Opis treści
By efektywność weszła Ci w nawyk…
… zarówno w obszarze zawodowym, jak i w sprawach osobistych, powinieneś pewne kwestie znawykować. Znawykować, czyli po prostu – przyjąć konkretny sposób postępowania w relacjach z innymi ludźmi, w sytuacjach związanych z rozwojem osobistym, czy też w obszarze szeroko rozumianej self-care, i tego sposobu postępowania się trzymać. By móc to zrobić, musisz poznać konkretne, dobre dla Ciebie wzorce działania i zrozumieć, dlaczego warto je wdrożyć.
Niniejsza książka ma wymiar wysoce praktyczny. Bez zbędnego psychologizowania, prosto i bardzo użytkowo, doktor Mateusz Grzesiak przedstawia w niej zestaw 50 narzędzi, które wymiernie podniosą poziom Twojej życiowej skuteczności. Dlaczego warto je znać i konsekwentnie z nich korzystać? Odwołajmy się na moment do wstępu książki: Badania pokazują, że ludzie sukcesu automatyzują nawet 90% wykonywanych czynności! To potężna umiejętność, która otworzy przed Tobą pole do nieznanych wcześniej poziomów produktywności i pozwoli Ci nie tracić czasu i energii na analizowanie każdej czynności, której się podejmujesz.
Dr Mateusz Grzesiak — psycholog, wykładowca akademicki. Ukończył studia magisterskie z prawa oraz psychologii, jest doktorem nauk ekonomicznych w dyscyplinie zarządzanie oraz doktorem nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika. Szkoli międzynarodowo od kilkunastu lat w 7 językach, głównie na rynkach europejskich i amerykańskich. Jako terapeuta wspiera ludzi w rozwiązywaniu problemów osobistych, a jako konsultant pomaga organizacjom osiągnąć zaplanowane cele w zakresie zarządzania i marketingu.
Napisał 21 książek, spośród których najpopularniejsze to: Podręcznik perswazji. Najskuteczniejsze metody przekonywania innych i świadomej ochrony przed manipulacją; Fast Languages. Szybka nauka języków obcych; Personal branding, czyli jak skutecznie zbudować autentyczną markę osobistą. Wiele z nich zyskało status bestsellerów sprzedaży i zostało nagrodzonych. Dr Mateusz Grzesiak w znaczący sposób przyczynił się do powstania, a następnie spopularyzowania rynku rozwoju osobistego w Polsce. Media nazywają go „najpopularniejszym psychologiem w Polsce”.