okładka Księżniczka po przejściach. Nie tylko o Gwiezdnych wojnach. Ebook | EPUB, MOBI | Carrie Fisher

Ebook

Księżniczka po przejściach. Nie tylko o Gwiezdnych wojnach

Pobierz za darmo fragment ebooka:

EPUBMOBI

Opis ebooka

„Kiedy dwoje celebrytów łączy się węzłem małżeńskim, rezultatem jest ktoś taki jak ja” – podsumowała swoje dzieciństwo Carrie Fisher, jedna z ciekawszych postaci amerykańskiego show-biznesu. Kultowa księżniczka Leia z Gwiezdnych wojen przebiła sławą swoich rodziców. Eddie Fisher, znany swingujący piosenkarz z lat 50., i jeszcze bardziej znana matka, Debbie Reynolds, gwiazda Deszczowej piosenki, nie spodziewali się, kim będzie ich córka i że seria Gwiezdne wojny stanie się jednym z najbardziej kultowych filmów wszech czasów.O szalonym dzieciństwie, Paulu Simonie, wzlotach i upadkach, depresji oraz kolorowym (a czasem bardzo czarno-białym) Hollywood opowiada kobieta, która jak nikt inny poznała Fabrykę Snów. A opowiada tak smakowicie, że nie zechcecie się od jej opowieści oderwać! Książka jest bestsellerem New York Timesa!

Szczegóły

Język ebooka

polski

Liczba stron wydania papierowego

208

ISBN wydania papierowego

978-83-64460-39-5

Rok wydania papierowego

2015

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

7.12 MB (MOBI), 7.23 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Daria Regec

26.01.2017, 15:18

„Polecam.”

Kim była Carrie Fisher, chyba każdy wie. Wystarczy spojrzeć na okładkę polskiego wydania jej książki autobiograficznej, by zobaczyć ją jako księżniczkę Leię z "Gwiezdnych Wojen" - jest to postać ikoniczna dla pop-kultury. Nie ukrywam, że dość dziwnie mi się pisze o Carrie w czasie przeszłym, ciągle jakoś dziwnie mi zaakceptować fakt, że niedawno zmarła.

"Księżniczka po przejściach. Nie tylko o Gwiezdnych Wojnach" wydana pierwotnie w 2008 roku pod tytułem "Wishful Drinking" nie jest w zasadzie autobiografią. Jest raczej zapisem wspomnień podanych w formie interesujących i przede wszystkim zabawnych anegdot. W Polsce została wydana pod tytułem nawiązującym do "Gwiezdnych Wojen" ze względu na premierę "Przebudzenia Mocy", jednak nie znajdziemy w niej zbyt wielu informacji o tej serii.

Przed lekturą tej pozycji w sumie niewiele wiedziałam o Carrie, nie miałam pojęcia o tym, że pisała, ani nawet o tym, że była córką Debbie Reynolds (która niestety również niedawno zmarła i to dzień po swojej córce).

Z tej niewielkiej objętościowo książeczki wyłania się obraz kobiety, która ma przede wszystkim niesamowity dystans do samej siebie i ma świetne poczucie humoru, ale również osoby, która większość życia mierzyła się z problemami psychicznymi, uzależnieniem od narkotyków i alkoholu. Gdzieś między wierszami widać również niesamowitą więź między matką (Debbie Reynolds) a córką i olbrzymią miłość jaką się darzyły.

Jest to lekka i krótka lektura, pozostawiająca z uczuciem niedosytu, w sam raz na jedno popołudnie/wieczór. Pełna zabawnych, a wręcz niewiarygodnych anegdot z życia autorki, jak i artystycznego światka Hollywood.

Polecam.