Opis treści
Wstrząsający portret jednego z najpotworniejszych seryjnych morderców.
Wstrząsający portret jednego z najsłynniejszych seryjnych morderców.
Powieść inspirowana prawdziwą historią seryjnego mordercy Józefia Cyppka, Rzeźnika z Niebuszewa
Wszystko co przychodzi na świat musi też z niego odejść. Kto nie dopuszcza do siebie tej myśli jest głupi albo szalony. Poza tym, czy w umieraniu jest coś złego?
Rzeźnikowi z Niebuszewa, dzielnicy Szczecina, przypisano potworne zbrodnie.
Zwłoki swoich ofiar wywoził do opuszczonego gmachu magazynów dzisiejszej szkoły rolniczej. Tam przerabiał je na mięso.
Po spuszczeniu wody w stawie przy ulicy Słowackiego odnaleziono kilkadziesiąt ludzkich czaszek, przeważnie dzieci.
Rzeźnikowi udowodniono jednak tylko jedno morderstwo. Został skazany na karę śmierci.
Wyrok na Józefie Cyppku wykonano 3 listopada 1952 roku o godzinie 17.45. Do końca nie okazał skruchy.
W miejscu, w którym mieszkał Rzeźnik z Niebuszewa do dziś nikt nie mieszka.
Bez owijania w bawełnę przyznałem się do wszystkiego, o co mnie oskarżono. Ale gdyby tylko mieli pojęcie, co naprawdę zrobiłem... Nie pozwoliliby mi tak łatwo umrzeć.
„Rzeźnik”, Max Czornyj – jak czytać ebook?
Ebooka „Rzeźnik”, tak jak pozostałe książki w formacie elektronicznym przeczytacie w aplikacji mobilnej Woblink na Android lub iOS lub na innym urządzeniu obsługującym format epub lub mobi - czytnik ebooków (Pocketbook, Kindle, inkBook itd.), tablet, komputer etc. Czytaj tak, jak lubisz!
Zanim zdecydujesz się na zakup, możesz również przeczytać u nas darmowy fragment ebooka. A jeśli wolisz słuchać, sprawdź, czy książka jest dostępna w Woblink także jako audiobook (mp3).
Czytelnik 09-01-2020
Zło mieszka tuż za rogiem.
"Ludzie nie rodzą się potworami lecz takimi czyni ich świat". To zdanie mogłoby być właściwie podsumowaniem "Rzeźnika" napisanego przez Maxa Czornyja. Jako rodowita szczecinianka z ogromną ciekawością sięgnęłam po tę pozycję i nie zawiodłam się. "Rzeźnik" jest inspirowany prawdziwą historią Józefa Cyppka seryjnego mordercy, prawdopodobnie kanibala. Cyppek żył i funkcjonował w Szczecinie na terenie dzielnicy Niebuszewo tuż po zakończeniu II wojny światowej. Autor z niesamowitą dokładnością opisuje powojenną rzeczywistość i realia szczecińskiej ziemi. Czornyj pisząc tą książkę, wykonał mrówczą pracę, przejrzał masę akt sądowych, przeczytał ogromną ilość artykułów prasowych z tamtych lat. W książce znajdziemy autentyczne fragmenty gazet i przemówień radiowych. Doskonale oddaje klimat panujący w tamtym okresie, szalejący głód, biedę oraz próby układania sobie przez mieszkańców życia na nowo na gruzowiskach miasta. Postać głównego bohatera schodzi niejako na drugi plan. Oprócz obrazowych opisów morderstw znajdziemy też w książce przede wszystkim próbę odpowiedzi na pytanie o genezę zła, czy człowiek rodzi się zły czy też takim się staje w wyniku przeżyć które go ukształtowały. Śmierć Józefowi Cyppkowi towarzyszyła od urodzenia, dla niego była czymś naturalnym, można odnieść wrażenie, że Cyppek musiał stać się potworem, nie mógł inaczej... Autor prowadzi narrację w pierwszej osobie, niemalże wnikając w umysł mordercy. Czy mu się to udaje? O tym trzeba się przekonać już samemu...
Opinia nie jest potwierdzona zakupem