Wirtualne Targi

Yossi Granovski - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Adżami Opowieści z Jafy, Książka | Yossi Granovski

    Urodzony w 1952 roku w Tel Awiwie Yossi Granovski jest jednym z ciekawszych głosów współczesnej literatury hebrajskiej. Były żołnierz służby granicznej oraz były prokurator policyjny w swoim eseju autobiograficznym pisze, że to przeprowadzka do Jafy, gdzie po przejściu na wczesną emeryturę kierował biblioteką miejską, uczyniła z niego pisarza i pozwoliła mu znaleźć własny język. Twórczość literacka Granovskiego właśnie wokół Jafy się koncentruje; niegdyś tętniącego życiem, w...

    Promocja
    okładka Adżami, Ebook | Yossi Granovski

    Urodzony w 1952 roku w Tel Awiwie Yossi Granovski jest jednym z ciekawszych głosów współczesnej literatury hebrajskiej. Były żołnierz służby granicznej oraz były prokurator policyjny w swoim eseju autobiograficznym pisze, że to przeprowadzka do Jafy, gdzie po przejściu na wczesną emeryturę kierował biblioteką miejską, uczyniła z niego pisarza i pozwoliła mu znaleźć własny język. Twórczość literacka Granovskiego właśnie wokół Jafy się koncentruje; niegdyś tętniącego życiem, wi...

Yossi Granovski - książki, ebooki i audiobooki

Urodził się w 1952 w Tel Awiwie, ale od lat mieszka w Jafie. Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Telawiwskim i przez pewien czas pracował jako prokurator policyjny, później jako ombudsman. Po odejściu z policji w wieku 41 lat przekwalifikował się na bibliotekarza i szefował jafskiemu oddziałowi Biblioteki Miejskiej w Tel Awiwie.

Zaczął pisać podczas służby wojskowej, jednak pierwszą książkę, Człowiek żyjący pod łódką, opublikował dopiero w 2004. Później ukazało się kilka zbiorów opowiadań jego autorstwa, w tym Opowieść Nasifa, Al-Ubtan i inne opowiadania z Jafy, Opowieść Ibrahima oraz krótka powieść o porcie jafskim w połowie lat trzydziestych: al-Mina. W latach 1999-2005 był zastępcą redaktora naczelnego literacko-politycznego periodyku „Mit’an”, a w 2005-2014 jego redaktorem naczelnym.

W swojej twórczości koncentruje się na kulturze i historii Jafy, przeplatających się losach Żydów i Arabów. Wypromował szereg młodych poetów, przeważnie arabskiego pochodzenia, żyjących w Jafie i piszących po hebrajsku.