Drugi w dorobku Kozłowskiego, specjalisty od historii swojej "małej ojczyzny", zbiór opowiadań o ziemi lubuskiej. W opowieściach przeplata się to, co historyczne i potwierdzone dokumentami, z tym, co fikcyjne i literackie. Więcej tu jednak kronikarskiej rzetelności niż rozbuchanej fantastyki. Autor sięga do wydarzeń pozostających na marginesie głównego nurtu narracji historycznej - poświęca im należytą uwagę, przywraca je współczesnemu czytelnikowi.
Powieść opisująca wyczyny Kozaków, przy których bledną akcje szeryfów z Dzikiego Zachodu. Wydarzenia powieściowe obejmują wyprawę po skarb, oblężenie i obronę Siczy oraz - a jakże! - romantyczną miłość. Brawurowe potyczki zbrojne, barwne życiorysy, a pośród tego wszystkiego legendarny Dymitr Bajda Wiśniowiecki.
Powieść osnuta wokół wydarzeń, jakie miały miejsce w lubuskiej polityce lat 2005–2011. Nepotyzm, korupcja, groźby, szantaże - to codzienność bohaterów, którzy pod zmienionymi nazwiskami kryją realne postaci świata polityki. Idealista Leszek Górecki działa w interesie mieszkańców powiatu. Na drodze do realizacji celów staje jego bezwzględny przeciwnik polityczny, Zbigniew Kozłowski.
Powieść opisująca wyczyny Kozaków, przy których bledną akcje szeryfów z Dzikiego Zachodu. Wydarzenia powieściowe obejmują wyprawę po skarb, oblężenie i obronę Siczy oraz - a jakże! - romantyczną miłość. Brawurowe potyczki zbrojne, barwne życiorysy, a pośród tego wszystkiego legendarny Dymitr Bajda Wiśniowiecki.
Opowieść o burzliwych dziejach na krańcach Rzeczypospolitej. Obejmuje okres od połowy XVI wieku, aż do początku Kozaczyzny. Przedstawia losy Dymitra-Bajdy Wiśniowieckiego, założyciela twierdzy kozackiej na Chortycy i pierwszego w dziejach hetmana. Legendarno-baśniowy klimat przenosi czytelników w podróż po bezkresnych stepach. To hołd złożony wszystkim, którzy nieustannie odczuwają tęsknotę za prawdziwą wolnością.
Zbiór opowiadań o historii "małej ojczyzny", ziemi lubuskiej. Opowieści są mocno osadzone w realiach historycznych, nie występują w nich smoki, czarownice czy księżniczki, ale realne postaci - Bolesław Rogatka, ojciec Karol Antoniewicz, Kazimierz Wielki, Henryk Pobożny czy Dantyszek. Autor przywołuje wydarzenia mniej znane, ale istotne dla polskości tego regionu.
Powieść skierowana do młodego czytelnika, rozgrywa się na zamku w Lidzbarku Warmińskim i okolicy. Autor urodził się w domu należącym do podzamcza i pisząc powieść, sięgnął do własnych wspomnień. Bohaterami są chłopcy wykazujący się ogromną fantazją i poważnie traktujący etos rycerski. Wspólnie przeżywają wiele przygód, między innymi bronią zamkowego muzeum przed złodziejami.
Książka bardzo przydatna dla lekarzy rodzinnych, internistów i otorynolaryngologów w codziennej praktyce z uwagi na dużą zapadalność na choroby zatok przynosowych w naszym kraju . Odrębności etiologiczne i kliniczne wskazują, że nie każda choroba zatok przynosowych jest bezpośrednio i bezwzględnie powiązana ze strukturami nosa. Z tego powodu autorzy podjęli próbę zajęcia się zatokami przynosowymi zostawiając „na uboczu” nos i jego bogatą fizjologię, kładąc du...
Wielu pisarzy próbowało w swoich tekstach, a reżyserów w swoich filmach rozszyfrować lub chociaż zrozumieć kobiety, co w nich jest, o czym myślą, czego chcą, co dla nich jest dobre a co złe? Jaki mężczyzna im odpowiada, a jaki nie? Czytając te opowiadania czytelnik może w bohaterkach znaleźć wiele wspólnego, jednakże po przeczytaniu wszystkich piętnastu opowiadań okazuje się, że tak naprawdę trudno o wspólny mianownik, że każda z bohaterek jest inna. Każda ma inne spojrzenie ...
Książka ta jest opisem życia w obozie koncentracyjnym widzianym oczyma młodej, dwudziestoletniej dziewczyny, która zostaje wyrwana z kręgu kochającej rodziny, od matki, ojca, czterech sióstr i dwóch braci do całkiem innego świata, gdzie każdego dnia i w każdej chwili ocierała się o śmierć. Trzeba było mieć wiele szczęścia, żeby przeżyć to piekło, i moja Mama, dzięki łasce Opatrzności, szczęście to miała. Ta książka zadaje kłam przedstawianiu historii nie według faktów, lecz ...