okładka Księżniczka z lodu. Ebook | EPUB, MOBI | Camilla Läckberg, Inga Sawicka

Ebook

Księżniczka z lodu

Pobierz za darmo fragment ebooka:

EPUBMOBI

Opis ebooka

Gdy w spokojnym miasteczku Fjällbacka na zachodnim wybrzeżu Szwecji zostaje znaleziona martwa Alexandra Wijkner, wszystko wskazuje na to, że popełniła samobójstwo. Matka kobiety ma jednak wątpliwości i prosi przyjaciółkę córki z dzieciństwa, pisarkę Erikę Falck, żeby przyjrzała się tej tragedii. Erika wspólnie z Patrikiem Hedströmem, kolegą z młodzieńczych lat, a obecnie policjantem, próbują rozwikłać sprawę. Wkrótce zaczynają podejrzewać, że śmierć Alex ma związek z mroczną tajemnicą z przeszłości...

Saga kryminalna Camilli Läckberg osiągnęła światowy sukces czytelniczy. To nie tylko mroczne thrillery, ale również doskonałe powieści obyczajowe, znakomicie oddające klimat współczesnej szwedzkiej prowincji. Od lat zajmują czołowe miejsca na europejskich listach bestsellerów. Książki Läckberg przetłumaczono na ponad 35 języków. Jesienią 2011 roku rozpoczęły się zdjęcia do międzynarodowej produkcji filmowej „Morderstwa we Fjällbace”, osnutej na kanwie jej powieści.

Camilla Läckberg, jedna z najciekawszych szwedzkich pisarek, uznawana za mistrzynię skandynawskiego kryminału. Jest także autorką książeczki dla dzieci i dwóch książek kulinarnych.

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

0.94 MB (MOBI), 0.93 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Joanna Skonieczna

15.08.2018, 13:01

„Pierwsza część wciągającej serii - szwedzki CSI, napisany przez kobietę.”

Jako, że przeczytałam już prawie całą serię, postanowiłam dodać recenzję do części pierwszej, czyli Księżniczki z lodu. Każdy, kto przeczyta tę książkę, sięgnie bez wahania po następne części, a więc ich "reklamować" nie trzeba :-)
Tytuł każdego tomu nawiązuje do opisywanego w książce morderstwa. Tutaj przykładowo zwłoki kobiety były zanurzone w wannie z lodowatą wodą. Jest to kryminał autorstwa kobiety, usytuowany w jej rodzinnej miejscowości. Stąd sporo opisów samego miasteczka. Mi nie przeszkadzały, ale też nie uważam, aby były specjalnie potrzebne aż w takiej ilości. Niemniej, skupię się na tym co mnie osobiście wciągnęło w sagę kryminalną, której pierwszą częścią jest ta książka. Styl pisania autorki - to dla mnie ważna kwestia. Mi przypadł do gustu, być może dlatego, że jestem kobietą. Podobają mi się opisy i sytuacje, które nie raz wywołują uśmiech - tak, tak, to kryminał, ale z poczuciem humoru! Natomiast akcja, czyli śledztwo w sprawie morderstwa, całkiem interesująca oraz "prawdziwa". Autorka ściśle współpracowała z policjantami miejscowego posterunku pisząc tę sagę. I to widać w książce niemal od początku.
Według mnie można porównać do serialu CSI, gdzie obok głównego wątku (kryminalnego), obserwujemy losy osobiste bohaterów. Te również są ciekawe, szczególnie z punktu widzenia kobiety. Polecam gorąco!