Podręcznik do religii dla klasy 8 jest kontynuacją serii Słuchaj, mój ludu. Składają się na nią podręczniki dla klas 5–8: „Szukam cię”, „Jestem twoim Zbawicielem”, „Prowadzę cię” oraz obecny: „Chodź ze Mną”. Tytuł jest zaproszeniem Jezusa, który wzywa: Chodź ze Mną, a nigdy nie będziesz sam! Moi przyjaciele – ci na ziemi, w Kościele, i ci w niebie – będą twoimi wiernymi przyjaciółmi. Przyjmij Ducha Świętego, który jest Osobą i samą Miłością, a zawsze w życiu znajdziesz właści...
Emerytura to etap w życiu, którego wielu ludzi się obawia. Ze mną było podobnie. Wyprowadziłam się z Krakowa, gdzie przez 37 lat pracowałam w pionie sieci w jednej z firm telekomunikacyjnych.
W nowym miejscu, gdzie panuje cisza, i w otoczeniu malowniczych krajobrazów odnalazłam w sobie pasję pisania wierszy. Czerpię z tego ogromną radość.
Jeśli tobie, czytelniku, też się spodobają, będę bardzo szczęśliwa. Dziękuję!
Teresa Czarnecka
Obecnie wydany Zeszyt ucznia ma nieco zmienioną grafikę w porównaniu z wcześniejszą edycją z 2011 r. Została ona dostosowana do wydawanych równolegle pomocy multimedialnych dla katechetów (płyty DVD). Poza tym nie różni się od dotychczasowych ćwiczeń dla ucznia: zadania, układ, treści obrazków i poleceń pozostały te same. Zeszyt ucznia zawiera ćwiczenia, które pełnią przede wszystkim rolę formacyjną, a na drugim miejscu dydaktyczną. Mogą stać się pomocą w przygotowaniu dziec...
Podręcznik "Jezusowa Wspólnota Serc" jest podręcznikiem do nauczania religii rzymsko - katolickiej na terenie całej Polski, z zachowaniem praw biskupów diecezjalnych. Jest ściśle zgodny z programem nauczania nr AZ-1-01/1. Zgodnie z zaleceniem Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski podręcznik wprowadza uczniów w życie Eucharystią. Uczeń poznaje części Mszy św., najważniejsze obrzędy liturgiczne, utrwala podstawowe modlitwy, poznaje znaczenie słowa w rela...
Książka przeznaczona dla dzieci i katechetów może być również pomocą dla rodziców w procesie wprowadzania najmłodszych w życie religijne. Opowiadania, nawiązując do codziennego doświadczenia najmłodszych, wprowadzają ich w świat wartości ewangelicznych, aby wzbudzić w nich pragnienie życia z Jezusem Chrystusem.
Poradnik metodyczny „Bóg – nasz Ojciec” dla katechetów klasy 1 szkoły podstawowej stanowi część pakietu edukacyjnego dla klas 1-4 z nowej serii podręczników „Wierzę w Boga” zgodnej z „Podstawą programową katechezy Kościoła katolickiego w Polsce” z 2018 r. Katecheza na tym etapie jest wprowadzeniem w podstawowe treści wiary; ma za zadanie budzić zaufanie do Boga i pragnienie spotkania z Nim podczas modlitwy. Poradnik zawiera przede wszystkim scenariusze lekcji, w których katec...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.