Waldemar Piasecki Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Jan Karski Jedno życie K Kompletna opowieść Tom 2 (1939-1945) Inferno, Książka | Waldemar Piasecki

    Inferno. Piekło wojennej zbrodni. Piekło polityki i ludzkich wyborów. Drugi tom pasjonującej opowieści o życiu Jana Karskiego. Takiej biografii Karskiego jeszcze nie było i już nie będzie. Inferno to dzieło Waldemara Piaseckiego, najbliższego przyjaciela Jana Karskiego, współpracownika i organizatora jego aktywności publicznej w ostatniej dekadzie życia. Książka, która wciąga niczym pasjonująca powieść sensacyjna, drobiazgowo odtwarza wojenne lata legendarnego emisariusza, ...

    Promocja
    okładka Jan Karski. Jedno życie. Kompletna opowieść. Tom 1 (1914-1939) Madagaskar, Książka | Waldemar Piasecki

    Życie Jana Karskiego po raz pierwszy tak wspaniale opowiedziane, z fascynującymi detalami i wydarzeniami dotąd nieopisywanymi, a często wręcz nieznanymi. Opatrzona przedmową laureata Pokojowej Nagrody Nobla Elie Wiesela książka ­Waldemara Piaseckiego, najbliższego przyjaciela i współpracownika oraz organizatora działalności publicznej Jana Karskiego w ostatniej dekadzie jego życia, nie jest ani typową biografią, ani zwykłym historycznym opracowaniem. To porywająca i komplet...

Waldemar Piasecki Książki

Waldemar Piasecki do polski dziennikarz i pisarz, od ponad trzydziestu lat aktywny działacz na rzecz relacji polsko-żydowskich oraz polsko-chrześcijańskich w duchu dialogu. Piasecki jest autorem trylogii książek dotyczących życia Jana Karskiego zatytułowanej „Jan Karski. Jedno życie”. W ostatnich latach tego polskiego prawnika, historyka i dyplomaty, legendarnego emisariusza, był jego sekretarzem, koordynatorem działalności publicznej, a co najważniejsze bliskim przyjacielem.

Działalność Waldemara Piaseckiego

Waldemar Piasecki od wielu lat mieszka w Nowym Jorku i współpracuje z polskimi czasopismami, w tym z „Przekrojem”, „Wprost”, „Angorą”, „Przeglądem” czy czasopismem „Więź”. Publikuje w nich wywiady z takimi postaciami jak Elie Wiesel, Jerzy Kosiński, Claude Lanzmann, Teddy Kollek czy Rabbi Jacob Baker z Jedwabnego. Pod koniec życia Jana Karskiego był jego wsparciem, a po śmierci zorganizował na jego prośbę nagrodę Orła Białego Jana Karskiego oraz jej Kapitułę. Piasecki został także członkiem-założycielem oraz przewodniczącym Komitetu Wykonawczego Towarzystwa Jana Karskiego. Jeszcze w 1996 roku doprowadził do zrealizowania dla TVP dokumentu pt. „Moja misja. O Janie Karskim”. Trzy lata później przetłumaczył na język polski oraz opracował wojenny bestseller Karskiego, „Tajne państwo” („Story of a Secret State”).

Trylogia „Jan Karski. Jedno życie” Waldemara Piaseckiego

Nakładem Wydawnictwa Insignis ukazały się jak dotychczas dwa z trzech zaplanowanych tomów, składających się na trylogię „Jan Karski. Jedno życie” autorstwa Waldemara Piaseckiego. „Tom I (1914-1939) MADAGASKAR” opowiada o początkach życia Karskiego, jego dzieciństwie w Łodzi, studiach we Lwowie, późniejszej karierze podchorążego w artylerii konnej i pracy w Ministerstwie Spraw Zagranicznych aż do momentu ogłoszenia mobilizacji w sierpniu 1939 roku. „Tom II (1939-1945) INFERNO” to historia życia Jana Karskiego rozpoczynająca się wraz z II wojną światową. Część ta obejmuje kampanię wrześniową, wzięcie dyplomaty do niewoli sowieckiej 17 września 1939 roku, ucieczkę z tejże, a także dalszą działalność w Podziemiu, misje kurierskie i próby mobilizacji polityków oraz ludzi dobrej woli w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych w celu ratowania Polski przed okupacją sowiecką, a także Żydów z Holocaustu. Tom II kończy się w momencie pisania przez Karskiego książki „Story of a Secret State”. „Tom III (1945-2000) MANHATTAN”, będący w przygotowaniu, objąć ma okres powojenny, a więc studia i karierę Karskiego w Georgetown University, kwestie rodzinne oraz małżeńskie, działalność niepodległościową i związki Karskiego z Polską po roku 1989, poglądy na miejsce i rolę Polski w świecie w okresie III RP, a także spojrzenie na własną pozycję bohatera, który próbował powstrzymać Holocaust i pozostał do końca aktywny w zwalczaniu antysemityzmu. Przedmowę do biografii Jana Karskiego autorstwa Waldemara Piaseckiego napisał Elie Wiesel, laureat Pokojowej Nagrody Nobla i wieloletni przyjaciel dyplomaty. Dwa dostępne obecnie na rynku tomy dzieła „Jan Karski. Jedno życie” znajdziecie na Woblink jako książki papierowe bądź ebooki.

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.