Wojtek Miłoszewski Audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Inwazja, Audiobook | Wojtek Miłoszewski

    Wojtek Miłoszewski Inwazja Wczoraj wszystko było jak zawsze. A dzisiaj jest wojna. Porucznik Roman Gurski się zakochał. Nieszczęśliwie. Czuje, że nie ma już po co żyć. Zupełnie inaczej niż historyk Michał Barański. Mąż i ojciec dwójki dzieci ma dla kogo żyć. Tylko za co? By utrzymać rodzinę, pracuje w call center. Danuta Wojnarowicz, trzydziestoletnia singielka, panicznie boi się ojca, bezwzględnego biznesmena, i robi tylko to, czego on od niej oczekuje. Zwykłe ludzkie ...

    Promocja
    okładka Utopay część 1, Audiobook | Anna Rozenberg, Jakub Żulczyk, Wojtek Miłoszewski, Wojciech Chmielarz, Jacek Dukaj

    Pieniądz napędza świat. Pieniądz nim rządzi. Pieniądz rządzi nami. Pobudza zmysły. Uzależnia. Ale jest niezbędny do życia. Daje wolność, radość, bezpieczeństwo. Choć sprowadza wojny i prowadzi do zbrodni. Stoi za najwspanialszymi dziełami ludzkości. Jednak zdarza się, że odczłowiecza. Tak było wczoraj. Tak jest dzisiaj. A jak będzie jutro? Najlepsi polscy pisarze i pisarki w antologii futurystycznych opowiadań o pieniądzach.Materialnych, wirtualnych, na kontach ludzi lub...

Wojtek Miłoszewski Audiobooki

Wojtek Miłoszewski urodził się w 1980 roku. To polski pisarz, scenarzysta, dramaturg. Jest autorem cyklu powieściowego „Wojna.pl”, w którym wykorzystuje elementy konwencji powieści sensacyjnych i political-fiction. W drugim cyklu pt. „Kastor” przenosi czytelników w realia Krakowa początku lat 90. XX wieku. Wojtek jest młodszym bratem Zygmunta Miłoszewskiego, popularnego pisarza nagrodzonego m.in. Paszportem „Polityki”, autora bestsellerowego cyklu, na który składają się powieści „Uwikłanie”, „Ziarno prawdy” i „Gniew”. Oprócz pisania powieści Wojtek Miłoszewski zajmuje się pisaniem scenariuszy. Od kilku lat jest jednym z twórców serialu paradokumentalnego pt. „Policjantki i policjanci”, który emitowany jest na antenie TV4. Na swoim koncie ma również pracę przy serialach „Wataha” oraz „Prokurator”.

Debiut literacki Wojtka Miłoszewskiego

Wojtek Miłoszewski debiutował w 2017 roku książką „Inwazja”. To powieść, która otwiera pierwszy cykl autora pt. „Wojna.pl”. Miłoszewski rozpoczyna od mocnego uderzenia. Trwa inwazja, na Polskę nacierają wojska rosyjskie. Bohaterowie książki – Roman, Danuta i Michał – muszą całkowicie zmienić swoje życie. Roman wraca do służby wojskowej. Danuta musi wcześniej dorosnąć. Michał decyduje się na ucieczkę, zabiera rodzinę z miasta zniszczonego i zajętego przez Rosjan. Dzięki swojemu doświadczeniu w pracy przy pisaniu scenariuszach, Miłoszewski tworzy opowieść, która łączy w sobie wątki romantyczne, militarne i sensacyjne.

W 2018 roku ukazała się druga odsłona serii pt. „Farba”. Polska przegrywa ze znacznie silniejszym najeźdźcą ze Wschodu. Rosja reaktywuje Imperium Rosyjskie. Nowe władze rozpoczynają na terytorium Polski proces rusyfikacji. Ponadto wprowadzają nową walutę, administrację oraz rozpoczynają kontrolę społeczeństwa. Polacy postanawiają sprzeciwić się okupantowi. Tworzą organizację niepodległościową i za wszelką cenę chcą odeprzeć imperialne zapędy okupantów. Niestety system represji Rosjan staje się coraz ostrzejszy.

W trzecim tomie serii pt. „Kontra” Władimir Putin znany jest już jako car. Na dramatyczną sytuację w Europie reaguje największy wróg Imperium Rosyjskiego – Stany Zjednoczone. Na czele kraju stoi nowy prezydent – Mike Pence. Na jego rozkaz zaczyna się uderzenie amerykańskich wojsk. Polska ponownie staje w centrum światowego konfliktu.

W 2018 roku ukazała się kolejna książka Wojtka Miłoszewskiego pt. „Kastor”. To pierwszy tom cyklu o tym samym tytule. Tym razem autor „Inwazji” nie snuje brutalnej wizji przyszłości. Miłoszewski zabiera czytelników do Krakowa początku lat. 90 ubiegłego wieku. W czasach, gdy po ulicach jeżdżą jedynie polonezy, a w dobie rodzącego się kapitalizmu prywatne biznesy zaczynają wyrastać jak grzyby po deszczu, komisarz Kastor Grudziński otrzymuje zgłoszeniu o zaginięciu bogatego przedsiębiorcy. Tak śledczy trafia na trop serii niewyjaśnionych zabójstw.

Swoją opowieść o Kastorze Grudzińskim Miłoszewski kontynuuje w drugim tomie cyklu, który ukazał się we wrześniu 2020 roku. Tym razem śledczy stanie oko w oko z nowym gangiem, który brutalnymi metodami zdobywa wpływy w Krakowie.

W listopadzie 2020 roku, nakładem Audioteki, ukazało się słuchowisko, które napisał Miłoszewski. W rolach głównych swoich głosów użyczyli Kamil Kula, Marianna Kowalewska, Krzysztof Wakuliński i Marta Wągrocka. Za reżyserię odpowiedzialny jest Grzegorz Zdrojewski, natomiast głosu narratorowi użyczył Krzysztof Stemaszyk. Tym razem Miłoszewski zabiera czytelników w daleką przyszłość. W wyniku destrukcyjnej działalności ludzie całkowicie zatruli i zniszczyli Ziemię. Zostali zmuszeni do odbycia Wielkiej Podróży w poszukiwaniu nowych planet, które nadawałyby się do zamieszkania.

Książki Wojtka Miłoszewskiego na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Wojtka Miłoszewskiego we wszystkich formatach (ebook, audiobook, papierowa). Dostępne są następujące tytuły – „Inwazja”, „Kastor” i „Farba”.

Czym są audiobooki?

Audiobooki, znane także jako książki mówione, to nagrania dźwiękowe, które zawierają tekst książkowej publikacji odczytywany przez lektora, zawodowego aktora bądź syntezator mowy. Audiobooki są zapisywane na nośniku danych, współcześnie przeważnie w postaci cyfrowej (najczęściej jako płyty Audio CD lub pliki MP3). Wcześniej były nagrywane także na płytach gramofonowych czy na kasetach magnetofonowych.

Słuchanie audiobooków jest możliwe zarówno na domowym sprzęcie audio-wideo, komputerach i laptopach w programach umożliwiających odtwarzanie dźwięku, telefonach komórkowych (przede wszystkim smartfonach), odtwarzaczach MP3, jak i na zestawie audio czy nawigacji znajdujących się w samochodzie.

Książki mówione są przeznaczone do słuchania. Umożliwiają odbiór literatury małym dzieciom oraz osobom niewidomym bądź niedowidzącym, dla których audiobooki są jedną z nielicznych możliwości kontaktu ze słowem pisanym.

Dużą zaletą audiobooków jest fakt, że można ich słuchać w każdej sytuacji, także podczas wykonywania innych czynności jak na przykład podróż samochodem, uprawianie sportu czy wykonywanie domowych obowiązków.

Format MP3

MP3 to najpopularniejszy format skompresowanych plików audio. Pełna nazwa formatu MP3 to MPEG-1, Layer 3. Należy on do standardów ISO. MP3 jest algorytmem kompresji stratnej dźwięku, który został wcześniej przetworzony na sygnał dźwiękowy. Dźwięki zapisane w standardzie MP3 są poddawane stratnej konwersji w celu redukcji rozmiaru pliku.

Współcześnie jest to nadal jeden z najpopularniejszych formatów audio, przede wszystkim dzięki małemu rozmiarowi plików. Do rozpowszechnienia plików w tym formacie przyczyniła się również ich kompatybilność z różnymi urządzeniami odtwarzającymi pliki audio – MP3 jest dla nich standardowym formatem.