"Dorastanie” to jedna z najważniejszych książek w znakomitej serii „Jakie to proste!”. Ten ilustrowany poradnik na temat dojrzewania i wszystkich zmian temu towarzyszących stanowi obowiązkową lekturę dla nastolatków i ich rodziców, którzy dzięki niemu nauczą się właściwie reagować na trudne pytania i problemy swoich dzieci. Autor nie osądza i nie zanudza pseudonaukowym żargonem. O tym trudnym okresie pisze z uśmiechem, że "jesteśmy jak na przejażdżce kolejką górską, doświadcz...
Jak powstało życie? Co zajmuje szczyt łańcucha pokarmowego? Jak wyglądają najdziwniejsze organizmy żywe na Ziemi? Oto życie pozwala zgłębić wiedzę o świecie ożywionym i wyjawia jego intrygujące tajemnice. Przyjrzyj się bliżej życiu na naszym globie, dowiedz się, z czego zbudowane są rośliny i zwierzęta, czym się nieustannie zajmują, dzięki czemu rozwijają się i rozmnażają. Ta niezwykle ciekawa książka pełna jest zaskakujących faktów i fantastycznych ilustracji. Robert Winsto...
Dlaczego chodzimy na dwóch nogach? Skąd u słonia wzięła się trąba? Skąd się wzięliśmy... i co będzie później? Przyłącz się do Roberta Winstona i wraz z nim prześledź historię nauki o ewolucji oraz przekonaj się, jak rewolucyjna teoria jednego człowieka zmieniła świat. Zbadaj krainy ognia, spotkaj się z dziwnymi stworzeniami i zajrzyj w przyszłość, towarzysząc Darwinowi w jego niezwykłej podróży w poszukiwaniu kolebki gatunków. Dowiedz się, jak – zdaniem myślicieli pr...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.