Wirtualne Targi

Tomasz Lis Ebooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Janusz Lewandowski. Sprinter długodystansowy, Ebook | Adam Leszczyński, Janusz Lewandowski

    Ta książka to jednak zdecydowanie więcej niż opowieść o sukcesach i porażkach przemian po 1989 roku. To fascynująca opowieść o chłopaku z Lublina, który przyjeżdża na studia do Sopotu, a życie towarzyskie i sport absorbują go w tym samym stopniu, co studiowanie ekonomii. To także opowieść o narodzinach polskiego liberalizmu, który podobnie jak nowy polski konserwatyzm, przyszedł na świat w Trójmieście. A zważywszy na wpływy postaci wywodzących się z tego środowiska, trzeba ...

    Promocja
    okładka A nie mówiłem?, Ebook | Tomasz Lis

    Tomasz Lis: „W tej książce publikuję teksty, które napisałem w czasie ostatnich prawie czterech lat. W większości, przyznaję to z przykrością, celnie  przewiduję to, co się teraz dzieje. Niestety, nie spełniły się głównie przewidywania optymistyczne. Teksty o tym, co może być, czyta się dziś w dużym stopniu jak teksty o tym, co jest. Warto je jednak, tak sądzę, czytać także z myślą o tym, jak być może i jak być powinno. Trudno jest w Polsce coś prorokować. Ale profetycznych...

Tomasz Lis Ebooki

Tomasz Lis jest polskim dziennikarzem, publicystą, prezenterem telewizyjnym i wydawcą, kontrowersyjną postacią polskiego dziennikarstwa, od wielu lat aktywnie angażującą się w dyskusje na bieżące tematy polityczne i społeczne. Lis rozpoczął swoją karierę jako dziennikarz Telewizji Polskiej - prowadził między innymi "Wiadomości" na TVP1. Później był związany ze stacją TVN, gdzie przede wszystkim współtworzył "Fakty", oraz Polsatem i jego "Wydarzeniami". Przez dekadę Tomasz Lis był redaktorem naczelnym tygodnika "Newsweek Polska". Został trzykrotnie wyróżniony nagrodą Grand Press dla dziennikarza roku, dziewięciokrotnie otrzymał Wiktora (w tym Super Wiktora), a dwukrotnie Telekamerę. W 2014 roku Prezydent RP odznaczył Tomasza Lisa Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Różne działania dziennikarza, w tym jego zaangażowanie polityczne, wywołały jednak liczne kontrowersje. Ich swoistym ukoronowaniem było nadanie mu przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich antynagrody "Hiena Roku" (2015) za "wielokrotne łamanie zasad etyki dziennikarskiej".

Życie prywatne

Tomasz Rafał Lis urodził się 6 marca 1966 roku w Zielonej Górze w domu Stefana oraz Wandy Lisów. Nie udało mu się dostać na studia medyczne do Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu - jest natomiast absolwentem dziennikarstwa na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego (studiował tam przez chwilę również prawo). Po ukończeniu nauki Tomasz Lis rozpoczął swoją karierę dziennikarską. W 1994 roku poślubił dziennikarkę Kingę Rusin - para ma dwie córki, Polę oraz Igę. Rozwiedli się w 2006 roku, zaś rok później Lis ożenił się z inną dziennikarką, Hanną Lis - to małżeństwo jednak także się rozpadło (rozwód orzeczono w 2022 roku). Prywatnie Tomasz Lis jest fanem sportu żużlowego, pasjonuje się także piłką nożną (jest kibicem Realu Madryt) oraz uwielbia biegać - jest wielokrotnym maratończykiem. Obecnie ma jednak nieco ograniczone możliwości w tym obszarze - przeszedł bowiem cztery udary mózgu.

Kariera dziennikarska - początki

Dziennikarsko Tomasz Lis zadebiutował w 1984 roku, w prasie, tekstem opublikowanym na łamach czasopisma "Sztandar Młodych", z którym współpracował przez kolejne kilka lat. Na czwartym roku studiów dziennikarskich Lis wygrał konkurs na reportera Telewizji Polskiej, na której antenie zadebiutował 3 maja 1990 roku jako prowadzący wieczorne wydanie "Wiadomości". Już dwa miesiące później przeprowadził wywiad z prezydentem Wojciechem Jaruzelskim. Później był także sprawozdawcą w Senacie oraz głównym sprawozdawcą parlamentarnym TVP. W latach 1994-1997 Tomasz Lis pracował jako korespondent telewizji publicznej w Stanach Zjednoczonych. Lata 90. to także czas, w którym pisał teksty dla czasopisma "Polityka".

Późniejsza działalność - praca w TVN i Polsacie

Kiedy Tomasz Lis wrócił w 1997 roku do Polski, związał się z powstającą wówczas stacją TVN. Wraz z Grzegorzem Miecugowem oraz Milanem Subiticiem był współtwórcą, a później także szefem redakcji i prowadzącym głównego wydania "Faktów". Jeszcze w 1999 roku został felietonistą magazynu "Wprost", a początek XXI wieku przywitał jako jeden z komentatorów w rubryce "To był tydzień" w "Gazecie Wyborczej". Od 2003 roku Tomasz Lis jest gościem piątkowych poranków na falach radia Tok FM, gdzie komentuje bieżące wydarzenia z Polski i świata.

Od 1 września 2004 roku Lis był członkiem zarządu oraz dyrektorem programowym telewizji Polsat, a także szefem programu "Wydarzenia" (nie był już jego prowadzącym, lecz przeznaczono dla niego czas, jako codziennego komentatora). W tym czasie dziennikarz prowadził także cotygodniowy program publicystyczny "Co z tą Polską". 19 września 2007 roku prezes Polsatu Zygmunt Solorz-Żal odsunął Tomasza Lisa od kierowania "Wydarzeniami", a dzień później dziennikarz odszedł ze stacji. Do dziś nie są ostatecznie znane przyczyny tej decyzji - spekuluje się, że poprzedziły je naciski wywierane przez nowy ówczesny rząd Prawa i Sprawiedliwości, a konflikt z nim nie był Solorzowi na rękę. Sytuacja ta była głośno krytykowana chociażby przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej, a Rada Etyki Mediów zaapelowała do zarządu Polsatu o jednoznaczną informację co do okoliczności tej sytuacji. Decyzję o odejściu ze stacji podjęła wtedy również ówczesna partnerka dziennikarza, Hanna Lis.

Dalsza kariera dziennikarska - "Tomasz Lis na żywo"

Po zakończeniu pracy w Polsacie, Tomasz Lis rozpoczął emisję swojego programu "Co z Polską" na portalu Gazeta.pl. Był także stałym felietonistą dziennika "Polska The Times", a od 25 lutego 2008 roku prowadził na antenie TVP2 głośny program "Tomasz Lis na żywo". Książkę o tym samym tytule znajdziecie także na Woblink. Dwa lata później dziennikarz został redaktorem naczelnym tygodnika "Wprost" - zwolniono go w 2012 roku pod zarzutem konfliktu interesów. Pojawiły się bowiem informacje o tworzeniu przez publicystę własnego portalu, NaTemat.pl (jest jego współwłaścicielem). Z kolei Lis zarzucał wydawcy opóźnienia w wypłacie wynagrodzeń. Ostatecznie sprawa znalazła się w sądzie, który nakazał dziennikarzowi przeproszenie prezesa zarządu "Wprost", Michała Lisieckiego. Tomasz Lis po opuszczeniu biur "Wprost" przeniósł się do "Newsweeka", gdzie objął stanowisko redaktora naczelnego. Z kolei współpracę z TVP zakończył w 2016 roku - przez tydzień był felietonistą "Faktu", jednak wydawca zawiesił z nim współpracę w związku ze sprzeciwem pracowników redakcji co do jego zatrudnienia. 24 maja 2022 roku wydawca "Newsweeka" także poinformował o zakończeniu współpracy z Tomaszem Lisem - dziennikarz założył w 2023 roku własny kanał na YouTube, "Tomasz Lis Oficjalnie".

Lista książek Tomasza Lisa

Spośród wielu książek, których autorem jest Tomasz Lis, polecamy szczególnie ebook " A nie mówiłem?". To zbiór tekstów, w których dziennikarz przewidywał, co będzie po przejęciu władzy przez Prawo i Sprawiedliwość, jak wyglądać będzie prezydentura Andrzeja Dudy oraz działania rządu prowadzonego przez Beatę Szydło. "A nie mówiłem?" pozwala na prześledzenie opinii i analiz Tomasza Lisa związanych z ówczesnymi sprawami bieżącymi, zwłaszcza wydarzeniami politycznymi. Te i inne książki dziennikarza czekają na Was na Woblink.

Czym są ebooki?

Ebooki to książki, których treść została zapisana w formie elektronicznej. Są nazywane również e-książkami, publikacjami elektronicznymi czy książkami elektronicznymi. Ebooki można odczytywać na komputerach i laptopach, ale są one przeznaczone głównie do czytania na urządzeniach przenośnych takich jak smartfony, tablety i przede wszystkim czytniki książek elektronicznych. Ebooki posiadające swoje pierwowzory w formie papierowej są jej odwzorowaniem. Posiadają wszystkie elementy obecne w „tradycyjnej” wersji, takie jak okładkę, ilustracje, spis treści, przypisy itp.

Niepodważalną zaletą ebooków jest to, że w odróżnieniu od drukowanej książki można w nich zmieniać rodzaj oraz wielkość czcionki, formatować tekst, a w zależności od posiadanego czytnika istnieje też możliwość wyszukiwania pojedynczych słów w tekście, dodawania zakładek i robienia notatek.

Formaty ebooków

Ebooki są dostępne w wielu formatach. Najpopularniejsze z nich, będące standardem dla publikacji elektronicznych, to EPUB, MOBI i PDF.

Epub

To nowoczesny format będący standardem publikacji ebooków. Format EPUB umożliwia zmienianie wielkości fontu, co pomaga dopasować jego rozmiar do ekranu. Ebooki w tym formacie najlepiej odczytywać na urządzeniach posiadających ekran eINK (elektroniczny papier), chociaż można je odczytać także na smartfonie czy tablecie. Format EPUB jest możliwy do odczytania na komputerze, jednak do tego celu konieczne jest zainstalowanie właściwego oprogramowania.

Mobi

Jest formatem ebooków wykorzystywanym przez czytniki firmy Amazon – Kindle (oraz na innych urządzeniach i programach dostępnych na rynku). Publikacje MOBI są zapisane w formacie Mobipocket, można więc pobrać je na dowolny sprzęt elektroniczny posiadający oprogramowanie umożliwiające odczytanie plików MOBI. Format ten jest oparty na języku HTML, dlatego jego wyświetlanie jest możliwe na urządzeniach mobilnych.

PDF

To format zapewniający taki sam wygląd strony jak w wersji papierowej – w tym formacie podział na strony jest sztywny. PDF służy do długoterminowego archiwizowania elektronicznych danych i może być odczytywany na większości komputerów, laptopów, smartfonów, czytników czy tabletów.