Opis treści
Mikrousługi oparte na zdarzeniach mogły powstać dzięki rozwojowi konteneryzacji i łatwiejszemu pozyskiwaniu zasobów obliczeniowych. Szczególnie ciekawą propozycją są rozproszone, odporne na błędy, wysokowydajne i szybkie brokery zdarzeń. Te rozwiązania technologiczne pozwalają na korzystanie z wielkich zbiorów danych i zapewniają przetwarzanie zdarzeń w czasie zbliżonym do rzeczywistego. Taka architektura ma znaczenie nie tylko dla inżynierów systemu, ale także dla struktury i sposobu działania firm i organizacji. Nagle okazuje się, że można bezproblemowo wykonywać działania, które do niedawna nie były jeszcze możliwe.
To praktyczny przewodnik, dzięki któremu samodzielnie ocenisz, jak dużą wartość biznesową mogą zyskać duże wolumeny danych, jeśli są wykorzystywane w organizacji przy użyciu architektury mikrousług opartych na zdarzeniach. Dowiesz się także, jak przygotować i przeprowadzić proces budowania organizacji, która wykorzystuje mikrousługi oparte na zdarzeniach. Poznasz wszechstronne, a przy tym proste wzorce odblokowujące wartość tych danych. W książce znalazło się również mnóstwo wskazówek i sugestii dotyczących projektowania systemu opartego na zdarzeniach, ponadto wyjaśniono tutaj kluczowe zasady architektoniczne. Wymieniono też przydatne narzędzia oraz opisano dokładnie techniki testowania mikrousług i wdrażania ich w środowisku produkcyjnym.
W książce między innymi:
rola architektury opartej na zdarzeniach w dostarczaniu wyjątkowej wartości biznesowej
mikrousługi w projektowaniu opartym na zdarzeniach
najlepsze wzorce architektoniczne
wzorce aplikacji do tworzenia wielofunkcyjnych mikrousług opartych na zdarzeniach
komponenty i narzędzia wymagane do uruchomienia ekosystemu mikrousługowego
Mikrousługi: odblokuj potencjał danych!
O autorze
Adam Bellemare jest inżynierem kadrowym platformy danych w firmie Shopify. Wcześniej był programistą w BlackBerry, gdzie zaczął zajmować się systemami opartymi na zdarzeniach. Zdobył duże doświadczenie z zakresu zarządzania technicznego, przetwarzania rozproszonego i asynchronicznego oraz inżynierii danych behawioralnych.