Bony podarunkowe na Święta

Wawelsky Stan Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Szpiedzy szpiegują…, Książka | Wawelsky Stan

    Bohater książki, który akceptuje propozycję pracy dla FBI, jest zmuszony do nagłego przystosowania się do nowych warunków. Od momentu podjęcia tej decyzji działa pod silną presją i w ciągłym strachu o własne życie. Świadomość zagrożeń i ciągłej niepewności swojego losu wywołuje u niego stan frustracji połączony z determinacją.

    Promocja
    okładka Pies i zabójca, Książka | Wawelsky Stan

    (...) Usłyszał dwie potężne eksplozje. Opiekun nakazał psu warować i pobiegł w kierunku wybuchu. Po chwili zniknął za rogiem ulicy. Dick wyciągnął pistolet i wybiegł z bramy w kierunku psa, który zaczął uciekać na drugą stronę ulicy. I wtedy stało się coś, czego nikt nie mógł przewidzieć... (...)

    Promocja
    okładka Stan Wawelsky Metamorfoza, Książka | Wawelsky Stan

    (...) Alex strzela tylko raz - w głowę. Zwłoki układa w plastikowym worku. Potem jedzie do lasu i przenosi trupa do miejsca, gdzie znajduje się wykopany przez niego dół. Po zrzuceniu ciała zakopuje je wydobytą ziemią. Powierzchnię pokrywa kawałkami darni. Po pierwszym deszczu grób będzie niwidiczny nawet z bliska i niewyczuwalny dla zwierzyny (...)
    fragment

    Promocja
    okładka Strefa zagrożenia, Książka | Wawelsky Stan

    W nocy zjawili się tym razem dwaj mężczyźni. Musieli wyłączyć alarm, bo weszli do domu przez drzwi. Wyszli po godzinie. Mamy prawie pewność, że szukali w domu miejsca na umieszczenie ładunku wybuchowego, który można zdetonować z zewnątrz. Myślimy, że następna wizyta będzie miała właśnie taki cel i przyniosą ze sobą ładunek. (fragment książki)

    Promocja
    okładka Sprawiedliwość zza grobu, Książka | Wawelsky Stan

    Dzięki bardzo szybkiemu rozwojowi nauki dziś znajdujemy się na granicy racjonalnego i irracjonalnego. Granica ta ciągle się przesuwa i staje się rodzajem linii frontu, na którym mechanizmy zjawisk uważanych dotychczas za irracjonalne zostają wyjaśnione. Rzeczy dziwne i na pierwszy rzut oka niewytłumaczalne niekoniecznie muszą być odrzucane jako bezużyteczne. Najlepszą drogą jest wtedy znalezienie jakiegoś punktu zaczepienia, czyli argumentów opartych na racjonalnych przesłank...

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.