Welz Mirosław Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Aforyzmy Bez dwóch zdań, Książka | Welz Mirosław

    Najnowszy tom Mirosława Welza, doktora nauk weterynaryjnych, autora tekstów piosenek, cenionego aforysty, który w dorobku posiada dwanaście tomików poetyckich, a także cztery zbiory myśli i aforyzmów, laureata i zwycięzcy ogólnopolskich konkursów poetyckich i aforystycznych. Tak o najnowszym zbiorze aforyzmów, pisze we Wstępie do tomu Urszula Zybura: W tym niewielkim zbiorku, liczącym 260 utworów znajdziemy sporo perełek, prawdziwych skarbów, jak choćby te: „Milczenie nie ...

    Promocja
    okładka Rzeczy, Książka | Welz Mirosław

    Nowy tomik poezji Mirosława Welza

    Mirosław Welz – doktor nauk weterynaryjnych, poeta, ceniony aforysta, autor tekstów piosenek. Członek Związku Literatów Polskich. W latach 2019–2020 Prezes Rzeszowskiego Oddziału ZLP. W swoim dorobku posiada kilkanaście tomików poetyckich, a także pięć zbiorów aforyzmów. Laureat nagrody ZLP Oddział Rzeszów ,,Złote Pióro 2014" oraz Nagrody Marszałka Województwa Podkarpackiego ,,Znak Kultury" za całokształt działalności.

    Promocja
    okładka Niepokój z widokiem, Książka | Welz Mirosław

    Niepokój z widokiem – to dwunasty tom poetycki Mirosława Welza, który po tomach myśli i aforyzmów, powrócił do poetyckiej refleksji nad światem, tym bliskim iwonickim, bieszczadzkim, ale też tym dalszym.

    W tomie znalazło się pięćdziesiąt niepublikowanych wcześniej utworów poetyckich, w tym wiersze poświęcone pamięci Przemka Chmielewskiego, Ryszarda Szocińskiego czy Wacława Salwierza i przepiękny ,,Tryptyk łopieński"

    Promocja
    okładka W Pestce myśli Aforyzmy, Książka | Welz Mirosław

    Któregoś dnia nie będzie

    W pestce myśli sady słów

    Najtrudniej nauczyć się nie podawać łapy

    Aforyzmy.

    Promocja
    okładka Pestki, Książka | Welz Mirosław

    Dziesiąty już tomik poetycki popularnego twórcy. Po raz pierwszy tak dużą przestrzeń wypełniły w jego twórczości nasi bracia mniejsi. Zwierzęta duże i małe, ich ,,nieludzka”, a jakże ludzka obecność. Welz jest – moim zdaniem – „poetą treści”. On przede wszystkim wyłapuje egzystencjalne i ontologiczne ciężary i paradoksy naszego istnienia. Jakby chciał w najprostszych słowach ucapić trud życia, czyli wszystkie te uwikłania, które nie zapewniają nam słodkiego eudajmonizmu. ...

    Promocja
    okładka Żyje się, Książka | Welz Mirosław

    Poeta jest mistrzem w kreowaniu sytuacji lirycznych z elementów zwykłej codzienności. Wiersz za wierszem otwiera Czytelnikowi oczy na niewysłowione piękno świata, który nas otacza.(...) Pisze do Czytelnika poetycki list o ludziach, krajobrazach i zdarzeniach, o drogach losu i ścieżkach przeznaczenia, o trwaniu i ulotności chwili, o chlebie, bez którego nie możemy żyć i o „dzwonnicy, której wyrwano serce“. Pisze o tym wszystkim, co niesie życie każdego dnia w szarym nurcie rwą...

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.