Małe kroki do dużych zmian, czyli jak dbać o planetę każdego dnia! Dlaczego dzieci segregują śmieci? Co można zrobić ze starą skrzynią lub fotelem? Jak zrobić domową pastę czyszczącą? Za tymi pytaniami kryje się jeden cel - OCALIĆ PLANETĘ! Ada i Romek na tropie. Ekomisja to pierwsza część z serii przygodowych książeczek, w której wspólnie z bohaterami poznajemy zagadnienia dotyczące dbania o środowisko. Tematy przedstawione są z perspektywy małych, codziennych działań i pro...
Julek, Dusia i Ratka powracają w drugiej części książki “Julek i dziura w budżecie”. Tym razem uczą się, jak zarządzać swoimi pieniędzmi, wykorzystując trzy słoiki, jak stworzyć swój pierwszy budżet i w jaki sposób sprawdzić, na co rozchodzą nam się pieniądze. Julek dowiaduje się, kim jest przedsiębiorca oraz z jakimi wyzwaniami musi zmierzyć się osoba, która chce prowadzić własną firmę.
Czy zabawki, które już się znudziły mogą dostać nowe życie i nowy dom? Czy porwany miś i pęknięty bębenek muszą trafić do kosza na śmieci? Gdy w pokoju Gucia pojawia się mama z wielkim tekturowym pudełkiem i wspomina o porządkach, Gucio nie ma pojęcia, o co chodzi. Co się stanie ze zniszczonymi zabawkami i rzeczami, którymi chłopiec już się nie bawi? "Nowy dom misia Ludwiczka" to ciepła, barwnie ilustrowana opowieść dla dzieci w wieku przedszkolnym. Będzie świetnym punktem w...
“Julek i dziura w budżecie” to zupełnie nowy wymiar edukacji ekonomicznej. To lekka i humorystyczna książka, która stanie się dla dziecka jego pierwszy przewodnikiem po świecie finansów osobistych. Nie jest to jednak kolejny słownik pojęć związanych z finansami. „Julek” to przede wszystkim wciągająca opowieść o przyjaźni, odpowiedzialności i problemach, z którymi młodzi czytelnicy spotykają się na co dzień (jak choćby zazdrość w szkole). Zaprzyjaźniając się z ośmioletnim Ju...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.