Wiesław Romanowski Ebooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Bandera Ikona Putina, Ebook | Wiesław Romanowski

    Historia człowieka, który wciąż, ponad pięćdziesiąt lat po swojej śmierci, dzieli dwa sąsiadujące narody. Dla części Ukraińców Stepan Bandera jest bohaterem narodowym, dla Polaków – mordercą. Legendę Bandery wykreowała śmierć, która przyszła z rąk KGB... W jaki sposób ten syn greckokatolickiego księdza stał się przywódcą Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, odpowiedzialnym za ludobójstwo co najmniej 100 tysięcy polskich cywilów na wschodnich terenach Polski po II wojnie świ...

    Promocja
    okładka Bandera. Terrorysta z Galicji, Ebook | Wiesław Romanowski

    Historia człowieka, który wciąż, ponad pięćdziesiąt lat po swojej śmierci, dzieli dwa sąsiadujące narody. Dla części Ukraińców Stepan Bandera jest bohaterem narodowym, dla Polaków – mordercą.?

Wiesław Romanowski Ebooki

Wiesław Romanowski jest polskim dziennikarzem, publicystą, reportażystą, a także uczestnikiem działań opozycyjnych w okresie PRL. Współpracował w swojej karierze z Polskim Radiem, BBC, czasopismami „Wprost”, „Polityka”, „Rzeczpospolita”, czy „Dziennik Polski” w Londynie. Dla TVP1 i TVP2 Romanowski wyprodukował ponad 40 reportaży oraz 10 filmów dokumentalnych, poświęconych przede wszystkim tematom rosyjskim oraz ukraińskim.

Wiesław Romanowski – życiorys

Wiesław Włodzimierz Romanowski urodził się 18 sierpnia 1952 roku w Koszalinie. Ukończył studia w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. W okresie nauki tam był członkiem Zrzeszenia Studentów Polskich, a po 1977 roku członkiem Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej. W 1980 roku Romanowski został rzecznikiem prasowym Międzyzakładowego Komitetu Założycielskiego NSZZ „Solidarność” w Koszalinie, a później redaktorem naczelnym tygodnika „Sierpień 80”. Wiesław Romanowski był internowany w czasie stanu wojennego i przebywał w ośrodkach w Wierzchowie i Darłówku, skąd został zwolniony w kwietniu 1982 roku.

W okresie 1990-1992 Wiesław Romanowski był redaktorem naczelnym koszalińskiego oddziału Polskiego Radia, a potem był prywatnym producentem telewizyjnym oraz dziennikarzem niezależnym. Romanowski był także korespondentem TVP w Kijowie w latach 1998-2003. Po tym czasie został niezależnym reporterem, publicystą i konsultantem ds. Wschodu. W latach 2009-2011 Romanowski był wicedyrektorem Instytutu Polskiego w Mińsku, a obecnie pełni funkcję konsula w konsulacie generalnym w Grodnie na Białorusi.

Wiesław Romanowski – książka „Bandera”

W 2012 roku nakładem Wydawnictwa Demart ukazała się książka Wiesława Romanowskiego pt. „Bandera. Terrorysta z Galicji”. Opowiada ona historię Stepana Bandery, człowieka wywołującego skrajne opinie w kontaktach polsko-ukraińskich. Bandera był ukraińskim nacjonalistą, przywódcą OUN – UPA, dla wielu uosobieniem tego, co najgorsze w politycznym ekstremizmie, mordercą odpowiedzialnym za masowe ludobójstwo na wschodnich granicach Rzeczpospolitej. Dla licznych Ukraińców był i jest to narodowy bohater, legendarny bojownik o niepodległość ich państwa. Romanowski śledzi historię Bandery, próbując rozplątać pełną emocji historię tego człowieka. Dzieło „Bandera. Terrorysta z Galicji” Wiesława Romanowskiego znajdziecie na Woblink, podobnie jak późniejszą jego książkę „Bandera. Ikona Putina”. Te i inne historyczne tytuły czekają tu jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Czym są ebooki?

Ebooki to książki, których treść została zapisana w formie elektronicznej. Są nazywane również e-książkami, publikacjami elektronicznymi czy książkami elektronicznymi. Ebooki można odczytywać na komputerach i laptopach, ale są one przeznaczone głównie do czytania na urządzeniach przenośnych takich jak smartfony, tablety i przede wszystkim czytniki książek elektronicznych. Ebooki posiadające swoje pierwowzory w formie papierowej są jej odwzorowaniem. Posiadają wszystkie elementy obecne w „tradycyjnej” wersji, takie jak okładkę, ilustracje, spis treści, przypisy itp.

Niepodważalną zaletą ebooków jest to, że w odróżnieniu od drukowanej książki można w nich zmieniać rodzaj oraz wielkość czcionki, formatować tekst, a w zależności od posiadanego czytnika istnieje też możliwość wyszukiwania pojedynczych słów w tekście, dodawania zakładek i robienia notatek.

Formaty ebooków

Ebooki są dostępne w wielu formatach. Najpopularniejsze z nich, będące standardem dla publikacji elektronicznych, to EPUB, MOBI i PDF.

Epub

To nowoczesny format będący standardem publikacji ebooków. Format EPUB umożliwia zmienianie wielkości fontu, co pomaga dopasować jego rozmiar do ekranu. Ebooki w tym formacie najlepiej odczytywać na urządzeniach posiadających ekran eINK (elektroniczny papier), chociaż można je odczytać także na smartfonie czy tablecie. Format EPUB jest możliwy do odczytania na komputerze, jednak do tego celu konieczne jest zainstalowanie właściwego oprogramowania.

Mobi

Jest formatem ebooków wykorzystywanym przez czytniki firmy Amazon – Kindle (oraz na innych urządzeniach i programach dostępnych na rynku). Publikacje MOBI są zapisane w formacie Mobipocket, można więc pobrać je na dowolny sprzęt elektroniczny posiadający oprogramowanie umożliwiające odczytanie plików MOBI. Format ten jest oparty na języku HTML, dlatego jego wyświetlanie jest możliwe na urządzeniach mobilnych.

PDF

To format zapewniający taki sam wygląd strony jak w wersji papierowej – w tym formacie podział na strony jest sztywny. PDF służy do długoterminowego archiwizowania elektronicznych danych i może być odczytywany na większości komputerów, laptopów, smartfonów, czytników czy tabletów.