Wirtualne Targi

Władysław Krupka Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Kapitan Żbik Gotycka komnata część 2, Książka | Władysław Krupka

    Kapitan Żbik , prowadzący sprawę morderstwa, przyjeżdża do Waśnic, do muzeum znajdującego się w średniowiecznym zamku. Na miejscu pomaga mu Danuta Zawadzka, zastępca kustosza.

    Promocja
    okładka Kapitan Żbik Człowiek za burtą Część 1, Książka | Władysław Krupka

    Do muzeum w Waśnicach, działającym w średniowiecznym zamku, przyjeżdża nowy kustosz - Kazimierz Groński. Jego poprzednik zginął w wypadku samochodowym.

    Kustosz energicznie bierze się do pracy, zarówno przy przygotowaniu muzeum do sezonu turystycznego, jak i przy remoncie zabytkowych pomieszczeń. Tymczasem wokół niego zaczynają dziać się dziwne wydarzenia...

    Promocja
    okładka Kapitan Żbik 37. Gdzie jest jasnowłosa?, Książka | Władysław Krupka, Krzysztof Pol

    Marek Lewandowski, zamiast na wymarzone wakacje nad morzem, jedzie do ciotki mieszkającej w niewielkim miasteczku. Jest przekonany, że pobyt będzie wyjątkowo nudny, ale zmieni zdanie kiedy pozna miejscowych chłopaków, którzy pokażą mu tajemniczy, opuszczony dom. Tymczasem w Warszawie nieznani sprawcy porywają sześcioletnią dziewczynkę i żądają od rodziców okupu.

    Promocja
    okładka Kapitan Żbik Podwójny mat Część 3, Książka | Władysław Krupka, Grzegorz Rosiński

    Kontynuacja historii z zeszytów „Zapalniczka z pozytywką” oraz „Spotkanie w »Kukerite«”. Kapitan Żbik, porucznik Ola oraz Major Bonew w Złotych Piaskach tropią międzynarodową szajkę przemytników. Posługując się znakiem rozpoznawczym – zapalniczką z pozytywką – Żbik umówił się na spotkanie z kolejnym ogniwem siatki. Dokąd zaprowadzi go zapalniczka? Czy uda mu się zlikwidować całą szajkę? Ciąg dalszy tej opowieści w części czwartej pt. „Porwanie”....

    Promocja
    okładka Kapitan Żbik W pułapce 3, Książka | Władysław Krupka, Jerzy Wróblewski

    Zakończenie opowieści z zeszytów Dwanaście kanistrów i Zakręt śmierci.
    Kazimierz Bujakowski, jeden z zawodników klubu sportowego "Korona", wie coraz więcej o przestępczej działalności prezesa klubu. Prezes próbuje zlikwidować niewygodnego świadka. Czy Kazikowi uda się spotkać z kapitanem Żbikiem i przekazać mu zdobyte informacje? Kim jest tajemniczy Damian i w jakim celu chce znaleźć prezesa?

    Promocja
    okładka Kapitan Żbik 06 Wzywam 0 -21, Książka | Władysław Krupka, Krzysztof Pol

    Docent Kowarski, młody naukowiec z Krakowa, ukończył prace nad cennym wynalazkiem. Wiadomość o tym zainteresowała przemysłowców w Niemieckiej Republice Federalnej. Zaproponowali Kowarskiemu współpracę. Odmówił. Postanowili więc za pośrednictwem wynajętej grupy bandyckiej wykraść dokumentację wynalazku, a docenta zgładzić.?

    Promocja
    okładka Kapitan Żbik Dwanaście kanistrów, Książka | Jerzy Wróblewski, Władysław Krupka

    Kazimierz Bujakowski z klubu sportowego "Korona", ścigający się na ślizgaczach wodnych zostaje zakwalifikowany do międzynarodowych zawodów. Cała ekipa klubu wraz ze sprzętem szykuje się do zagranicznego wyjazdu. Ale nie wszyscy członkowie zajmują się wyłącznie sportową rywalizacją...

    Dalszy ciąg tej opowieści w zeszycie "Zakręt śmierci".

    Promocja
    okładka Tajemnica "Plaży w Pourville", Książka | Bogusław Polch, Władysław Krupka

    Wielki powrót jednego z najpopularniejszych polskich komiksowych bohaterów wszech czasów! Do akcji ponownie wkracza kapitan Żbik, a w zasadzie pułkownik, bo w tej randze jest były funkcjonariusz milicji w roku 2000, gdy rozpoczyna się akcja zeszytu „Tajemnica »Plaży w Pourville«”. Ten komiks to również powrót do słynnej serii współtwórców jej największych sukcesów. Po ponad 20 latach przerwy scenariusz napisał Władysław Krupka, a całość narysował Bogusław Polch. Fabuła komik...

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.