Wilczyński Leszek Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Z hostii wytrysnęła krew Poznański cud eucharystyczny, Książka | Wilczyński Leszek

    Kustosz Sanktuarium Najświętszej Krwi Pana Jezusa przedstawia historię poznańskiego cudu eucharystycznego, związane z nim miejsca kultu i świadectwa „wielkich dobrodziejstw”, których także współcześnie doznają proszący.
    Warto sięgnąć po tę książkę – niech rzeczy wielkie, które dokonały się w Poznaniu umacniają naszą wiarę w Jezusa.

    Promocja
    okładka Dzieje archidiecezji poznańskiej w XX wieku i na początku XXI wieku Tom 4, Książka | Wilczyński Leszek

    Książka jest czwartym - z zaplanowanych czterech tomów „Dziejów Archidiecezji Poznańskiej” pod redakcją Józefa Dobosza. Niniejszy tom obejmuje XX i początki XXI wieku w z dziejów archidiecezji poznańskiej. Przeprowadzone studia nad zagadnieniami przemian politycznych gospodarczych i społecznych regionu dały możliwości rozpoznania różnych aspektów zmian, jakie zaszły na terenie Wielkopolski i archidiecezji poznańskiej od 1918 r. do dziś. Publikacja z pewnością wnosi nowe spoj...

    Promocja
    okładka Sprawie służ Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Żeńskiej w Wielkopolsce działalność ogniw terenowych 1919-1939, Książka | Wilczyński Leszek

    (...) pokolenia wychowane w przedwojennych strukturach organizacyjnych, potem jako pokolenia często migrantów wojennych i powojennych, o których losach decydowały siły będące poza ich zasięgiem, świadczyły własnym przykładem i poświęceniem o prawdziwych wartościach narodowych i religijnych. Trzeba poznawać przyczyny takiego wychowania i takich postaw życiowych, by wyciągnąć właściwe wnioski na przyszłość. Rzetelne wyjaśnienie działalności odpowiednich struktur władzy w minion...

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.