Książeczka zawiera pytania, jakie zadaje dziecko, gdy zaczyna poznawać świat i próbuje go zrozumieć. Wśród niech są ciekawe, śmieszne i zaskakujące, a wszystkie ważne dla małego odkrywcy. Najczęściej dotyczą one przyrody, ludzi i Ziemi. W Dlaczego? są też odpowiedzi, dzięki którym dziecko sprawdzi i wzbogaci swoją wiedzę, nabierając pewności co do wielu spraw i zjawisk. Znajdziecie tutaj: 96 kolorowych stron z zadaniami nawiązującymi do postawionych pytań, łamigłówki, rebusy...
Naklejanka zawiera ciekawe opowiastki o tym, jak wygląda życie w krainie krasnoludków. Główni bohaterowie historyjek to krasnoludki Bąbel i Kropelka oraz ich rodzina i przyjaciele. Kolorując zabawne ilustracje, wyszukując i naklejając nalepki, dziecko poznaje leśne rośliny i zwierzęta, przedmioty codziennego użytku, instrumenty i wiele ciekawostek z życia krasnali. Rozwija przy tym spostrzegawczość i wyobraźnię plastyczną oraz doskonali zdolności manualne. 4-6 lat...
Koloruj rysunki, naklejaj nalepki i poznawaj świat!
Dzięki tej książeczce dziecko sprawdzi i uzupełni swoją wiedzę o zjawiskach zachodzących jesienią.
Dowie się z niej m.in.:
które grzyby są jadalne, a które trujące
jakie drzewa gubią liście przed nadejściem zimy
które ptaki odlatują do ciepłych krajów.
Dlaczego Ziemia nazywana jest Błękitną Planetą? Jak podzielone są lądy na świecie? Jaki kontynent na kuli ziemskiej jest najzimniejszy? Gdzie mieszkają Indianie i Eskimosi? Jakie zwierzęta żyją w Afryce, a jakie w Australii? Co się produkuje i uprawia w Ameryce Południowej? W Atlasie Świata znajdują się odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących różnych krajów i kontynentów na Ziemi. Kolorowe mapy i ciekawe informacje podane w prosty sposób zachęcają dziecko do poznani...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.