okładka Mity II wojny światowej. Ebook | EPUB, MOBI | Jean  Lopez, Olivier  Wieviorka

Ebook

Mity II wojny światowej

Pobierz za darmo fragment ebooka:

EPUBMOBI

Opis ebooka

Japoński atak na Pearl Harbor był druzgocącą klęską Stanów Zjednoczonych, a Rommel był subtelnym strategiem; Waffen-SS stanowiła elitę armii, a armia włoska nie potrafiła walczyć; niemiecka wunderwaffe mogła odmienić losy wojny, a Hitler jedynie wyprzedził atak Stalina.

 

Dziesięciolecia po zakończeniu II wojny światowej wielu wciąż wierzy w fałszywe tezy, często wykreowane przez ówczesną propagandę państw Osi. W czasie działań wojennych budowały one mit o nazistowskiej potędze, a po wojnie ich celem było zrzucenie odpowiedzialności za popełnione zbrodnie na innych.

 

Mity II wojny światowej – to krytyczne spojrzenie na liczne wytwory propagandy, które z powodzeniem funkcjonują do dzisiaj. Ich podważenie rzuca zupełnie inne światło na przebieg konfliktu i pokazuje, jak trudno jest – nawet po zwycięstwie militarnym – wygrać walkę o historię.

Szczegóły

Język ebooka

polski

Liczba stron wydania papierowego

448

ISBN wydania papierowego

9788379766086

Rok wydania papierowego

2017

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

44.74 MB (MOBI), 19.33 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Wiesław Andrzej Janik

Wiesław Andrzej Janik

02.08.2017, 20:53

„Trochę mitów rozwianych, trochę nowych...”

Pisane głównie z zachodnioeuropejskiej i nieco lewicowej perspektywy, ale warto skorygować swoją wiedzę o bitności (lub jej braku) armii włoskiej czy rzekomym militarnym znaczeniu ataku na Pearl Harbor. Większe kompleksy po przeczytaniu powinni mieć Francuzi (nie tylko kolejarze) i zwolennicy przekonania, że niemieckie czołgi były najlepsze. Solidne 6/10.