Madeline odeszła z pracy w szpitalu i utrzymuje się z pisania o podróżach. Dzięki pielęgniarskim kwalifikacjom otrzymuje zlecenia na spisanie wspomnień Ryana Tobiasa, „latającego lekarza” i telewizyjnego celebryty. Wyjeżdża z nim na ekspedycję do amazońskiej dżungli. Jest przejęta nowym wyzwaniem, ale napisanie biografii okazuje się trudne, gdyż Ryan nie o wszystkim chce mówić. Jego tajemniczość pociąga ją coraz bardziej, chciałaby, by zostali parą, Ryan jednak broni się prz...
Med.686 Becky Wicks – Rejs po szczęśliwych wodach Po zerwaniu z niewiernym narzeczonym księżniczka Adrienne Marx-Balthus zamienia diadem na stetoskop i poświęca się karierze medycznej. Udaje się do znanej kliniki w Neapolu, by pod okiem światowej sławy onkologa, doktora Franka Perretty, zdobyć specjalizację. Stara się dowieść swojemu mentorowi, że zawód lekarza to jej powołanie. W klinice spędza cały dzień, w wolnym czasie zwiedza z Frankiem miasto. Z czasem uświadamia sobie...
Kardiolożka dziecięca Freya Grey jeździ po świecie, lecząc małych pacjentów w różnych krajach. Przed kolejnym kontraktem wraca do Amsterdamu, by zająć się odziedziczoną zabytkową kamienicą, w której spędzała dzieciństwo. Chce ją po odnowieniu sprzedać i wyjechać, bo to miejsce budzi w niej złe wspomnienia. Na czas remontu podejmuje pracę w miejscowej klinice kardiologicznej, której szefuje doktor Lucas van de Berg. Spędzają razem wiele czasu, w pracy i poza nią. Lucas stara s...
Jodie dowiaduje się, że odziedziczyła połowę praktyki weterynaryjnej w Everleigh w hrabstwie Dorset. Jej radość przyćmiewa fakt, że jej nowym partnerem ma być Cole Crawford, sławny w okolicy terapeuta i behawiorysta zwierząt. Ona i Cole byli kiedyś z sobą blisko, lecz tuż przed studiami on zakończył ich związek. Gdy Jodie przyjeżdża do Everleigh, były chłopak ponownie zabiega o jej względy. Jodie boi się ryzykować po raz kolejny. Cole się jednak nie poddaje…
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.