Wirtualne Targi

Seria Pan Lodowego Ogrodu Kryminał i Sensacja - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Seria Pan Lodowego Ogrodu Kryminał i Sensacja - książki, ebooki i audiobooki

“Pan Lodowego Ogrodu” to cykl powieści fantasy autorstwa Jarosława Grzędowicza, jedna z najpopularniejszych serii tego typu we współczesnej polskiej literaturze. Ile tomów ma ta znana i ceniona historia? Składa się ona z czterech części, wydawanych kolejno przez oficynę Fabryka Słów w latach 2005, 2007, 2009 i 2012:

Pierwsza część serii “Pan Lodowego Ogrodu” została wyróżniona Nagrodą im. Janusza A. Zajdla oraz Sfinksem. Jej kontynuacje także zdobywały liczne nominacje oraz nagrody, a przede wszystkim niegasnące uznanie czytelników. Pomimo popularności tego cyklu, Jarosław Grzędowicz nie przewiduje jego kontynuacji.

Jarosław Grzędowicz - Pan Polskiego Fantasy

Jarosław Grzędowicz pozostaje od wielu lat jednym z najpopularniejszych polskich autorów fantasy i fantastyki literackiej. Jest także uznanym redaktorem oraz tłumaczem komiksów. Przez wiele lat kierował czasopismem “Fenix”, które założył w 1990 roku wraz z Rafałem A. Ziemkiewiczem, Andrzejem Łaskim, Krzysztofem Sokołowskim oraz Dariuszem Zientalakiem. Powieści Jarosława Grzędowicza ukazują się jako książki papierowe, ebooki oraz audiobooki dzięki wydawnictwu Fabryka Słów. “Pan Lodowego Ogrodu” jest serią, która przyniosła pisarzowi największą popularność i do dziś stanowi jedno z najchętniej czytanych dzieł jego autorstwa. Teksty Grzędowicza, w tym opowiadania i felietony, znaleźć można było na łamach “Gazety Polskiej”, “Fenixa”, “Nowej Fantastyki” oraz w wielu antologiach.

O co chodzi w serii “Pan Lodowego Ogrodu”?

Głównym bohaterem cyklu autorstwa Jarosława Grzędowicza jest Vuko Drakkainen. Ma on przed sobą wyjątkowe zadanie - przy pomocy najnowszych wynalazków, które czynią z niego niemalże nadczowieka, musi na obcej planecie Midgaard odnaleźć naukowców, z którymi dwa lata wcześniej urwał się wszelki kontakt. W dodatku wszystko wskazuje na to, że miejsce to wyposażone jest w magię. Vuko upodabnia się do lokalnych mieszkańców i przyjmuje imię Ulf Nitj’sefni, by wypełnić swoją misję. Równocześnie obserwujemy losy młodego księcia Tygrysiego Tronu, Filara, który uczy się właśnie na dworze ojca wszystkiego, co może być mu przydatne w przyszłości. W pewnym momencie w cesarstwie zaczyna panować susza, a wraz z nią powraca pradawna wiara w Podziemną Matkę, dla której wznoszone są coraz to nowe Czerwone Wieże. Cesarz zamierza je zniszczyć, ale przewrót sprawia, że ginie wraz całą rodziną - jedynym ocalałym jest Filar, który musi uciekać. Na początku za towarzysza ma jedynie zaufanego i biegłego w walce oraz sztuce przetrwania Brusa - z czasem ich grupa powiększa się o kolejne osoby. Przemieszczając się po cesarstwie obserwują jego upadek, a także przejęcie władzy przez fanatycznych wyznawców Podziemnej Matki. Po wielu przygodach zarówno Filar, jak i Vuko spotykają się w Lodowym Ogrodzie, by stanąć do ostatecznej walki.

“Pan Lodowego Ogrodu” - kolejność czytania

Cykl “Pan Lodowego Ogrodu” Jarosława Grzędowicza składa się z czterech tomów, wydanych przez Fabrykę Słów. Znajdziecie je wszystkie na Woblink jako książki papierowe, ebooki bądź audiobooki. Kolejne części należy czytać zgodnie z przedstawioną poniżej chronologią.

“Pan Lodowego Ogrodu - tom I”

Wyróżniony licznymi nominacjami i nagrodami tom otwierający serię “Pan Lodowego Ogrodu” wprowadza na scenę Vuko Drakkainena, który samotnie wyrusza na poszukiwania ekspedycji naukowej, która zaginęła na planecie Midgaard. Zamieszkuje ją antropoidalna cywilizacja, a Vuko absolutnie nie wolno ingerować w jej rozwój i stan. Drakkainen ukrywa się więc pomiędzy mieszkańcami, próbują zrealizować swoją misję. Nie jest to łatwe - otaczają go śmierć, mgła i nieznana mu aura magii. Z czasem Vuko orientuje się, że wokół niego trwa wojna bogów, w której giną śmiertelnicy i nikt już nie wie, wedle jakich zasad powinien postępować.

“Pan Lodowego Ogrodu - tom II”

Po nieudanym starciu z van Dykenem Vuko zaszył się, by wyleczyć rany i odnaleźć się w nowej dla niego sytuacji nieznanego mu zagrożenia. Z czasem trafia na eksperymenty szalonego Pieśniarza i powoli zaczyna rozumieć, jak trudnym będzie próba pokonania go. Równocześnie towarzyszymy Filarowi, który po zniszczeniu pałacu i zamordowaniu jego rodziny wraz z wiernym sługą Brutusem ucieka, by wypełnić ostatnią wolę swojego ojca. Brutalny kult Podziemnej Matki przejmuje władzę w Cesarstwie, a uciekinierzy nie mają przed sobą łatwej drogi. Te dwie historie pozornie nie mają ze sobą związku, ale po Midaardzie należy teraz spodziewać się wszystkiego…

“Pan Lodowego Ogrodu - tom III”

Nocny Wędrowiec Vuko, doświadczywszy na własnej skórze skutków używania magii, zmuszony jest do korzystania z absurdalnych w jego oczach pieśni, które są magicznymi mocami typowymi dla Midgaardu. W tym samym czasie Filar, ostatni z ocalałych synów cesarza Kirenenów i Amitrajów, potomek dynastii Tendżaruk, ucieka przed wrogiem i ukrywa się - najpierw jako najemnik, a potem nawet niewolnik. Przeznaczenie tej dwójki wydaje się być skrajnie różne - czy jednak w końcu ich drogi się skrzyżują? Czy uda się im doprowadzić do uwolnienia Midgaardu od złowrogich pieśniarzy i powstrzymać nadejście martwego śniegu?

“Pan Lodowego Ogrodu - tom IV”

Finałowa część cyklu autorstwa Jarosława Grzędowicza kończy historię Vuko Drakkainena oraz Władcy Tygrysiego Tronu. Spośród naukowców, których miał odnaleźć Vuko, przeżyło zaledwie kilkoro - właśnie oni chcą teraz być czczeni jako bogowie. Równocześnie Władca Tygrysiego Tronu robi wszystko, by powrócić do swego pałacu i objąć należący mu się tron. Z niedoświadczonego młokosa stał się dojrzałym mężczyzną, który niejedno w swoim życiu już przeszedł i wie, co to znaczy być odpowiedzialnym za innych. Przyjaciele i wrogowie, Nocni Wędrowcy i demoniczne stwory, śmierć i nadzieja, wszystko to spotyka się w ostatnim, szalonym tańcu, który zdecyduje o losach tego świata.

Co czytać po cyklu “Pan Lodowego Ogrodu”?

Na Woblink znajdziecie wszystkie cztery tomy, składające się na serię “Pan Lodowego Ogrodu” Jarosława Grzędowicza. Dostępne są one w różnych wydaniach, które ukazały się nakładem Fabryki Słów, oraz w różnych formatach - książek papierowych, ebooków i audiobooków. A po skończonej lekturze warto sięgnąć do innych dzieł Grzędowicza, takich jak “Azyl”, “Popiół i kurz”, “Hel 3”, “Wypychacz zwierząt” czy “Księga jesiennych demonów”.