W Mediolanie, stolicy regionu Lombardia – pięknym mieście na północy Włoch, znanym ze sławnych targów mody i znakomitych klubów piłkarskich, mieszkał pewien zwyczajny trzynastolatek, pasjonat komputerów i miłośnik zwierząt. Jego życie było jednak tak niezwykłe, że został ogłoszony błogosławionym. Seria ”Świat przyjaciół Boga” przybliża najmłodszym wyjątkowych ludzi, którzy w swoim życiu zaufali Jezusowi.
Nie ma chyba nikogo, kto by nie słyszał o Świętym Michale Archaniele. Anielski Boży Wojownik z mieczem w dłoni jest w wielu parafiach wzywany po każdej Mszy Świętej. Co tak naprawdę o nim wiecie? Czego dokonał w Gargano? Komu ukazał się w Meksyku? Skąd wzięły się miotły w Klasztorze Panormitis?Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie na stronach niniejszej książki. Wraz z Michałkiem, bohaterem opowieści, udajcie się w podróż po sanktuariach poświęconych Świętemu Michałowi ...
Przekonaj się, jak z ojcem Dolindo i myszkami z Neapolu oddać Panu Jezusowi swoje troski i zmartwienia. W pięknym włoskim Neapolu, u stóp Wezuwiusza żył kiedyś wyjątkowy ksiądz. Jego życie nie było łatwe, ale nigdy na nie narzekał, ponieważ Pan Jezus podyktował mu pewną piękną modlitwę, która pomogła mu przetrwać najgorsze kłopoty. Dziś cały świat zachwyca się tymi prostymi słowami, które mają ogromną moc. Czy chcecie się dowiedzieć, jakie to słowa? Seria “Świat przyjaciół...
O tym, jak ojciec Szarbel nauczył liski z Libanu pomagać innym. W dalekim Libanie, wśród pięknych lasów cedrowych żył pewien niezwykły zakonnik. Jadał tylko jeden posiłek dziennie i spał kilka godzin na twardym materacu, a mimo to za jego sprawą działy się prawdziwe cuda. Czy chcecie się dowiedzieć, skąd czerpał swe nadzwyczajne siły? Seria “Świat przyjaciół Boga” przybliża najmłodszym wyjątkowych ludzi, którzy w swoim życiu zaufali Jezusowi. Historię bohaterów poznajemy d...
W Mediolanie, stolicy regionu Lombardia – pięknym mieście na północy Włoch, znanym ze sławnych targów mody i znakomitych klubów piłkarskich, mieszkał pewien zwyczajny trzynastolatek, pasjonat komputerów i miłośnik zwierząt. Jego życie było jednak tak niezwykłe, że został ogłoszony błogosławionym. Czy chcecie się dowiedzieć, na czym polegała jego wyjątkowość? Seria ”Świat przyjaciół Boga” przybliża najmłodszym wyjątkowych ludzi, którzy w swoim życiu zaufali Jezusowi. Historię...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.