Bony podarunkowe na Święta

Zygmunt Miłoszewski Audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Domofon, Audiobook | Zygmunt Miłoszewski

    "Każdy człowiek ma w głowie coś, od czego można oszaleć" Blokowisko na warszawskim Bródnie. Agnieszka i Robert są tuż po ślubie, startują z nadziejami w dorosłe życie. Wiktor, alkoholik, z trudem usiłuje wyjść z życiowego wirażu. Nastoletni Kamil natomiast toczy swoją odwieczną wojnę z rodzicami. Przypadkowi sąsiedzi, w przeddzień Święta Niepodległości, stają się rzecznikami wspólnej sprawy, a blok, w którym mieszkają, staje się ich więzieniem. Trudne do wyjaśnienia zdarzeni...

    Promocja
    okładka Utopay część 2, Audiobook | Rafał Kosik, Grażyna Plebanek, Magdalena Salik, Zygmunt Miłoszewski, Michał Protasiuk, Grzegorz Kasdepke, Anna Cieplak, Miłosz Horodyski, Dominika Słowik, Wojciech Kuczok, Barbara Sadurska, Andrzej Pilipiuk, Łukasz Orbitowski

    Pieniądz napędza świat. Pieniądz nim rządzi. Pieniądz rządzi nami. Pobudza zmysły. Uzależnia. Ale jest niezbędny do życia. Daje wolność, radość, bezpieczeństwo. Choć sprowadza wojny i prowadzi do zbrodni. Stoi za najwspanialszymi dziełami ludzkości. Jednak zdarza się, że odczłowiecza. Tak było wczoraj. Tak jest dzisiaj. A jak będzie jutro? Najlepsi polscy pisarze i pisarki w antologii futurystycznych opowiadań o pieniądzach.Materialnych, wirtualnych, na kontach ludzi lub...

    Promocja
    okładka Jak zawsze, Audiobook | Zygmunt Miłoszewski

    Tragikomedia o miłości i Polsce. Jest styczniowy dzień 2013 roku, Grażyna i Ludwik świętują wyjątkową rocznicę. Pięćdziesiąt lat mija dokładnie od dnia, kiedy pierwszy raz poszli ze sobą do łóżka. On ma 84 lata, ona 79. Co roku ten dzień to ich najważniejsza rocznica. Intymna, prywatna, świętowana tylko we dwoje. Dzień podsumowań (tych coraz więcej), planów (tych coraz mniej), też dzień niewypowiedzianych pożegnań, nie wiadomo przecież, czy to nie ich ostatnia wspólna roczn...

Zygmunt Miłoszewski Audiobooki

Zygmunt Miłoszewski to polski pisarz, publicysta, scenarzysta filmowy i telewizyjny, autor bestsellerowych powieści kryminalnych i sensacyjnych. Wśród nich najgłośniejsza jest trylogia z prokuratorem Teodorem Szackim w roli głównej. Na cykl składają się książki „Uwikłanie”, „Ziarno prawdy” i „Gniew”. Zygmunt Miłoszewski jest laureatem wielu prestiżowych nagród literackich i kulturalnych. Ma na swoim koncie m.in. Paszport „Polityki” w kategorii literatura, Nagrodę Wielkiego Kalibru, Różę Gali, kilka tytułów Bestseller Empiku oraz wyróżnienia w plebiscycie Książka Roku portalu LubimyCzytać.pl. Na podstawie jego książek powstało wiele produkcji telewizyjnych, filmów, słuchowisk oraz audiobooków. Książki Miłoszewskiego ukazały się również za granicą. Jego powieści tłumaczone były m.in. na francuski, niemiecki, angielski, ukraiński, rosyjski, hebrajski, japoński, włoski i hiszpański.

Życiorys Zygmunta Miłoszewskiego

Miłoszewski urodził się i wychował w Warszawie. Na Uniwersytecie Warszawskim ukończył polonistykę. W połowie lat 90. XX wieku zaczął pracę jako dziennikarz w „Super Expressie”. Dla dziennika pisał przede wszystkim relacje z rozpraw sądowych. W latach 2003-2008 współpracował z „Newsweekiem”. Na łamach czasopisma pisał felietony oraz artykuły poświęcone grom komputerowym, których Miłoszewski prywatnie jest wielkim miłośnikiem. Pierwszy tekst prozatorski ukazał się w 2004 roku. Opowiadanie „Historia portfela”, które zostało nadesłane na konkurs organizowany przez Jerzego Pilcha, zostało opublikowane na łamach „Polityki”.

Kariera literacka Miłoszewskiego

Pierwsza powieść Miłoszewskiego pt. „Domofon ukazała się w 2005 roku. To mroczny thriller, którego fabuła rozgrywa się na warszawskim Bródnie. Do obskurnego bloku wprowadza się młoda para, Agnieszka i Robert, którzy niedawno wzięli ze sobą ślub. Małżeństwo przyjechało do stolicy w poszukiwaniu nowego życia. Niestety ich pobyt w Warszawie zaczyna się tragicznie – na zalanej krwią klatce schodowej para trafia na zwłoki człowieka, na dodatek pozbawione głowy. To zaledwie początek dramatycznych i mrocznych atrakcji, które czekają na Agnieszkę i Roberta w ponurym wieżowcu.

Rok później ukazała się druga książka Miłoszewskiego. „Góry żmijowe” to wyjątkowa pozycja w bibliografii pisarza, bowiem przeznaczona jest dla najmłodszych czytelników. „Góry Żmijowe” to opowieść o nastolatkach pochodzących z krain znajdujących się pod władaniem Starem Magii, a które dzielą tytułowe góry. Filomena za wszelką ceną chce się wydostać z pałacu, niestety nie może go opuszczać przed ukończeniem 12 roku życia. Drugi z bohaterów, Eryk, dowiaduje się, że jego przeznaczeniem jest uratowanie Szertaty przed suszą. Nastolatkowie w tajemniczy sposób zostają przeniesieni w Góry Żmijowe, a tajemnicze okoliczności doprowadzą do tego, że będą musieli zacząć współpracować.

W 2013 roku ukazała się inna książka Miłoszewskiego pt. „Bezcenny”. To powieść w stylu filmu „Vinci” z kradzieżą znanego obrazu w tle. Rozgrywająca się współcześnie fabuła ma swoje źródła w 1945 roku. Niemcy przegrywają wojnę, więc każdy myśli tylko o sobie. Hans Frank postanawia ukryć najważniejsze i najcenniejsze polskie łupy, które po wojnie staną się kartą przetargową do zyskania nietykalności. Niestety dzieła znikają w tajemniczych okolicznościach. Udaje się odzyskać część zagrabionych prac. Brakuje jednak „Portretu Młodzieńca” autorstwa Rafaela Santi. Obraz staje się najcenniejszym dziełem zaginionym w trakcie wojny. Współcześnie doktor Zofia Lorentz, historyczka sztuki i pracowniczka Ministerstwa Spraw Zagranicznych, walczy o to, by do kraju wróciła choć część z 60 tysięcy zagubionych lub skradzionych dzieł. „Portret Młodzieńca” zostaje zlokalizowany – Lorentz zaczyna walkę, w którą zaangażowany będzie świeżo emerytowany oficer służb specjalnych. Cała akcja może kosztować życie i zdrowie wielu ludzi.

W 2017 roku swoją premierę miała kolejna książka Miłoszewskiego pt. „Jak zawsze. To nietypowa powieść w dorobku pisarza. Po książce dla dzieci, serii kryminalnej, thrillerze i horrorze, Zygmunt Miłoszewski próbuje swoich sił w przedziwnym miksie romansu i historii alternatywnej.

Najnowszą książką Miłoszewskiego jest „Kwestia ceny”. Powieść doczekała się premiery w 2020 roku. W powieści powraca Zofia Lorentz, znana z wydanej w 2013 roku powieści „Bezcenny”. Bohaterka mierzy się ze stopniowym zanikiem pamięci swojego męża. Kobieta podejmuje się wzięcia udziału w odnalezieniu zbiorów sztuki przywiezionych przez Czerskiego z Syberii.

Teodor Szacki, czyli Uwikłanie, Ziarno prawdy i Gniew

W 2007 roku ukazał się pierwszy tom bestsellerowej trylogii Zygmunta Miłoszewskiego pt. „Uwikłanie”. Głównym bohaterem cyklu jest prokurator Teodor Szacki.

Fabuła powieści rozpoczyna się w czerwcu 2005 roku. Szacki zostaje wezwany do rozpoczęcia nowego śledztwa. W klasztorze znajdującym się w centrum miasta zabito uczestnika nietypowej i niekonwencjonalnej terapii grupowej, w trakcie której pacjenci wcielali się w rolę swoich bliskich. Szacki nie wierzy w to, że zbrodnię popełnił któryś z uczestników terapii. Oficjalną wersja zdarzeń mówi zatem, że do zabójstwa doszło w trakcie włamania. Prokurator zaczyna jednak szukać motywów, nie tylko u uczestników terapii, ale również u ich bliskich. Szacki zaczyna wikłać się w mroczne i pilnie strzeżone tajemnice rodzinne.

Za powieść „Uwikłanie” Zygmunt Miłoszewski otrzymał Nagrodę Wielkiego Kalibru oraz nominację do Paszportów „Polityki” w kategorii literatura.

W 2011 roku na podstawie powieści powstał scenariusz filmu w reżyserii Jacka Bromskiego. W rolach głównych wystąpili Maja Ostaszewska i Marek Bukowski. Choć fabuła filmu w dużej części opiera się na fabule książki, to reżyser dokonał kilku radykalnych zmian. Główną bohaterką jest prokurator Agata Szacka, a fabuła rozgrywa się nie w Warszawie, a w Krakowie.

W 2011 roku swoją premierę miał drugi tom cyklu pt. „Ziarno prawdy”. Tym razem fabuła powieści rozpoczyna się w 2009 roku. Teodor Szacki nie pracuje już w Warszawie. Prokurator postanowił pożegnać się ze stolicą i wyprowadził się do Sandomierza. Choć w mieście szukał „nowego życia”, to zdążył szybko się rozczarować. Na nowym terenie Szacki prowadzi śledztwo w sprawie bardzo dziwnego morderstwa. Ofiarą zabójcy padła znana sandomierska działaczka społeczna, która cieszyła się nieskazitelną opinią i ogromnym szacunkiem. Szacki mierzy się ze ścianą milczenia, nie ma żadnych tropów, a śledztwo utrudnia towarzysząca mu medialna burza. Do rozwiązania sprawy kluczowe okażą się wydarzenia z przeszłości, a konkretnie bolesny splot relacji polsko-żydowskich. Na podstawie powieści powstał film w reżyserii Borysa Lankosza. W rolę Teodora Szackiego wcielił się Robert Więckiewicz.

Ostatnia część trylogii – „Gniew” – ukazała się w 2014 roku. Tym razem Szacki prowadzi śledztwo w Olsztynie. Akcja powieści rozgrywa się cztery lata po wydarzeniach opisanych w „Ziarnie prawdy”. Wydaje się, że wszystkie siły zmówiły się przeciwko Szackiemu. Na zewnątrz panuje paskudna jesienna pogoda, jego relacje z partnerką nigdy nie były tak złe, a problemy dorastającej córki zajmują mu więcej czasu niż niejedno śledztwo. W listopadzie 2013 roku Szacki zostaje wezwany do bunkra znajdującego się w okolicach poniemieckiego szpitala miejskiego. W trakcie prac remontowych został tam znaleziony stary szkielet. Prokurat szybko zamyka śledztwo, kwalifikując znalezisko jako wojenne szczątki. Nie jest świadomy, że wyniki badań spowodują, że rozpocznie się najtrudniejsza sprawa w jego karierze.

Książki Zygmunta Miłoszewskiego na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Zygmunta Miłoszewskiego we wszystkich formatach (ebook, papierowa, audiobook). Wśród nich trylogię z Szackim w roli głównej („Uwikłanie”, „Ziarno prawdy” i „Gniew”) oraz pojedyncze powieści („Domofon”, „Jak zawsze”).

Czym są audiobooki?

Audiobooki, znane także jako książki mówione, to nagrania dźwiękowe, które zawierają tekst książkowej publikacji odczytywany przez lektora, zawodowego aktora bądź syntezator mowy. Audiobooki są zapisywane na nośniku danych, współcześnie przeważnie w postaci cyfrowej (najczęściej jako płyty Audio CD lub pliki MP3). Wcześniej były nagrywane także na płytach gramofonowych czy na kasetach magnetofonowych.

Słuchanie audiobooków jest możliwe zarówno na domowym sprzęcie audio-wideo, komputerach i laptopach w programach umożliwiających odtwarzanie dźwięku, telefonach komórkowych (przede wszystkim smartfonach), odtwarzaczach MP3, jak i na zestawie audio czy nawigacji znajdujących się w samochodzie.

Książki mówione są przeznaczone do słuchania. Umożliwiają odbiór literatury małym dzieciom oraz osobom niewidomym bądź niedowidzącym, dla których audiobooki są jedną z nielicznych możliwości kontaktu ze słowem pisanym.

Dużą zaletą audiobooków jest fakt, że można ich słuchać w każdej sytuacji, także podczas wykonywania innych czynności jak na przykład podróż samochodem, uprawianie sportu czy wykonywanie domowych obowiązków.

Format MP3

MP3 to najpopularniejszy format skompresowanych plików audio. Pełna nazwa formatu MP3 to MPEG-1, Layer 3. Należy on do standardów ISO. MP3 jest algorytmem kompresji stratnej dźwięku, który został wcześniej przetworzony na sygnał dźwiękowy. Dźwięki zapisane w standardzie MP3 są poddawane stratnej konwersji w celu redukcji rozmiaru pliku.

Współcześnie jest to nadal jeden z najpopularniejszych formatów audio, przede wszystkim dzięki małemu rozmiarowi plików. Do rozpowszechnienia plików w tym formacie przyczyniła się również ich kompatybilność z różnymi urządzeniami odtwarzającymi pliki audio – MP3 jest dla nich standardowym formatem.