Tkaczyk Mariusz Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka 11.09.2001, Książka | Tkaczyk Mariusz

    Trzymający w napięciu spiskowy thriller, rozgrywający się dookoła wydarzeń z 11 września 2001 roku. Dwaj agenci FBI wpadają na trop arabskiego terrorysty przybywającego do Nowego Jorku. Czy żółtodziób i znudzony weteran zapobiegną zaplanowanej tragedii, czy też kopiąc w poszukiwaniu prawdy, wykopią sobie grób? Mają na to trzy dni, a odliczanie do zamachu trwa.

    Promocja
    okładka Do piekła i z powrotem, Książka | Tkaczyk Mariusz

    Lata trzydzieste XX wieku. Wielka mordercza epidemia grypy z 1919 roku zmieniła rzeczywistość. Zaklęcia z zakazanych ksiąg przestały być przedmiotem żartów i zaczęły działać. A na świat wyszły potwory z piekła. Na krawędzi otwartej wojny stanęła chrześcijańska Unia Rzymska i masoński Sojusz Anglo-amerykański. W pierwszej linii oporu przeciw demonom stanął Legion Chrześcijański i kapitan John Kowalski. Nie wie on jeszcze, że następna samobójcza misja zaprowadzi go do miejsca,...

    Promocja
    okładka 1941 Najkrótsza noc, Książka | Tkaczyk Mariusz

    Ta książka to pierwsza część epickiej alternatywnej historii Drugiej wojny Światowej. Oszałamiająca bogactwem szczegółów militarnych, politycznych i obyczajowych powieść, zabiera nas do świata, gdzie znana historia się zmieniła. Od Zatoki Tokijskiej do londyńskich schronów, przez ulice Warszawy, paryskie burdele i Kancelarię Rzeszy. Cały świat pogrąża się w chaosie. Jest rok 1941. Czy Imperium Brytyjskie podpisze pokój z Niemcami? Czy Hitler uderzy na Związek Radziecki? Kro z...

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.