Opis treści
Architekt ma w sobie coś z boga. Przecież kreuje świat. Formę i funkcję budynków, krajobrazy, a nawet przestrzeń naszych mieszkań. Wpływa na otoczenie, świadomie umieszczając w nim kolejne elementy, zmieniające lub podkreślające charakter przestrzeni. Architekci potrafią zaprojektować prawdziwe dzieła sztuki, doskonałe zarówno wizualnie, jak i użytkowo - czyniące życie po prostu piękniejszym.
Jeśli właśnie takie projekty stanowią dla Ciebie inspirację i motywują Cię do tego, by myśleć o wyborze architektury jako kierunku studiów, to wspaniale! Teraz kolejnym krokiem powinno być zgłębienie tajników zawodu: poznanie zasad projektowania architektonicznego, opanowanie współczesnych narzędzi pracy i reguł, jakimi należy się kierować podczas współdziałania z klientem. To pomoże Ci świadomie podjąć decyzję o studiowaniu architektury i przystąpić do tego z konkretnym przygotowaniem.
Tomasz Eugeniusz Malec – architekt, wykładowca architektury i urbanistyki, architektury wnętrz i architektury krajobrazu. Autor i współautor ok. 20 projektów architektonicznych. Prowadzi badania w dziedzinie architektury i kultury. W latach 2001-2004 architekt w ES Architecture, Research&Design w Bielsku-Białej, następnie, do 2014 roku, właściciel TM Construction w Bielsku-Białej (projekty architektoniczne, współpraca z PKP SA). W latach 2002-2018 pracownik Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Bielskiej Wyższej Szkoły w Bielsku-Białej (dziekan, kierownik zakładu), Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie (członek komisji dydaktycznych), Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach, Istanbul Kemerburgaz University (koordynator programu Erasmus) oraz Istanbul Medipol University w Stambule, obecnie Associate Professor w International University of Sarajevo. Autor podręczników akademickich Projektowanie architektoniczne. Wprowadzenie do zawodu architekta (Gliwice, 2012 i 2018), Simple Introduction to Architecture (Stambuł, 2017) oraz monografii naukowej Jewish Architecture and Urbanism in the Years 1495-1815: the Jewish City in Casimir, Cracow (Rzym, 2015).