Opis treści
Prawda o prezydencie Kennedym czasem jest piękna, kiedy indziej niepokojąca. A o tym, jak i dlaczego został zamordowany – okrutna.
Jackie porównuje Biały Dom do mitycznego Camelotu, miejsca idyllicznej szczęśliwości w zimnym, opresyjnym świecie. Lekceważy jednak fakt, że Camelot to także tragedie, rywalizacja, zdrady, niebezpieczeństwo i śmierć.
Bill O’Reilly i historyk Martin Dugard przedstawiają poruszający esej historyczny o szokującym zabójstwie, które zmieniło bieg amerykańskiej historii. Gospodarz programu O’Reilly Factor przypomina szczegóły zamordowania Johna Fitzgeralda Kennedy’ego i ukazuje, jak strzały oddane w Dallas nie tylko zabiły uwielbianego prezydenta, ale też doprowadziły do katastrofalnych podziałów na tle wojny wietnamskiej i jej kulturowego pokłosia.
W styczniu 1961 r., gdy nasilała się zimna wojna, John F. Kennedy walczył o powstrzymanie ekspansji komunizmu, a jednocześnie zmagał się z trudami, osamotnieniem i pokusami, jakie są udziałem prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki. Jego piękna żona Jackie także musiała się przystosować do życia na świeczniku. Mimo zawirowań w życiu osobistym i kłopotów politycznych, poparcie dla Kennedy’ego wciąż rosło. Jednocześnie przybywało mu groźnych wrogów. Byli w tym gronie między innymi Nikita Chruszczow, kubański dyktator Fidel Castro i dyrektor Centralnej Agencji Wywiadowczej Allen Dulles. Kiedy prokurator generalny Robert Kennedy zagiął parol na zorganizowaną przestępczość, lista ludzi źle życzących jego bratu znacznie się wydłużyła.
W trakcie kampanii wyborczej 1963 r., podczas podróży do Teksasu, Kennedy ginie w zamachu. Zaczyna się polowanie na sprawców. Wydarzenia, które doprowadziły do najbardziej złowieszczej zbrodni XX wieku szokują niemal w równym stopniu co samo zabójstwo.
Książka Zabić Kennedy’ego wciąga od pierwszej strony, ilustruje zarówno bohaterstwo, jak i zakłamanie waszyngtońskiego Camelotu, w niezwykle poruszający sposób wskrzesza wydarzenia z przeszłości.
Bill O’Reilly i Martin Dugard są także autorami bestsellera Killing Lincoln, który sprzedano w ponad dwóch milionach egzemplarzy.