizuje metody, jakimi posługuje się w swoich działaniach Państwo Środka, obnaża wszechobecną korupcję oraz ogrom machiny dezinformacyjnej. Tanie rozwiązania technologiczne, zdobywanie know-how, zjednywanie sobie polityków, naukowców i celebrytów to tylko kilka ze sposobów, w jakich działają Chińczycy. Przejmują fabryki, marki, media, ziemię, zbierają ogromne ilości danych na temat użytkowników internetu z całego świata - a to wszystko praktycznie niezauważenie. Książkę “Chińczycy trzymają nas mocno” Sylwii Czubkowskiej znajdziecie na Woblink jako książkę papierową, ebook lub audiobook.

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.