Wirtualne Targi

Zavka Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Promienie Xi, Książka | Zavka

    Dwanaście lat temu doszło do wydarzenia, które zniszczyło świat, jaki znaliśmy. Anomalie klimatyczne, mutacje i zanikająca pamięć to nasza nowa rzeczywistość. Świat został podzielony na strefy. Jedną z nich jest las. Dla niektórych to bezpieczna kryjówka, dla innych miejsce wielu tajemnic. Rośnie tam roślina o niezwykłych właściwościach, a pewien zagubiony przedmiot nie dociera do celu. Po lesie krąży demoniczne zło – wciąż żywe, choć ukryte. Jest też szkoła. Podobno stało si...

    Promocja
    okładka Jazda stąd, Książka | Zavka

    Zavka to jedna z najciekawszych polskich artystek komiksowych, mistrzyni psychodelicznego koloru i hipnotycznych rytmów, gwarantujących doświadczenia rzadko wywoływane przez komiks.
    Marceli Szpak

    Promocja
    okładka Wąż, Książka | Zavka

    Wąż to przewrotna historia stara jak świat. Trzy siostry, zazdrość, królewicz. Ale Zavka kolejny raz pokazuje mistrzostwo przewrotności i nieprzewidywalności. Rażące kolory towarzyszą rażącej niesprawiedliwości a okrucieństwo jest jak malowane. ZAVKA (Katarzyna Zawadka) Ilustratorka, autorka komiksów i graficzka. Absolwentka ASP w Warszawie. Laureatka nagrody za najlepszą grafikę w konkursie na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu Boomfest w Rosji w 2013 r. oraz „Złotego Kurcza...

    Promocja
    okładka Głodny Jaś i żarłoczna Małgosia, Książka | Zavka

    1 miejsce w kategorii najlepsza rysowniczka Złote Kurczaki 2017. Za siedmioma muchomorami i siedmioma robalami żyło sobie ciągle głodne rodzeństwo. Małgosia, w przeciwieństwie do Jasia, nie ulega dziecinnym fascynacjom larwami. Pozbawiona tego hobby, pewnego dnia kradnie klucze i otwiera historię, która prowadzi nas do pieca, tortu i ściętej głowy. ZAVKA (Katarzyna Zawadka) - Ilustratorka, autorka komiksów i graficzka. Absolwentka ASP w Warszawie. Laureatka nagrody za najle...

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.