Opis treści
Joanna Bator prowadzi do źródeł swoich opowieści
Na początku był bunt
Wyznaczył kierunek drogi, pomógł w wyborze lektur. Bez niego nie byłoby pisania.
Wyobraźnia
Jest niezbędna, by prawdziwie żyć. To most między pisarką a czytelnikami.
Współczucie
Bez niego nie sposób sobie wyobrazić, co przeżywają istoty ludzkie i zwierzęce.
Troska
O tych, którym się współczuje, i o siebie. Bo równie ważne jak to, o czym jest opowieść, jest to, jak nas zmienia.
To cztery strony literackiego kompasu Joanny Bator, wartości niezbędne w jej życiu i pisaniu, nadające kierunek i sens jej literackiej podróży.
Uznana pisarka odsłania kulisy swojego warsztatu. Zdradza, jak zrodziły się pomysły na fabuły, które przyniosły jej popularność i nagrody. Na kartach książki pojawiają się znane z twórczości autorki bohaterki: Berta Koch, Kasia Makara czy Jadzia Chmura. Dzięki dołączonym interpretacjom i komentarzom miłośniczki i miłośnicy pisarstwa Joanny Bator zyskają niepowtarzalny wgląd w jej proces tworzenia.
W książce znalazły się teksty: Joanny Jabłkowskiej, Izabelli Adamczewskiej-Baranowskiej, Marty Zdanowskiej, Angeliki Siniarskiej-Tuszyńskiej i Marzeny Samojlik-Podolskiej.
„W moje strony. Trzy wyprawy w stronę wyobraźni, współczucia i troski”, Joanna Bator – jak czytać ebook?
Ebooka „W moje strony. Trzy wyprawy w stronę wyobraźni, współczucia i troski”, tak jak pozostałe książki w formacie elektronicznym przeczytacie w aplikacji mobilnej Woblink na Android lub iOS lub na innym urządzeniu obsługującym format epub lub mobi - czytnik ebooków (Pocketbook, Kindle, inkBook itd.), tablet, komputer etc. Czytaj tak, jak lubisz!
Zanim zdecydujesz się na zakup, możesz również przeczytać u nas darmowy fragment ebooka. A jeśli wolisz słuchać, sprawdź, czy książka jest dostępna w Woblink także jako audiobook (mp3).
Żonka 18-06-2025
Żonka 18-06-2025
Od jakiegoś czasu chętnie i często czytam eseje. Fascynuje mnie proces pracy twórczej, wglądy w techniki i metody pisarskie. Z radością sięgam po każdą kolejną książkę Susan Sontag czy eseje Virginii Woolf, które chyba nigdy mi sie nie znudzą! Mam jednak wrażenie, że oprócz Jolanty Brach-Czajnej czy Olgi Tokarczuk w Polsce niewiele pisarek decyduje się na publikacje esejów czy tak jak w tym przypadku - wykładów w formie książki. Mam nadzieję, że ta pięknie wydana książka z naprawdę wartościowymi i fascynującymi wykładami zapoczątkuje nowy trend, a polscy czytelnicy tak jak ja zaczną zaczytywać się w tekstach wybitnych autorek, które z czułością i ogromną wiedzą poprowadzą osoby czytające w ciemne zakamarki umysłu osób piszących. Ps: nigdy wcześniej nie słyszałam o tańcu butoh i już szukam dostępnych zajęć! Brzmi to fascynująco! Big love <3
Opinia nie jest potwierdzona zakupem